Lot: 1

Güncel Fiyat: 1 USD Açılış Fiyatı: 1 USD Tahmini: 8.000 - 10.000 USD Lot Sizde Değil Lot Sizde

YAKUP CEM (1949)

İmzalı. Deri üzeri karışık teknik. Eserin üst bölümünde tuğra formunda “Bismillahirrahmanirrahim”, merkezinde ise istifli hat ile “Rızkı veren Allah”tır yazılı. Sanatçının nadir ele geçen yüksek kıymete sahip koleksiyonluk eserlerindendir. Provenans: Özel Koleksiyon Ölçüler: 60 x 40 cm.

1949 yılında İran’ın Tebriz şehrinde doğdu. Resme olan büyük tutkusu Hacı İslamiyan`ın yanında pekişti. İngiltere’de Oxford, Paris’te Osmanlı’nın Kuruluşunun 700. Yılı etkinlikleri kapsamında, Los Angeles Fullerton’da (California State Art University) ve New York’da sergiler açtı. Hayatta olup da eserleri müzayedelerde satışa sunulan ender sanatçılardan olan Yakup Cem, bir süre Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi`nde öğretim üyeliği de yapmıştır. Sanatçı, son yıllarda çalışmalarını Amerika’da sürdürmektedir.

- USD
Pey Ver Lot Sizde Peyiniz iletildi
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • Canlı müzayede tamamlanmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.
 •  
 • Lotlar
 • Kazandıklarım
 • YAKUP CEM (1949)-İmzalı. Deri üzeri karışık teknik.

Eserin üst bölümünde tuğra formunda “Bismillahirrahmanirrahim”, merkezinde ise istifli hat ile “Rızkı veren Allah”tır yazılı.

Sanatçının nadir ele geçen yüksek kıymete sahip koleksiyonluk eserlerindendir.

Provenans: Özel Koleksiyon

Ölçüler: 60 x 40 cm.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  YAKUP CEM (1949)-İmzalı. Deri üzeri karışık teknik. Eserin üst bölümünde tuğra formunda “Bismillahirrahmanirrahim”, merkezinde ise istifli hat ile “Rızkı veren Allah”tır yazılı. Sanatçının nadir ele geçen yüksek kıymete sahip koleksiyonluk eserlerindendir. Provenans: Özel Koleksiyon Ölçüler: 60 x 40 cm.

  USDSatıldı
 • YAKUP CEM (1949)-“Sultan II.Abdülhamid Han”

İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya.
Sanatçının nadir ele geçen yüksek kıymete sahip koleksiyonluk eserlerindendir.

Provenans: Özel Koleksiyon

Ölçüler: 36 x 31 cm.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  YAKUP CEM (1949)-“Sultan II.Abdülhamid Han” İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Sanatçının nadir ele geçen yüksek kıymete sahip koleksiyonluk eserlerindendir. Provenans: Özel Koleksiyon Ölçüler: 36 x 31 cm.

  USDSatıldı
 • YAKUP CEM (1949)-"Kanûnî Sultan Süleyman Han”

İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. 

Sanatçı, Sultan Süleyman Han’ı sorgucunda “Yakut” ve “Zümrüt” taşlar, kemer tokasında ise “Firuze” kullanarak tasvir etmiştir. 

Sanatçının nadir ele geçen yüksek kıymete sahip koleksiyonluk eserlerindendir.

Provenans: Özel Koleksiyon

Ölçüler: 36 x 30 cm.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  YAKUP CEM (1949)-"Kanûnî Sultan Süleyman Han” İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Sanatçı, Sultan Süleyman Han’ı sorgucunda “Yakut” ve “Zümrüt” taşlar, kemer tokasında ise “Firuze” kullanarak tasvir etmiştir. Sanatçının nadir ele geçen yüksek kıymete sahip koleksiyonluk eserlerindendir. Provenans: Özel Koleksiyon Ölçüler: 36 x 30 cm.

  USDSatıldı
 • YAKUP CEM (1949)-"Fatih Sultan Mehmed Han”

İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya.
Sanatçının nadir ele geçen yüksek kıymete sahip koleksiyonluk eserlerindendir.

Provenans: Özel Koleksiyon

Ölçüler: 41 x 30 cm.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  YAKUP CEM (1949)-"Fatih Sultan Mehmed Han” İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Sanatçının nadir ele geçen yüksek kıymete sahip koleksiyonluk eserlerindendir. Provenans: Özel Koleksiyon Ölçüler: 41 x 30 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ MURASSA “VALİDE SULTAN” BIÇAĞI-19.Yüzyıl. Osmanlı. Saray işi. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Valide Sultan” ibareli. Osmanlı Rokokosu üslubunda dekorlu. Gümüşten imal edilmiş, değerli ve yarı değerli taşlar ile bezenmiş. Bıçağı altın kakma, kını grave (kazıma) tekniği ile tezyin edilmiş. Osmanlı Sarayı Yüksek Erkânı’nın estetik ve zevk anlayışının en güzel örneklerinden. Estetik harikası ele geçmesi zor, yüksek kıymette koleksiyonluk şaheserdir.

Uzunluk: 15 cm.
Ağırlık: 35 gr.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ MURASSA “VALİDE SULTAN” BIÇAĞI-19.Yüzyıl. Osmanlı. Saray işi. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Valide Sultan” ibareli. Osmanlı Rokokosu üslubunda dekorlu. Gümüşten imal edilmiş, değerli ve yarı değerli taşlar ile bezenmiş. Bıçağı altın kakma, kını grave (kazıma) tekniği ile tezyin edilmiş. Osmanlı Sarayı Yüksek Erkânı’nın estetik ve zevk anlayışının en güzel örneklerinden. Estetik harikası ele geçmesi zor, yüksek kıymette koleksiyonluk şaheserdir. Uzunluk: 15 cm. Ağırlık: 35 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ MİNELİ ALTIN ENFİYE KUTUSU-19.Yüzyıl başı. İsviçre, c.1820 Cenevre. Altın, mineli. Osmanlı Sarayı için özel yapım. Osmanlı Sarayı Yüksek Erkânı’nın estetik ve zevk anlayışının en güzel örneklerinden. Müstesna altın kutunun kapak yüzeyine üst seviye işçilik ile çok renk mine tekniği kullanılarak “Topkapı Sarayı Önünde Osmanlı Donanması” konulu muhteşem bir kompozisyon, yan yüzeylere ise sıralı madalyonlar içerisinde “İstanbul Boğazı” tasvirleri ve stilize floral motifler uygulanmış. Eserin kapak yüzeylerinden teki ayrılmış, haliyle. Emsalleri Topkapı Sarayı ve diğer müze koleksiyonlarında yer alan ele geçmesi zor yüksek kıymette koleksiyonluk şaheserdir.

Ölçüler: 5.5 x 8 cm.
Ağırlık: 71 gr.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ MİNELİ ALTIN ENFİYE KUTUSU-19.Yüzyıl başı. İsviçre, c.1820 Cenevre. Altın, mineli. Osmanlı Sarayı için özel yapım. Osmanlı Sarayı Yüksek Erkânı’nın estetik ve zevk anlayışının en güzel örneklerinden. Müstesna altın kutunun kapak yüzeyine üst seviye işçilik ile çok renk mine tekniği kullanılarak “Topkapı Sarayı Önünde Osmanlı Donanması” konulu muhteşem bir kompozisyon, yan yüzeylere ise sıralı madalyonlar içerisinde “İstanbul Boğazı” tasvirleri ve stilize floral motifler uygulanmış. Eserin kapak yüzeylerinden teki ayrılmış, haliyle. Emsalleri Topkapı Sarayı ve diğer müze koleksiyonlarında yer alan ele geçmesi zor yüksek kıymette koleksiyonluk şaheserdir. Ölçüler: 5.5 x 8 cm. Ağırlık: 71 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “TREMBLEUSE” ELMAS KAKMA ALTIN BROŞ-19.Yüzyıl. Osmanlı. Trembleuse (titrek) tarzda imal edilmiş. Altın montür üzeri elmas kakma, yakut ve zümrütlerle zenginleştirilmiş. Kallavi ebatlarda. Orijinal muhafazası ile birlikte. Osmanlı Mücevher Sanatı’nın yüksek kıymette seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Osmanlı Saray Mücevheri / Gül İrepoğlu

Ölçüler: 6.5 x 12 cm.
Ağırlık: 37 gr.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  OSMANLI 19.YÜZYIL “TREMBLEUSE” ELMAS KAKMA ALTIN BROŞ-19.Yüzyıl. Osmanlı. Trembleuse (titrek) tarzda imal edilmiş. Altın montür üzeri elmas kakma, yakut ve zümrütlerle zenginleştirilmiş. Kallavi ebatlarda. Orijinal muhafazası ile birlikte. Osmanlı Mücevher Sanatı’nın yüksek kıymette seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Osmanlı Saray Mücevheri / Gül İrepoğlu Ölçüler: 6.5 x 12 cm. Ağırlık: 37 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ ALTIN KAKMA SALDIRMA -19.Yüzyıl. Osmanlı. Sultani özelliklerde imal edilmiş müstesna eserin sapı (ceyt) yeşim taşından. Kını ve balçağı altın kakma ile yoğun ve stilize tezyinatlı. Fevkalade kondisyonda. Estetik harikası, yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir.

