• Vazgeç
    Filtrele
  • Müzayede Kuralları
Filtrele

KOLEKSİYONLUK ESERLER MÜZAYEDESİ | 18

Sayın koleksiyoner ve sanatseverler eserlere pey vermek ve "Online Canlı Müzayede"ye katılmak için web sitemiz üzerinden üye olunuz. İlgilendiğiniz eserler ile ilgili olarak +90 538 833 1391 no'lu telefondan randevu oluşturabilir, The RITZ-CARLTON Residence'daki adresimizde eserleri yakından inceleyebilir ve uzmanlardan bilgi alabilirsiniz.

Müzayedemizde uygulanan komisyon oranı %10, KDV oranı ise %18'dir. Ödeme süresi müzayede bitiminden sonra 7 (yedi) iş günüdür, ödemelerde o günkü "TC Merkez Bankası" döviz kuru esas alınır. Açık arttırma sonrası "SATIŞ İPTALİ, CAYMA HAKKI veya ALIMDAN VAZGEÇME" söz konusu değildir, hukuki işlem başlatılır ve cezai şartlar uygulanır.

Lot: 81 » Gümüş

OSMANLI 19.YÜZYIL İZMİR İŞİ “P.TASSI” ve “G.MANOUSSO” USTA DAMGALI GÜMÜŞ TATLI TAKIMI

Yükseklik: 23 cm.
Ağırlık: 1.465 gr.

19.Yüzyıl. Osmanlı. İzmir işi, inisiyalli. P.Tassi tasarımı, damgalı. Tam takım, P.Tassi damgalı iki tatlılık ve bir dıştan askılı kaşıklık ile G.Manousso usta damgalı altı kaşık ve beş adet çataldan müteşekkil. Eserin damgaları, Osmanlı Gümüş Damgaları kitabının 93.sayfasında yer almaktadır. Osmanlı Rokokosu üslubunda repousse/kabartma ve kalemişi tezyinatlı. Ajurlu gövdesi ikonografik ve mitolojik figürler ile bezeli. Osmanlı Gümüş Sanatı’nın son derece estetik ve görsel yönü yüksek, tam takım olarak ele geçmesi zor, koleksiyonluk bir örneğidir.

Provenans: Özel Koleksiyon

Referans: Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman Sayfa: 93

Detaylar
önceki
Sayfaya Git: / 2
sonraki