Uzunluk: 23.5 cm.
Ağırlık: 93 gr.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ ALTIN KAKMA SALDIRMA -19.Yüzyıl. Osmanlı. Sultani özelliklerde imal edilmiş müstesna eserin sapı (ceyt) yeşim taşından. Kını ve balçağı altın kakma ile yoğun ve stilize tezyinatlı. Fevkalade kondisyonda. Estetik harikası, yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir. Uzunluk: 23.5 cm. Ağırlık: 93 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “VICTORIAN” ELMAS KAKMA ALTIN BROŞ-19.Yüzyıl. Osmanlı. Victorian stilinde tasarlanmış. Altın montür üzeri elmas kakma. Kallavi ebatlarda. Orijinal muhafazası ile birlikte. Osmanlı Mücevher Sanatı’nın seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Osmanlı Saray Mücevheri / Gül İrepoğlu

Ölçüler: 6.5 x 10.5 cm.
Ağırlık: 40 gr.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  OSMANLI 19.YÜZYIL “VICTORIAN” ELMAS KAKMA ALTIN BROŞ-19.Yüzyıl. Osmanlı. Victorian stilinde tasarlanmış. Altın montür üzeri elmas kakma. Kallavi ebatlarda. Orijinal muhafazası ile birlikte. Osmanlı Mücevher Sanatı’nın seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Osmanlı Saray Mücevheri / Gül İrepoğlu Ölçüler: 6.5 x 10.5 cm. Ağırlık: 40 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ BRONZ SAAT ve ŞAMDAN TAKIMI-19.Yüzyıl. Fransız, Osmanlı Pazarı için özel imalat. Sultani özelliklerde ve görsel kalitede. Bronz, sıvama altın vermeyli. Osmanlı sancakları ve silahlarından oluşturulmuş asalet armaları ile dekorlu. Hilallerle zenginleştirilmiş. Kadranı Eski Türkçe rakamlı, damgalı, seri numaralı. Osmanlı'nın asaletini, gücünü ve kudretini tüm ihtişamıyla gözler önüne seren, tasarım harikası yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir.

Saat Ölçüsü: 53 x 39 x 15 cm.
Şamdan Ölçüsü: 50 x 16 x 16 cm. (her biri)

  Lot No: 10

  Lot: 10

  OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ BRONZ SAAT ve ŞAMDAN TAKIMI-19.Yüzyıl. Fransız, Osmanlı Pazarı için özel imalat. Sultani özelliklerde ve görsel kalitede. Bronz, sıvama altın vermeyli. Osmanlı sancakları ve silahlarından oluşturulmuş asalet armaları ile dekorlu. Hilallerle zenginleştirilmiş. Kadranı Eski Türkçe rakamlı, damgalı, seri numaralı. Osmanlı'nın asaletini, gücünü ve kudretini tüm ihtişamıyla gözler önüne seren, tasarım harikası yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir. Saat Ölçüsü: 53 x 39 x 15 cm. Şamdan Ölçüsü: 50 x 16 x 16 cm. (her biri)

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK KÖRÜKLÜ FENER-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Kazıma (grave) ve kabartma (repoussé) tekniği ile stilize tezyinatlı. Kabaralı ve ajurlu yuvarlak gövdeye sahip. Kapaklı, taşıma kulplu, asma kancalı ve bez körüklü, körüğü yenilenmiş. Tek mumluklu haznesi mevcut. Türk Maden Sanatı’nın günümüze kadar eksiksiz ve yüksek kondisyonda ulaşmış seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018

Çap: 27.5 cm.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK KÖRÜKLÜ FENER-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Kazıma (grave) ve kabartma (repoussé) tekniği ile stilize tezyinatlı. Kabaralı ve ajurlu yuvarlak gövdeye sahip. Kapaklı, taşıma kulplu, asma kancalı ve bez körüklü, körüğü yenilenmiş. Tek mumluklu haznesi mevcut. Türk Maden Sanatı’nın günümüze kadar eksiksiz ve yüksek kondisyonda ulaşmış seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018 Çap: 27.5 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK KAPAKLI SAHAN-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Kazıma (grave) ve kalemişi tekniği ile stilize tezyinatlı. Türk Maden Sanatı’nın yüksek kıymette nadir ve koleksiyonluk örneğidir.

Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018

Ölçüler: 11.5 x 15 cm.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK KAPAKLI SAHAN-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Kazıma (grave) ve kalemişi tekniği ile stilize tezyinatlı. Türk Maden Sanatı’nın yüksek kıymette nadir ve koleksiyonluk örneğidir. Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018 Ölçüler: 11.5 x 15 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK İBRİK-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Oval düz tabanlı, şişkin ve basık gövdeli, dar uzun boyunlu, boynu üç boğumlu. Kıvrık uzun imbikli ve kulplu. Kubbesel kapaklı, kapak tutamağı kozalak formunda. Kazıma (grave) tekniği ile stilize floral tezyinatlı. Türk Maden Sanatı’nın seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018

Ölçüler: 32 x 18 cm.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK İBRİK-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Oval düz tabanlı, şişkin ve basık gövdeli, dar uzun boyunlu, boynu üç boğumlu. Kıvrık uzun imbikli ve kulplu. Kubbesel kapaklı, kapak tutamağı kozalak formunda. Kazıma (grave) tekniği ile stilize floral tezyinatlı. Türk Maden Sanatı’nın seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018 Ölçüler: 32 x 18 cm.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “SARAY İŞİ” SEHPA-Altın vermeyli gümüş aplikeli, bordo renk kadife giydirme ahşap kasalı, kabriole 4 ayaklı ve iri aslan pabuçlu. 

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 41 x 44 cm.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “SARAY İŞİ” SEHPA-Altın vermeyli gümüş aplikeli, bordo renk kadife giydirme ahşap kasalı, kabriole 4 ayaklı ve iri aslan pabuçlu. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 41 x 44 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI “HANKİYAN USTA” DAMGALI GÜMÜŞ TABAKA-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve “Hankiyan” usta damgalı. Merkezi “Osmanlı Saltanat Arması” dekorlu, altın vermeyli. Savat işçiliği ile kazıma (grave) işçiliğinin birlikte kullanıldığı nadir örneklerden.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 98. sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 9 x 5.5 cm.
Ağırlık: 84 gr.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI “HANKİYAN USTA” DAMGALI GÜMÜŞ TABAKA-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve “Hankiyan” usta damgalı. Merkezi “Osmanlı Saltanat Arması” dekorlu, altın vermeyli. Savat işçiliği ile kazıma (grave) işçiliğinin birlikte kullanıldığı nadir örneklerden. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 98. sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 9 x 5.5 cm. Ağırlık: 84 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL VAN İŞİ SAVATLI “BEYLERYAN USTA” DAMGALI GÜMÜŞ ÇAMÇAK-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve “Beyleryan” usta damgalı. Üst seviye işçiliğe sahip, balıklı tip. Merkezi “Osmanlı Saltanat Arması” dekorlu, girlandlar ile çevrelenmiş. 

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 96. sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 5.5 x 15 cm.
Ağırlık: 184 gr.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  OSMANLI 19.YÜZYIL VAN İŞİ SAVATLI “BEYLERYAN USTA” DAMGALI GÜMÜŞ ÇAMÇAK-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve “Beyleryan” usta damgalı. Üst seviye işçiliğe sahip, balıklı tip. Merkezi “Osmanlı Saltanat Arması” dekorlu, girlandlar ile çevrelenmiş. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 96. sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 5.5 x 15 cm. Ağırlık: 184 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.MAHMUD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ REPOUSSÉ BUHURDAN -1808-1839 tarih aralığı.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 45.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 28 x 19.5 cm.
Ağırlık: 347 gr.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  SULTAN II.MAHMUD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ REPOUSSÉ BUHURDAN -1808-1839 tarih aralığı. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 45.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 28 x 19.5 cm. Ağırlık: 347 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN III.SELİM HAN TUĞRALI GÜMÜŞ BUHURDAN / 18.YÜZYIL-1789-1807 tarih aralığı.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 45.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 15 x 12 cm.
Ağırlık: 253 gr.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  SULTAN III.SELİM HAN TUĞRALI GÜMÜŞ BUHURDAN / 18.YÜZYIL-1789-1807 tarih aralığı. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 45.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 15 x 12 cm. Ağırlık: 253 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.MAHMUD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ USTA DAMGALI BATTAL DİVİT-1808-1839 tarih aralığı. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Amel-i Vehbî” usta damgalı. Cübbe kolunun içinde yani yende taşınan tip kol diviti, battal boy. Kapağı yakut taş montürlü, altın vermeyli. 

Referans: Eserin, usta damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 109.sayfasında, tuğrası ise 45.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 3.5 x 27 x 6 cm.
Ağırlık: 445 gr.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  SULTAN II.MAHMUD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ USTA DAMGALI BATTAL DİVİT-1808-1839 tarih aralığı. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Amel-i Vehbî” usta damgalı. Cübbe kolunun içinde yani yende taşınan tip kol diviti, battal boy. Kapağı yakut taş montürlü, altın vermeyli. Referans: Eserin, usta damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 109.sayfasında, tuğrası ise 45.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 3.5 x 27 x 6 cm. Ağırlık: 445 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ÇİFT KURAN OKUMA ÇUBUĞU / HİLAL-Mercan sallantılı, altın vermeyli. 2 adet. 

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Uzunluk: 17 cm. (her biri)
Ağırlık: 23 gr.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ÇİFT KURAN OKUMA ÇUBUĞU / HİLAL-Mercan sallantılı, altın vermeyli. 2 adet. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Uzunluk: 17 cm. (her biri) Ağırlık: 23 gr.

  USDSatıldı
 • İBRAHİM FEHMÎ EFENDİ KETEBELİ KUR’AN-I KERİM / HİCRİ 1282-19.Yüzyıl. Osmanlı. Hicri 1282 (1865) tarihli. “İbrahim Fehmî” ketebeli. Hocası “Es-Seyyid Abdullah”. Büyük boy. Aharlı kâğıt üzerine is mürekkebi kullanılarak nesih hattı ile yazılmış. Klasik tezhipli, altın cetvelli, altın duraklı. Şemseli, salbekli ve zencirekli deri cildi içerisinde. Cilt sırtı altın yaldız stilize tezyinatlı. İbrahim Fehmi Efendi’nin yazdığı bir Kur’an-ı Kerim “Topkapı Sarayı Müzesi Koleksiyonu”nda yer almaktadır. Türk Hat Sanatı’nın yüksek kıymette ele geçmez koleksiyonluk bir örneğidir.

Ölçüler: 24 x 17 cm.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  İBRAHİM FEHMÎ EFENDİ KETEBELİ KUR’AN-I KERİM / HİCRİ 1282-19.Yüzyıl. Osmanlı. Hicri 1282 (1865) tarihli. “İbrahim Fehmî” ketebeli. Hocası “Es-Seyyid Abdullah”. Büyük boy. Aharlı kâğıt üzerine is mürekkebi kullanılarak nesih hattı ile yazılmış. Klasik tezhipli, altın cetvelli, altın duraklı. Şemseli, salbekli ve zencirekli deri cildi içerisinde. Cilt sırtı altın yaldız stilize tezyinatlı. İbrahim Fehmi Efendi’nin yazdığı bir Kur’an-ı Kerim “Topkapı Sarayı Müzesi Koleksiyonu”nda yer almaktadır. Türk Hat Sanatı’nın yüksek kıymette ele geçmez koleksiyonluk bir örneğidir. Ölçüler: 24 x 17 cm.

  USDSatıldı
 • MEHMED HULUSİ KETEBELİ KUR’AN-I KERİM / HİCRİ 1238-19.Yüzyıl. Osmanlı. Mehmed Hulusi bin Hasan bin Ahmed ketebeli. Hicri 1238 tarihli. Hocası Ali Hilmi el-Rizevi. Sahibi Molla İsmail Gedikzade Hemşini. Nesih hattı ile yazılmış, her sayfası 15 satır. Klasik tezhipli, altın cetvelli, altın duraklı. Orijinal şemseli deri cildi içerisinde, cilt sırtı altın yaldız ile Ayet-i Kerime yazılı. Eksiksiz, haliyle. Türk Hat Sanatı’nın yüksek kıymette koleksiyonluk bir örneğidir.

Ölçüler: 17 x 12 cm.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  MEHMED HULUSİ KETEBELİ KUR’AN-I KERİM / HİCRİ 1238-19.Yüzyıl. Osmanlı. Mehmed Hulusi bin Hasan bin Ahmed ketebeli. Hicri 1238 tarihli. Hocası Ali Hilmi el-Rizevi. Sahibi Molla İsmail Gedikzade Hemşini. Nesih hattı ile yazılmış, her sayfası 15 satır. Klasik tezhipli, altın cetvelli, altın duraklı. Orijinal şemseli deri cildi içerisinde, cilt sırtı altın yaldız ile Ayet-i Kerime yazılı. Eksiksiz, haliyle. Türk Hat Sanatı’nın yüksek kıymette koleksiyonluk bir örneğidir. Ölçüler: 17 x 12 cm.

  USDSatıldı
 • HİLYE-İ ŞERİFE (19.YÜZYIL)-Hicri 1264 tarihli. Mehmed Emin (Yalovî) talebesi “İbrahim Şevki” ketebeli. Sülüs ve nesih hattı ile yazılmış. Tekke işi. Mekke-i Mükerreme tasvirli. Aykırı ve estetik tezhipli, altın cetvelli. 

Türk Hat Sanatı’nın en özel ve kıymetli eserleri olan Hilye-i Şerife’ler hem hattatı hem de müzehhibi için şeref duyma vesilesi, sahip olan için ise büyük zenginlik ve kıymettir. Türk Hat Sanatı’nın yüksek kıymete sahip aykırı ve nadir bir örneğidir.

Ölçüler: 60 x 44 cm.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  HİLYE-İ ŞERİFE (19.YÜZYIL)-Hicri 1264 tarihli. Mehmed Emin (Yalovî) talebesi “İbrahim Şevki” ketebeli. Sülüs ve nesih hattı ile yazılmış. Tekke işi. Mekke-i Mükerreme tasvirli. Aykırı ve estetik tezhipli, altın cetvelli. Türk Hat Sanatı’nın en özel ve kıymetli eserleri olan Hilye-i Şerife’ler hem hattatı hem de müzehhibi için şeref duyma vesilesi, sahip olan için ise büyük zenginlik ve kıymettir. Türk Hat Sanatı’nın yüksek kıymete sahip aykırı ve nadir bir örneğidir. Ölçüler: 60 x 44 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “YA FETTAH” İBARELİ ALTIN KAKMA HATTAT MAKASI-19.Yüzyıl. Osmanlı. Altın kakma, çelik gövdeli. Bronz sap kısmı sülüs müsenna hat (aynalı yazı) ile Esma’ül Hüsna’dan Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Ya Fettah” ibareli. Yüzeyi kakma tekniğiyle altın kullanılarak çok zarif stilize floral tezyinatlı. Hattat, müzehhip ve musavvirlerin büyük tabakalar halindeki kâğıtları istenilen kıt’ada düzgün kesebilmeleri için üretilmiş makasların nadir görülen “Ya Fettah” ibareli koleksiyonluk örneğidir.

Uzunluk: 28 cm.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  OSMANLI 19.YÜZYIL “YA FETTAH” İBARELİ ALTIN KAKMA HATTAT MAKASI-19.Yüzyıl. Osmanlı. Altın kakma, çelik gövdeli. Bronz sap kısmı sülüs müsenna hat (aynalı yazı) ile Esma’ül Hüsna’dan Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Ya Fettah” ibareli. Yüzeyi kakma tekniğiyle altın kullanılarak çok zarif stilize floral tezyinatlı. Hattat, müzehhip ve musavvirlerin büyük tabakalar halindeki kâğıtları istenilen kıt’ada düzgün kesebilmeleri için üretilmiş makasların nadir görülen “Ya Fettah” ibareli koleksiyonluk örneğidir. Uzunluk: 28 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SEDEF KAKMA KUBUR DİVİT-Silindirik formlu, 4 parçadan müteşekkil. Birbirine vidalı tesbit edilmiş mürekkep hokkası, rıhdan ve kalem muhafazasından oluşmakta.

Uzunluk: 33 cm.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  OSMANLI 19.YÜZYIL SEDEF KAKMA KUBUR DİVİT-Silindirik formlu, 4 parçadan müteşekkil. Birbirine vidalı tesbit edilmiş mürekkep hokkası, rıhdan ve kalem muhafazasından oluşmakta. Uzunluk: 33 cm.

  USDSatıldı
 • SAMİ YETİK (1878-1945)-“Portre”

Tuval üzeri yağlıboya. Duralite marufle.

Eserin diğer versiyonu (benzeri) "İstanbul Resim ve Heykel Müzesi Koleksiyonu”nda bulunmaktadır. Benzer 2 örneğin görselleri “Yapı Kredi Yayınları Sami Yetik Kitabı”nın 100 ve 101. sayfalarında yer almaktadır. 

Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur.

Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa: 839

Ölçüler: 48 x 44.5 cm.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  SAMİ YETİK (1878-1945)-“Portre” Tuval üzeri yağlıboya. Duralite marufle. Eserin diğer versiyonu (benzeri) "İstanbul Resim ve Heykel Müzesi Koleksiyonu”nda bulunmaktadır. Benzer 2 örneğin görselleri “Yapı Kredi Yayınları Sami Yetik Kitabı”nın 100 ve 101. sayfalarında yer almaktadır. Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur. Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa: 839 Ölçüler: 48 x 44.5 cm.

  USDSatıldı
 • SAMİ YETİK (1878-1945)-“Belgrad Ormanı”

Eski Türkçe (Osmanlıca) imzalı ve Hicri tarihli. Duralit üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa: 839

Ölçüler: 28.x 38 cm.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  SAMİ YETİK (1878-1945)-“Belgrad Ormanı” Eski Türkçe (Osmanlıca) imzalı ve Hicri tarihli. Duralit üzeri yağlıboya. Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa: 839 Ölçüler: 28.x 38 cm.

  USDSatıldı
 • HALİD NACİ (1875-1927)-“Peyzaj”

Eski Türkçe (Osmanlıca) ve Latin harfleri ile çift imzalı. Tuval üzeri yağlıboya.

Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:118

Ölçüler: 58 x 75 cm.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  HALİD NACİ (1875-1927)-“Peyzaj” Eski Türkçe (Osmanlıca) ve Latin harfleri ile çift imzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:118 Ölçüler: 58 x 75 cm.

  USDSatıldı
 • HAYRİ ÇİZEL (1891-1950)-“Milli Mücadele Serisi’nden”

Eski Türkçe (Osmanlıca) imzalı. Tuval üzeri yağlıboya.
Sanatçının koleksiyon değeri yüksek nadir ele geçen yapıtlarındandır.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:218

Ölçüler: 42 x 63 cm.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  HAYRİ ÇİZEL (1891-1950)-“Milli Mücadele Serisi’nden” Eski Türkçe (Osmanlıca) imzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Sanatçının koleksiyon değeri yüksek nadir ele geçen yapıtlarındandır. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:218 Ölçüler: 42 x 63 cm.

  USDSatıldı
 • MÜHENDİSHANE-İ BERRÎ-İ HÜMÂYÛN -"Peyzaj”

Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Mühendishane-İ Berrî-i Hümâyûn” ibareli. Tuval üzeri yağlıboya.
19.Yüzyıl. Osmanlı Resim Sanatı’nın koleksiyon değeri yüksek, zor tesadüf edilen önemli örneklerindendir.

Referans: Padişahın Ressam Kulları, TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı, İstanbul 2012

Ölçüler: 63 x 85 cm.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  MÜHENDİSHANE-İ BERRÎ-İ HÜMÂYÛN -"Peyzaj” Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Mühendishane-İ Berrî-i Hümâyûn” ibareli. Tuval üzeri yağlıboya. 19.Yüzyıl. Osmanlı Resim Sanatı’nın koleksiyon değeri yüksek, zor tesadüf edilen önemli örneklerindendir. Referans: Padişahın Ressam Kulları, TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı, İstanbul 2012 Ölçüler: 63 x 85 cm.

  USDSatıldı
 • HÜSNÜ TENGÜZ (1876-1950)-“İstanbul Boğazı”

İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya.
Sanatçının yüksek koleksiyon değerine sahip önemli yapıtlarındandır.

Ölçüler: 80 x 106 cm.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  HÜSNÜ TENGÜZ (1876-1950)-“İstanbul Boğazı” İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Sanatçının yüksek koleksiyon değerine sahip önemli yapıtlarındandır. Ölçüler: 80 x 106 cm.

  USDSatıldı
 • HAYRİ ÇİZEL (1891-1950)-“Peyzaj”

İmzalı. Kontrplak üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:218

Ölçüler: 21.5 x 26.5 cm.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  HAYRİ ÇİZEL (1891-1950)-“Peyzaj” İmzalı. Kontrplak üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:218 Ölçüler: 21.5 x 26.5 cm.

  USDSatıldı
 • HAYRİ ÇİZEL (1891-1950)-“Peyzaj”

İmzalı. Karton üzeri yağlıboya. Duralite marufle.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:218

Ölçüler: 16 x 20 cm.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  HAYRİ ÇİZEL (1891-1950)-“Peyzaj” İmzalı. Karton üzeri yağlıboya. Duralite marufle. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa:218 Ölçüler: 16 x 20 cm.

  USDSatıldı
 • MIGIRDİÇ GİVANİAN (1848-1906)-“İstanbul Boğaziçi”

İmzalı, Givanian Baptist “G.B” inisiyalli. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya.

Referans: E.Benezit Cilt:5 Sayfa: 56

Referans: Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermeni Ressamlar, Garo Kürkman / Cilt:1 Sayfa:404

Ölçüler: 51 x 63 cm.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  MIGIRDİÇ GİVANİAN (1848-1906)-“İstanbul Boğaziçi” İmzalı, Givanian Baptist “G.B” inisiyalli. Peyzaj. Tuval üzeri yağlıboya. Referans: E.Benezit Cilt:5 Sayfa: 56 Referans: Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermeni Ressamlar, Garo Kürkman / Cilt:1 Sayfa:404 Ölçüler: 51 x 63 cm.

  USDSatıldı
 • MIGIRDİÇ GİVANİAN (1848-1906)-“Peyzaj”

İmzasız. Tuval üzeri yağlıboya.
Sanatçının sıradışı ebatlarda çalıştığı yüksek kıymete sahip koleksiyonluk eserlerindendir.

Provenans: Özel Koleksiyon

Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur.

Referans: E.Benezit Cilt:5 Sayfa: 56

Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermeni Ressamlar, Garo Kürkman / Cilt:1 Sayfa:404

Ölçüler: 88.5 x 128.5 cm.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  MIGIRDİÇ GİVANİAN (1848-1906)-“Peyzaj” İmzasız. Tuval üzeri yağlıboya. Sanatçının sıradışı ebatlarda çalıştığı yüksek kıymete sahip koleksiyonluk eserlerindendir. Provenans: Özel Koleksiyon Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur. Referans: E.Benezit Cilt:5 Sayfa: 56 Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermeni Ressamlar, Garo Kürkman / Cilt:1 Sayfa:404 Ölçüler: 88.5 x 128.5 cm.

  USDSatıldı
 • MIGIRDİÇ GİVANİAN (1848-1906)-“Natürmort”

İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Duralite marufle.

Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur.

Referans: E.Benezit Cilt:5 Sayfa: 56

Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermeni Ressamlar, Garo Kürkman / Cilt:1 Sayfa:404

Ölçüler: 57.5 x 44.5 cm.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  MIGIRDİÇ GİVANİAN (1848-1906)-“Natürmort” İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Duralite marufle. Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur. Referans: E.Benezit Cilt:5 Sayfa: 56 Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermeni Ressamlar, Garo Kürkman / Cilt:1 Sayfa:404 Ölçüler: 57.5 x 44.5 cm.

  USDSatıldı
 • NEVZAD HANIM (1899-1974)-“Fal Bakan Güzide”

Eski Türkçe (Osmanlıca) ile imzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Osmanlı kadın ressamlardan Nevzad Hanım’ın yüksek kıymette, ele geçmez başyapıt eserlerindendir.

Mihri Müşfik Hanım’ın öğrencisi Nevzad Hanım, Sanayi-i Nefise’den mezun olduktan sonra Şişli Atölyesi’ne devam etmiştir. 1919 Galatasaray Mekteb-i Sultânî ve 1921 Sanayi-i Nefise Sergilerine katılmıştır. Eserleri Halife Abdülmecid Efendi, Hüseyin Zekai Paşa, Halil Paşa, İbrahim Çallı, Feyhaman Duran, Namık İsmail gibi önemli sanatçılar ile aynı salonda sergilenmiştir.

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 64 x 79 cm.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  NEVZAD HANIM (1899-1974)-“Fal Bakan Güzide” Eski Türkçe (Osmanlıca) ile imzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Osmanlı kadın ressamlardan Nevzad Hanım’ın yüksek kıymette, ele geçmez başyapıt eserlerindendir. Mihri Müşfik Hanım’ın öğrencisi Nevzad Hanım, Sanayi-i Nefise’den mezun olduktan sonra Şişli Atölyesi’ne devam etmiştir. 1919 Galatasaray Mekteb-i Sultânî ve 1921 Sanayi-i Nefise Sergilerine katılmıştır. Eserleri Halife Abdülmecid Efendi, Hüseyin Zekai Paşa, Halil Paşa, İbrahim Çallı, Feyhaman Duran, Namık İsmail gibi önemli sanatçılar ile aynı salonda sergilenmiştir. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 64 x 79 cm.

  USDSatıldı
 • NEVZAD HANIM (1899-1974)-“Bir Kadın Portresi”

Eski Türkçe (Osmanlıca) ile imzalı. Kağıt üzeri pastel.
Eser, 1921 yılında Sanayi-i Nefise Sergisi’nde yer almış ve büyük beğeni toplamıştır. Osmanlı kadın ressamlardan Nevzad Hanım’a ait yüksek kıymette ele geçmez eserdir.

Mihri Müşfik Hanım’ın öğrencisi Nevzad Hanım, Sanayi-i Nefise’den mezun olduktan sonra Şişli Atölyesi’ne devam etmiştir. 1919 Galatasaray Mekteb-i Sultânî ve 1921 Sanayi-i Nefise Sergilerine katılmıştır. Eserleri Halife Abdülmecid Efendi, Hüseyin Zekai Paşa, Halil Paşa, İbrahim Çallı, Feyhaman Duran, Namık İsmail gibi önemli sanatçılar ile aynı salonda sergilenmiştir. 

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu 

Ölçüler: 54 x 41 cm.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  NEVZAD HANIM (1899-1974)-“Bir Kadın Portresi” Eski Türkçe (Osmanlıca) ile imzalı. Kağıt üzeri pastel. Eser, 1921 yılında Sanayi-i Nefise Sergisi’nde yer almış ve büyük beğeni toplamıştır. Osmanlı kadın ressamlardan Nevzad Hanım’a ait yüksek kıymette ele geçmez eserdir. Mihri Müşfik Hanım’ın öğrencisi Nevzad Hanım, Sanayi-i Nefise’den mezun olduktan sonra Şişli Atölyesi’ne devam etmiştir. 1919 Galatasaray Mekteb-i Sultânî ve 1921 Sanayi-i Nefise Sergilerine katılmıştır. Eserleri Halife Abdülmecid Efendi, Hüseyin Zekai Paşa, Halil Paşa, İbrahim Çallı, Feyhaman Duran, Namık İsmail gibi önemli sanatçılar ile aynı salonda sergilenmiştir. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 54 x 41 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI KADIN RESSAMLARDAN NEVZAD HANIM’A AİT HATIRA DEFTERİ-Defter içerisinde Nevzad Hanım’ın hocası Mihri Müşfik Hanım’ın, yakın dostu Şerek Akdik, İsmail Hakkı gibi dönemin önemli sanatçılarının, Kadriye, Nimet, Şevki, Behice, Necile, Ahmed gibi dostlarının yazıp imzaladığı sayfalar ve suluboya desen çalışmaları yer almakta. Nevzad Hanım defterin başına kendi el yazısı ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Dünya zekilerin değil çalışkanlarındır” notu düşmüş. Osmanlı kadın ressamlardan Nevzad Hanım’a ait belgesel ve koleksiyon değeri yüksek ele geçmez koleksiyonluk eserdir. 

Mihri Müşfik Hanım’ın öğrencisi Nevzad Hanım, Sanayi-i Nefise’den mezun olduktan sonra Şişli Atölyesi’ne devam etmiştir. 1919 Galatasaray Mekteb-i Sultânî ve 1921 Sanayi-i Nefise Sergilerine katılmıştır. Eserleri Halife Abdülmecid Efendi, Hüseyin Zekai Paşa, Halil Paşa, İbrahim Çallı, Feyhaman Duran, Namık İsmail gibi önemli sanatçılar ile aynı salonda sergilenmiştir. 

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 19 x 13 cm.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  OSMANLI KADIN RESSAMLARDAN NEVZAD HANIM’A AİT HATIRA DEFTERİ-Defter içerisinde Nevzad Hanım’ın hocası Mihri Müşfik Hanım’ın, yakın dostu Şerek Akdik, İsmail Hakkı gibi dönemin önemli sanatçılarının, Kadriye, Nimet, Şevki, Behice, Necile, Ahmed gibi dostlarının yazıp imzaladığı sayfalar ve suluboya desen çalışmaları yer almakta. Nevzad Hanım defterin başına kendi el yazısı ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Dünya zekilerin değil çalışkanlarındır” notu düşmüş. Osmanlı kadın ressamlardan Nevzad Hanım’a ait belgesel ve koleksiyon değeri yüksek ele geçmez koleksiyonluk eserdir. Mihri Müşfik Hanım’ın öğrencisi Nevzad Hanım, Sanayi-i Nefise’den mezun olduktan sonra Şişli Atölyesi’ne devam etmiştir. 1919 Galatasaray Mekteb-i Sultânî ve 1921 Sanayi-i Nefise Sergilerine katılmıştır. Eserleri Halife Abdülmecid Efendi, Hüseyin Zekai Paşa, Halil Paşa, İbrahim Çallı, Feyhaman Duran, Namık İsmail gibi önemli sanatçılar ile aynı salonda sergilenmiştir. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 19 x 13 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK “FİGÜRLÜ” TABAK-18.Yüzyıl. Osmanlı. Üst seviye Kütahya mamulatı. Merkezi geleneksel kıyafetleri içerisinde elinde kanca tutan “Osmanlı Kadını” figürlü. Kaftanlı, kuşaklı, şalvarlı ve hotozlu olarak tasvir edilmiş figürün iki yanı stilize bitkisel tezyinatlı. Çift kuşaklı. Siyah konturlü. Yuvarlak formda, halka kaideli, sığ gövdeli ve dışa dönük düz ağızlı. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Haliyle. Kütahya Seramik Sanatı’nın yüksek kıymette ele geçmez müzelik örneğidir.

Provenans: Christie’s, London / UK

Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı

Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi

Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France)

Çap: 15 cm.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK “FİGÜRLÜ” TABAK-18.Yüzyıl. Osmanlı. Üst seviye Kütahya mamulatı. Merkezi geleneksel kıyafetleri içerisinde elinde kanca tutan “Osmanlı Kadını” figürlü. Kaftanlı, kuşaklı, şalvarlı ve hotozlu olarak tasvir edilmiş figürün iki yanı stilize bitkisel tezyinatlı. Çift kuşaklı. Siyah konturlü. Yuvarlak formda, halka kaideli, sığ gövdeli ve dışa dönük düz ağızlı. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Haliyle. Kütahya Seramik Sanatı’nın yüksek kıymette ele geçmez müzelik örneğidir. Provenans: Christie’s, London / UK Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France) Çap: 15 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK “FİGÜRLÜ” TABAK-18.Yüzyıl. Osmanlı. Üst seviye Kütahya mamulatı. Merkezi geleneksel kıyafetleri içerisinde elinde çiçek tutan “Osmanlı Kadını” figürlü. Kaftanlı, kuşaklı, şalvarlı ve hotozlu olarak tasvir edilmiş figürün iki yanı stilize bitkisel tezyinatlı. Çift kuşaklı. Siyah konturlü. Yuvarlak formda, halka kaideli, sığ gövdeli ve dışa dönük düz ağızlı. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Haliyle. Kütahya Seramik Sanatı’nın yüksek kıymette ele geçmez müzelik örneğidir.

Provenans: Christie’s, London / UK

Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı

Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi

Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France)

Çap: 15 cm.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK “FİGÜRLÜ” TABAK-18.Yüzyıl. Osmanlı. Üst seviye Kütahya mamulatı. Merkezi geleneksel kıyafetleri içerisinde elinde çiçek tutan “Osmanlı Kadını” figürlü. Kaftanlı, kuşaklı, şalvarlı ve hotozlu olarak tasvir edilmiş figürün iki yanı stilize bitkisel tezyinatlı. Çift kuşaklı. Siyah konturlü. Yuvarlak formda, halka kaideli, sığ gövdeli ve dışa dönük düz ağızlı. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Haliyle. Kütahya Seramik Sanatı’nın yüksek kıymette ele geçmez müzelik örneğidir. Provenans: Christie’s, London / UK Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France) Çap: 15 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK MATARA-18.Yüzyıl. Osmanlı. Üst seviye Kütahya mamulatı. Sıraltına mangan moru, toprak kırmızısı, yeşil ve sarı renkler kullanılarak stilize floral motiflerle bezenmiş. Siyah konturlü. Küresel şişkin gövdeli, kısa dar boyunlu ve dışa dönük emzikli. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Kütahya Seramik Sanatı’nın yüksek kıymette nadir koleksiyonluk örneğidir.

Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı

Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi

Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France)

Ölçüler: 16 x 13.5 cm.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK MATARA-18.Yüzyıl. Osmanlı. Üst seviye Kütahya mamulatı. Sıraltına mangan moru, toprak kırmızısı, yeşil ve sarı renkler kullanılarak stilize floral motiflerle bezenmiş. Siyah konturlü. Küresel şişkin gövdeli, kısa dar boyunlu ve dışa dönük emzikli. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Kütahya Seramik Sanatı’nın yüksek kıymette nadir koleksiyonluk örneğidir. Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France) Ölçüler: 16 x 13.5 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK ASKI SÜSÜ-18.Yüzyıl. Osmanlı. Üst seviye Kütahya mamulatı. Yumurta formunda tasarlanmış. Gövde üzerinde birbirini takip eden üç adet “Seraphim Meleği” (Tanrı'nın Tahtını korumakla görevli melek) ve aralarında “Ortodoks Haçı” motifleri yer almakta. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Sıraltına mangan moru, yeşil ve sarı renklerde. Siyah konturlü. Kütahya Seramik Sanatı’nın emsalleri müze koleksiyonlarında yer alan nadir ve koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı

Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi

Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France)

Ölçüler: 12 x 9 cm.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK ASKI SÜSÜ-18.Yüzyıl. Osmanlı. Üst seviye Kütahya mamulatı. Yumurta formunda tasarlanmış. Gövde üzerinde birbirini takip eden üç adet “Seraphim Meleği” (Tanrı'nın Tahtını korumakla görevli melek) ve aralarında “Ortodoks Haçı” motifleri yer almakta. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Sıraltına mangan moru, yeşil ve sarı renklerde. Siyah konturlü. Kütahya Seramik Sanatı’nın emsalleri müze koleksiyonlarında yer alan nadir ve koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France) Ölçüler: 12 x 9 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 17.YÜZYIL İZNİK “MİMARİ ÜSLUP” TABAK-17.Yüzyıl. Osmanlı, İznik. Merkezi “Topkapı Sarayı”ndan esinlenilmiş mimari yapı tasvirli. Tasvirin merkezi floral, tacı ve iki yanı ise spiral kıvrımlı dalga motifleri ile tezyinli. Çevresi saz üslubu motifler ile zenginleştirilmiş. Tacında iri bir lale motifi yer almakta. Mercan kırmızısı, zümrüt yeşili ve kobalt mavi renklerde. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, renksiz şeffaf sırlı. Yuvarlak formlu, halka dipli, çukur gövdeli ve dışa dönük kenarlı. Eseri çevreleyen kalın bordürü stilize floral motifler ile bezeli. Arka kısmı ön yüzdeki tezyinatın devamı niteliğinde dekorlu. Siyah konturlü. Restoreli. Benzer örnekleri Victoria & Albert Museum, British Museum, Atina Benaki Museum, Lisbon Gulbenkian Museum ve Sadberk Hanım Müzesi gibi dünyanın önde gelen müzelerinde yer alan İznik Çini Sanatı’nın yüksek kıymette koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Iznik, La Poterie en Turquie Ottomane, 1996 / Nurhan Atasoy, Julian Raby

Çap: 24.5 cm.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  OSMANLI 17.YÜZYIL İZNİK “MİMARİ ÜSLUP” TABAK-17.Yüzyıl. Osmanlı, İznik. Merkezi “Topkapı Sarayı”ndan esinlenilmiş mimari yapı tasvirli. Tasvirin merkezi floral, tacı ve iki yanı ise spiral kıvrımlı dalga motifleri ile tezyinli. Çevresi saz üslubu motifler ile zenginleştirilmiş. Tacında iri bir lale motifi yer almakta. Mercan kırmızısı, zümrüt yeşili ve kobalt mavi renklerde. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, renksiz şeffaf sırlı. Yuvarlak formlu, halka dipli, çukur gövdeli ve dışa dönük kenarlı. Eseri çevreleyen kalın bordürü stilize floral motifler ile bezeli. Arka kısmı ön yüzdeki tezyinatın devamı niteliğinde dekorlu. Siyah konturlü. Restoreli. Benzer örnekleri Victoria & Albert Museum, British Museum, Atina Benaki Museum, Lisbon Gulbenkian Museum ve Sadberk Hanım Müzesi gibi dünyanın önde gelen müzelerinde yer alan İznik Çini Sanatı’nın yüksek kıymette koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Iznik, La Poterie en Turquie Ottomane, 1996 / Nurhan Atasoy, Julian Raby Çap: 24.5 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 17.YÜZYIL İZNİK SERAMİK “LALE MOTİFLİ” TABAK-Benzer örnekleri Victoria & Albert Museum, British Museum, Atina Benaki Museum, Lisbon Gulbenkian Museum ve Sadberk Hanım Müzesi gibi dünyanın önde gelen müzelerinde yer alan İznik Çini Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Iznik, La Poterie en Turquie Ottomane, 1996 / Nurhan Atasoy, Julian Raby

Çap: 24 cm.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  OSMANLI 17.YÜZYIL İZNİK SERAMİK “LALE MOTİFLİ” TABAK-Benzer örnekleri Victoria & Albert Museum, British Museum, Atina Benaki Museum, Lisbon Gulbenkian Museum ve Sadberk Hanım Müzesi gibi dünyanın önde gelen müzelerinde yer alan İznik Çini Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Iznik, La Poterie en Turquie Ottomane, 1996 / Nurhan Atasoy, Julian Raby Çap: 24 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 17.YÜZYIL İZNİK SERAMİK TABAK-Benzer örnekleri Victoria & Albert Museum, British Museum, Atina Benaki Museum, Lisbon Gulbenkian Museum ve Sadberk Hanım Müzesi gibi dünyanın önde gelen müzelerinde yer alan İznik Çini Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Iznik, La Poterie en Turquie Ottomane, 1996 / Nurhan Atasoy, Julian Raby

Çap: 25.5 cm.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  OSMANLI 17.YÜZYIL İZNİK SERAMİK TABAK-Benzer örnekleri Victoria & Albert Museum, British Museum, Atina Benaki Museum, Lisbon Gulbenkian Museum ve Sadberk Hanım Müzesi gibi dünyanın önde gelen müzelerinde yer alan İznik Çini Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Iznik, La Poterie en Turquie Ottomane, 1996 / Nurhan Atasoy, Julian Raby Çap: 25.5 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 17.YÜZYIL İZNİK SERAMİK “SAZ ÜSLUBU” TABAK-Benzer örnekleri Victoria & Albert Museum, British Museum, Atina Benaki Museum, Lisbon Gulbenkian Museum ve Sadberk Hanım Müzesi gibi dünyanın önde gelen müzelerinde yer alan İznik Çini Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Iznik, La Poterie en Turquie Ottomane, 1996 / Nurhan Atasoy, Julian Raby

Çap: 29 cm.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  OSMANLI 17.YÜZYIL İZNİK SERAMİK “SAZ ÜSLUBU” TABAK-Benzer örnekleri Victoria & Albert Museum, British Museum, Atina Benaki Museum, Lisbon Gulbenkian Museum ve Sadberk Hanım Müzesi gibi dünyanın önde gelen müzelerinde yer alan İznik Çini Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Iznik, La Poterie en Turquie Ottomane, 1996 / Nurhan Atasoy, Julian Raby Çap: 29 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 17.YÜZYIL İZNİK SERAMİK TABAK-Benzer örnekleri Victoria & Albert Museum, British Museum, Atina Benaki Museum, Lisbon Gulbenkian Museum ve Sadberk Hanım Müzesi gibi dünyanın önde gelen müzelerinde yer alan İznik Çini Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Iznik, La Poterie en Turquie Ottomane, 1996 / Nurhan Atasoy, Julian Raby

Çap: 30 cm.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  OSMANLI 17.YÜZYIL İZNİK SERAMİK TABAK-Benzer örnekleri Victoria & Albert Museum, British Museum, Atina Benaki Museum, Lisbon Gulbenkian Museum ve Sadberk Hanım Müzesi gibi dünyanın önde gelen müzelerinde yer alan İznik Çini Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Iznik, La Poterie en Turquie Ottomane, 1996 / Nurhan Atasoy, Julian Raby Çap: 30 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK (KOBALT MAVİ) TABAK-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir.

Çap: 25 cm.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  OSMANLI 18.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK (KOBALT MAVİ) TABAK-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir. Çap: 25 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK (MANGAN MORU) TABAK-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir.

Çap: 24 cm.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK (MANGAN MORU) TABAK-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir. Çap: 24 cm.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” ROKOKO TEPSİ -Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 30 x 45 cm. 
Ağırlık: 929 gr.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” ROKOKO TEPSİ -Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 30 x 45 cm. Ağırlık: 929 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “MARKAR GÜLYAN” USTA DAMGALI “AZNAVUR İŞİ” GÜMÜŞ İBRİK-Ermeni usta ve gümüş (Mısır) garanti damgalı.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 95.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 33 x 23 cm. 
Ağırlık: 1219 gr.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  OSMANLI 19.YÜZYIL “MARKAR GÜLYAN” USTA DAMGALI “AZNAVUR İŞİ” GÜMÜŞ İBRİK-Ermeni usta ve gümüş (Mısır) garanti damgalı. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 95.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 33 x 23 cm. Ağırlık: 1219 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (TABLALI) BUHURDAN TAKIMI / 2 PARÇA-Rokoko üslubunda dekorlu “Buhurdan” ve “Buhur Kabı”, tablalı (tepsili), aykırı ve nadir formda.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 14.5 x 14 cm. (her biri)
Ağırlık: 405 gr.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (TABLALI) BUHURDAN TAKIMI / 2 PARÇA-Rokoko üslubunda dekorlu “Buhurdan” ve “Buhur Kabı”, tablalı (tepsili), aykırı ve nadir formda. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 14.5 x 14 cm. (her biri) Ağırlık: 405 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “KARABET CİZMECİYAN” USTA DAMGALI GÜMÜŞ TAKIM / BUHURDAN ve GÜLABDAN -Ermeni usta ve gümüş (Mısır) garanti damgalı. Rokoko üslubunda dekorlu, “piramitler” tasvirli. Aslan ayaklı.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 94.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 22 x 12 cm. (her biri)
Ağırlık: 937 gr.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  OSMANLI 19.YÜZYIL “KARABET CİZMECİYAN” USTA DAMGALI GÜMÜŞ TAKIM / BUHURDAN ve GÜLABDAN -Ermeni usta ve gümüş (Mısır) garanti damgalı. Rokoko üslubunda dekorlu, “piramitler” tasvirli. Aslan ayaklı. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 94.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 22 x 12 cm. (her biri) Ağırlık: 937 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ROKOKO (ÇİVİ AYAKLI) ÇİFT KAŞIKLIK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 16.5 x 10 cm. (her biri)
Ağırlık: 621 gr.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ROKOKO (ÇİVİ AYAKLI) ÇİFT KAŞIKLIK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 16.5 x 10 cm. (her biri) Ağırlık: 621 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ÇİFT SAHLEPLİK ve TABAĞI-Osmanlı Saltanat Arması ve Sultan tuğrası dekorlu. 

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Sahleplik Ölçüsü: 13 x 11 cm. (her biri)
Tabak Çap: 13.5 cm. (her biri)
Ağırlık: 666 gr.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ÇİFT SAHLEPLİK ve TABAĞI-Osmanlı Saltanat Arması ve Sultan tuğrası dekorlu. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Sahleplik Ölçüsü: 13 x 11 cm. (her biri) Tabak Çap: 13.5 cm. (her biri) Ağırlık: 666 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (ÇİVİ AYAKLI) BUHURDAN -Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 23 x 8 cm. 
Ağırlık: 426 gr.

  Lot No: 57

  Lot: 57

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (ÇİVİ AYAKLI) BUHURDAN -Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 23 x 8 cm. Ağırlık: 426 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “TRABZON İŞİ” GÜMÜŞ BUHURDAN-Kallavi ebatlarda ve altı minareli cami formunda tasarlanmış. Kapak tutamağı “Ay-Yıldız” formunda. 

Sertifika: Eser, Sn.Garo Kürkman tarafından ekspertiz edilerek sertifikalandırılmıştır.

Ölçüler: 30 x 23 cm.
Ağırlık: 850 gr.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  OSMANLI 19.YÜZYIL “TRABZON İŞİ” GÜMÜŞ BUHURDAN-Kallavi ebatlarda ve altı minareli cami formunda tasarlanmış. Kapak tutamağı “Ay-Yıldız” formunda. Sertifika: Eser, Sn.Garo Kürkman tarafından ekspertiz edilerek sertifikalandırılmıştır. Ölçüler: 30 x 23 cm. Ağırlık: 850 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “RUM İŞİ” KANDİL / 1899-1899 tarihli. Rumca ithaflı. Gümüş askı zincirli.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 21 x 14 cm.
Ağırlık: 365 gr.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “RUM İŞİ” KANDİL / 1899-1899 tarihli. Rumca ithaflı. Gümüş askı zincirli. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 21 x 14 cm. Ağırlık: 365 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.MAHMUD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ USTA DAMGALI DİVİT-1808-1839 tarih aralığı. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Amelehu Hasan Rıza” usta damgalı. Cübbe kolunun içinde yani yende taşınan tip kol diviti. Altın vermeyli.

Referans: Eserin, usta damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 108.sayfasında, tuğrası ise 45.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 3 x 26 x 5.5 cm.
Ağırlık: 412 gr.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  SULTAN II.MAHMUD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ USTA DAMGALI DİVİT-1808-1839 tarih aralığı. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Amelehu Hasan Rıza” usta damgalı. Cübbe kolunun içinde yani yende taşınan tip kol diviti. Altın vermeyli. Referans: Eserin, usta damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 108.sayfasında, tuğrası ise 45.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 3 x 26 x 5.5 cm. Ağırlık: 412 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.MAHMUD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ USTA DAMGALI DİVİT-1808-1839 tarih aralığı. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Lâtif” usta damgalı. Cübbe kolunun içinde yani yende taşınan tip kol diviti. Altın vermeyli.

Referans: Eserin, usta damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 109.sayfasında, tuğrası ise 45.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 2.5 x 24 x 5 cm.
Ağırlık: 330 gr.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  SULTAN II.MAHMUD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ USTA DAMGALI DİVİT-1808-1839 tarih aralığı. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Lâtif” usta damgalı. Cübbe kolunun içinde yani yende taşınan tip kol diviti. Altın vermeyli. Referans: Eserin, usta damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 109.sayfasında, tuğrası ise 45.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 2.5 x 24 x 5 cm. Ağırlık: 330 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL REPOUSSÉ (CAMİ TASVİRLİ) GÜMÜŞ TESPİH KUTUSU-Osmanlı Rokokosu üslubunda tezyinli. 

Ölçüler: 5 x 14 x 6 cm.
Ağırlık: 88 gr.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  OSMANLI 18.YÜZYIL REPOUSSÉ (CAMİ TASVİRLİ) GÜMÜŞ TESPİH KUTUSU-Osmanlı Rokokosu üslubunda tezyinli. Ölçüler: 5 x 14 x 6 cm. Ağırlık: 88 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI TOPHANELİ İSMET USTA YAPIMI 99’LUK “BALİNA DİŞİ” TESPİH-Uzunluk: 61 cm.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  OSMANLI TOPHANELİ İSMET USTA YAPIMI 99’LUK “BALİNA DİŞİ” TESPİH-Uzunluk: 61 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI TOPHANELİ İSMET USTA YAPIMI 99’LUK GÜMÜŞ KAMÇILI “BOYNUZ” TESPİH-Uzunluk: 67 cm.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  OSMANLI TOPHANELİ İSMET USTA YAPIMI 99’LUK GÜMÜŞ KAMÇILI “BOYNUZ” TESPİH-Uzunluk: 67 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI SÜLEYMANİYE KAMÇILI 99’LUK “HEYBELİADA LÜLE TAŞI” TESPİH-Uzunluk: 60 cm.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  OSMANLI SÜLEYMANİYE KAMÇILI 99’LUK “HEYBELİADA LÜLE TAŞI” TESPİH-Uzunluk: 60 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI ZENNE 99’LUK “TUNUS MERCANI” TESPİH-Uzunluk: 57 cm.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  OSMANLI ZENNE 99’LUK “TUNUS MERCANI” TESPİH-Uzunluk: 57 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TEKKE LEVHA-19.Yüzyıl. Osmanlı. Tekke işi. Naht Sanatı ile yapılmış. “Kadiri Tacı” tasvirli. Tacın üzerinde istifli hat ile “İntisabım sana günden zahir, Meded ya Hazreti Abdülkadir”, etrafında ise “Eyle derman derdime şah-ı velayet aşkına, Kıl terahhum halime, Fahri risalet aşkına” yazılı. Osmanlı Tekke Sanatı’nın Naht Sanatı ile yorumlandığı yüksek kıymette nadir koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 65 x 54 cm.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  OSMANLI 19.YÜZYIL TEKKE LEVHA-19.Yüzyıl. Osmanlı. Tekke işi. Naht Sanatı ile yapılmış. “Kadiri Tacı” tasvirli. Tacın üzerinde istifli hat ile “İntisabım sana günden zahir, Meded ya Hazreti Abdülkadir”, etrafında ise “Eyle derman derdime şah-ı velayet aşkına, Kıl terahhum halime, Fahri risalet aşkına” yazılı. Osmanlı Tekke Sanatı’nın Naht Sanatı ile yorumlandığı yüksek kıymette nadir koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 65 x 54 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TEKKE İŞİ ZERENDUD LEVHA-Hicri 1339 tarihli. Ömer Rüşdî ketebeli. Tekke işi. Siyah zemin üzerine altın ve zırnık boya kullanılarak tatbik edilmiş. Merkezinde müsenna (aynalı) zülfikar kılıcı ve teberden oluşturulmuş “Yâ Ali” lafzı ve teslim taşı, etrafında ise Çeharyâr-i Güzin, Ehl-i Beyt, Dokuz İmam ve Tarikat önderlerinin isimleri ile Serpuşları (Tarikat Taçları) yer almakta. Rumi üslubunda tezhipli. Osmanlı Hat ve Tekke Sanatı’nın yüksek kıymette ele geçmez örneğidir.

Ölçüler: 50 x 68 cm.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  OSMANLI 19.YÜZYIL TEKKE İŞİ ZERENDUD LEVHA-Hicri 1339 tarihli. Ömer Rüşdî ketebeli. Tekke işi. Siyah zemin üzerine altın ve zırnık boya kullanılarak tatbik edilmiş. Merkezinde müsenna (aynalı) zülfikar kılıcı ve teberden oluşturulmuş “Yâ Ali” lafzı ve teslim taşı, etrafında ise Çeharyâr-i Güzin, Ehl-i Beyt, Dokuz İmam ve Tarikat önderlerinin isimleri ile Serpuşları (Tarikat Taçları) yer almakta. Rumi üslubunda tezhipli. Osmanlı Hat ve Tekke Sanatı’nın yüksek kıymette ele geçmez örneğidir. Ölçüler: 50 x 68 cm.

  USDSatıldı
 • İSMET EL-MEVLEVÎ (19.YÜZYIL)-“Zerendud Hat Levha”

Hicri 1311 tarihli. İsmet el-Mevlevî ketebeli. Oval siyah zemin üzerine zerendud tekniğiyle (altın) tatbik edilmiş, altın cetvelli.

“Ya Hazreti Şerefzâde Abdullah er-Rûmî (k.s.)”

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Çap: 37 cm.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  İSMET EL-MEVLEVÎ (19.YÜZYIL)-“Zerendud Hat Levha” Hicri 1311 tarihli. İsmet el-Mevlevî ketebeli. Oval siyah zemin üzerine zerendud tekniğiyle (altın) tatbik edilmiş, altın cetvelli. “Ya Hazreti Şerefzâde Abdullah er-Rûmî (k.s.)” Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Çap: 37 cm.

  USDSatıldı
 • HİLYE-İ ŞERİFE -19.Yüzyıl. Ketebesiz. Sülüs ve nesih hattı ile yazılmış. Çift göbekli. Tezhipli.

Hz.Muhammed‘in dış görünüşünü Hazret-i Ali‘den rivayetle anlatan metnin yer aldığı göbeklerin köşelerinde “Çihâr Yâr” isimleri yer almakta. Türk Hat Sanatı’nın en özel ve kıymetli eserleri olan Hilye-i Şerife’ler hem hattatı hem de müzehhibi için şeref duyma vesilesi, sahip olan için ise büyük zenginlik ve kıymettir. 

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 60 x 40 cm.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  HİLYE-İ ŞERİFE -19.Yüzyıl. Ketebesiz. Sülüs ve nesih hattı ile yazılmış. Çift göbekli. Tezhipli. Hz.Muhammed‘in dış görünüşünü Hazret-i Ali‘den rivayetle anlatan metnin yer aldığı göbeklerin köşelerinde “Çihâr Yâr” isimleri yer almakta. Türk Hat Sanatı’nın en özel ve kıymetli eserleri olan Hilye-i Şerife’ler hem hattatı hem de müzehhibi için şeref duyma vesilesi, sahip olan için ise büyük zenginlik ve kıymettir. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 60 x 40 cm.

  USDSatıldı
 • AHMED ZARİFÎ KETEBELİ KUR’AN-I KERİM / HİCRİ 1261-19.Yüzyıl. Osmanlı. Seyyid Ahmed Zarifî ketebeli. Hicri 1261 tarihli. Hocası Seyyid Hasan Tahsin. Nesih hattı ile yazılmış, her sayfası 15 satır. Klasik tezhipli, altın cetvelli, altın duraklı. Orijinal deri cildi içerisinde. Türk Hat Sanatı’nın yüksek kıymette koleksiyonluk bir örneğidir.

Ölçüler: 17 x 11 cm.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  AHMED ZARİFÎ KETEBELİ KUR’AN-I KERİM / HİCRİ 1261-19.Yüzyıl. Osmanlı. Seyyid Ahmed Zarifî ketebeli. Hicri 1261 tarihli. Hocası Seyyid Hasan Tahsin. Nesih hattı ile yazılmış, her sayfası 15 satır. Klasik tezhipli, altın cetvelli, altın duraklı. Orijinal deri cildi içerisinde. Türk Hat Sanatı’nın yüksek kıymette koleksiyonluk bir örneğidir. Ölçüler: 17 x 11 cm.

  USDSatıldı
 • KÂTİB-İ SARAY-I SULTÂNÎ ÖMER VASFİ-“Dua Mecmuası”

Hicri 1225 tarihli. Kâtib-i Saray-ı Sultanî Ömer el-Vasfi ketebeli. Klasik tezhipli, altın cetvelli, altın duraklı. Klasik şemseli deri cildi içerisinde.

“Endûrini Hümâyun Kileri Hâssa’sından Süleyman Ratıp Agayan”

Ölçüler: 17 x 11 cm.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  KÂTİB-İ SARAY-I SULTÂNÎ ÖMER VASFİ-“Dua Mecmuası” Hicri 1225 tarihli. Kâtib-i Saray-ı Sultanî Ömer el-Vasfi ketebeli. Klasik tezhipli, altın cetvelli, altın duraklı. Klasik şemseli deri cildi içerisinde. “Endûrini Hümâyun Kileri Hâssa’sından Süleyman Ratıp Agayan” Ölçüler: 17 x 11 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TEKKE İŞİ BRONZ MÜTTEKA-Uzunluk: 64 cm.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  OSMANLI 19.YÜZYIL TEKKE İŞİ BRONZ MÜTTEKA-Uzunluk: 64 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TEKKE İŞİ (COCONUT) KEŞKÜL’Ü FUKARA-Hicri 1256 tarihli. Min ba'd Muhammed Ali Eşref ketebeli. Tekke işi. Zincir askılı gövdesine “Besmele-i Şerif”, “Salavat-ı Şerif” ve “Nâdi Ali Duası” tatbik edilmiş. Türünün yüksek kıymette, ele geçmez koleksiyonluk örneğidir.

Ölçüler: 11 x 26 x 14 cm.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  OSMANLI 19.YÜZYIL TEKKE İŞİ (COCONUT) KEŞKÜL’Ü FUKARA-Hicri 1256 tarihli. Min ba'd Muhammed Ali Eşref ketebeli. Tekke işi. Zincir askılı gövdesine “Besmele-i Şerif”, “Salavat-ı Şerif” ve “Nâdi Ali Duası” tatbik edilmiş. Türünün yüksek kıymette, ele geçmez koleksiyonluk örneğidir. Ölçüler: 11 x 26 x 14 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KANDİL-18.Yüzyıl. Osmanlı. Kallavi ebatlarda demirden imal edilmiş. Ajurlu. Kazıma (grave) tekniği ile stilize dekorlu. Şişkin gövdeli, geniş ağızlı, ağzı dilimli, askı zincirli, asma kancalı. Nadir koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 33 x 27 cm.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  OSMANLI 18.YÜZYIL KANDİL-18.Yüzyıl. Osmanlı. Kallavi ebatlarda demirden imal edilmiş. Ajurlu. Kazıma (grave) tekniği ile stilize dekorlu. Şişkin gövdeli, geniş ağızlı, ağzı dilimli, askı zincirli, asma kancalı. Nadir koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 33 x 27 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I MECİDÎ TAKIM / MECİDİYE NİŞANI ve ŞEMSESİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. II.Rütbe. Nişan ve şemseden oluşan tam takım, kurdeleli. Darphane-i Âmire. Altın ve gümüş üzerine mine işçilikli. Sultan Abdülmecid Han döneminde (Hicri 1268) ihdas edilmiş. Padişahın huzurunda kayd-ı hayat şartıyla takılan bu tip nişanların merkezinde altın zeminli Sultan tuğrası etrafında ise altın ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Gayret, Hamiyet, Sadakat” yazılı kırmızı mineli kartuşlar yer almaktadır. Takım olarak zor tesadüf edilen yüksek kıymette koleksiyonluk eserlerdir.

Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten

Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem

Şemse Ölçüsü: 75 x 75 mm.
Nişan Ölçüsü: 54 x 54 mm.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I MECİDÎ TAKIM / MECİDİYE NİŞANI ve ŞEMSESİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. II.Rütbe. Nişan ve şemseden oluşan tam takım, kurdeleli. Darphane-i Âmire. Altın ve gümüş üzerine mine işçilikli. Sultan Abdülmecid Han döneminde (Hicri 1268) ihdas edilmiş. Padişahın huzurunda kayd-ı hayat şartıyla takılan bu tip nişanların merkezinde altın zeminli Sultan tuğrası etrafında ise altın ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Gayret, Hamiyet, Sadakat” yazılı kırmızı mineli kartuşlar yer almaktadır. Takım olarak zor tesadüf edilen yüksek kıymette koleksiyonluk eserlerdir. Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem Şemse Ölçüsü: 75 x 75 mm. Nişan Ölçüsü: 54 x 54 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I MECİDÎ ŞEMSESİ / MECİDİYE NİŞANI ŞEMSESİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. I.Rütbe. Nişan-ı Mecidî Şemsesi. Darphane-i Âmire. Altın ve gümüş üzerine mine işçilikli. Sultan Abdülmecid Han döneminde (Hicri 1268) ihdas edilmiş. Padişahın huzurunda kayd-ı hayat şartıyla takılan bu tip nişanların merkezinde altın zeminli Sultan tuğrası etrafında ise altın ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Gayret, Hamiyet, Sadakat” yazılı kırmızı mineli kartuşlar yer almaktadır. Yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir.

Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten

Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem

Ölçüler: 98 x 92 mm.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I MECİDÎ ŞEMSESİ / MECİDİYE NİŞANI ŞEMSESİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. I.Rütbe. Nişan-ı Mecidî Şemsesi. Darphane-i Âmire. Altın ve gümüş üzerine mine işçilikli. Sultan Abdülmecid Han döneminde (Hicri 1268) ihdas edilmiş. Padişahın huzurunda kayd-ı hayat şartıyla takılan bu tip nişanların merkezinde altın zeminli Sultan tuğrası etrafında ise altın ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Gayret, Hamiyet, Sadakat” yazılı kırmızı mineli kartuşlar yer almaktadır. Yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir. Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem Ölçüler: 98 x 92 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I MECİDÎ ŞEMSESİ / MECİDİYE NİŞANI ŞEMSESİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. II.Rütbe. Nişan-ı Mecidî Şemsesi. Darphane-i Âmire. Altın ve gümüş üzerine mine işçilikli. Sultan Abdülmecid Han döneminde (Hicri 1268) ihdas edilmiş. Padişahın huzurunda kayd-ı hayat şartıyla takılan bu tip nişanların merkezinde altın zeminli Sultan tuğrası etrafında ise altın ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Gayret, Hamiyet, Sadakat” yazılı kırmızı mineli kartuşlar yer almaktadır. Yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir.

Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten

Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem

Ölçüler: 81 x 81 mm.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I MECİDÎ ŞEMSESİ / MECİDİYE NİŞANI ŞEMSESİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. II.Rütbe. Nişan-ı Mecidî Şemsesi. Darphane-i Âmire. Altın ve gümüş üzerine mine işçilikli. Sultan Abdülmecid Han döneminde (Hicri 1268) ihdas edilmiş. Padişahın huzurunda kayd-ı hayat şartıyla takılan bu tip nişanların merkezinde altın zeminli Sultan tuğrası etrafında ise altın ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Gayret, Hamiyet, Sadakat” yazılı kırmızı mineli kartuşlar yer almaktadır. Yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir. Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem Ölçüler: 81 x 81 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I OSMANÎ ŞEMSESİ / OSMANİYE NİŞANI ŞEMSESİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. I.Rütbe. Nişan-ı Osmanî Şemsesi. Darphane-i Âmire. Sultan Abdülaziz Han döneminde (Hicri 1278) ihdas edilmiş. Padişahın huzurunda kayd-ı hayat şartıyla takılan İmparatorluğun en yüksek ikinci dereceden nişanı. Gümüş üzerine mine işçilikli, merkezindeki altın kitabede Eski Türkçe (Osmanlıca) “Osmanlı Devleti'nin Hükümdarı, Allah'ın yön göstermesine dayanan Abdülaziz Han” yazmakta. Yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir.

Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten

Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem

Ölçüler: 91 x 91 mm.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I OSMANÎ ŞEMSESİ / OSMANİYE NİŞANI ŞEMSESİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. I.Rütbe. Nişan-ı Osmanî Şemsesi. Darphane-i Âmire. Sultan Abdülaziz Han döneminde (Hicri 1278) ihdas edilmiş. Padişahın huzurunda kayd-ı hayat şartıyla takılan İmparatorluğun en yüksek ikinci dereceden nişanı. Gümüş üzerine mine işçilikli, merkezindeki altın kitabede Eski Türkçe (Osmanlıca) “Osmanlı Devleti'nin Hükümdarı, Allah'ın yön göstermesine dayanan Abdülaziz Han” yazmakta. Yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir. Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem Ölçüler: 91 x 91 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I OSMANÎ ŞEMSESİ / OSMANİYE NİŞANI ŞEMSESİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. II.Rütbe. Nişan-ı Osmanî Şemsesi. Darphane-i Âmire. Sultan Abdülaziz Han döneminde (Hicri 1278) ihdas edilmiş. Padişahın huzurunda kayd-ı hayat şartıyla takılan İmparatorluğun en yüksek ikinci dereceden nişanı. Gümüş üzerine mine işçilikli, merkezindeki altın kitabede Eski Türkçe (Osmanlıca) “Osmanlı Devleti'nin Hükümdarı, Allah'ın yön göstermesine dayanan Abdülaziz Han” yazmakta. Yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir.

Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten

Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem

Ölçüler: 78 x 78 mm.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I OSMANÎ ŞEMSESİ / OSMANİYE NİŞANI ŞEMSESİ-19.Yüzyıl. Osmanlı. II.Rütbe. Nişan-ı Osmanî Şemsesi. Darphane-i Âmire. Sultan Abdülaziz Han döneminde (Hicri 1278) ihdas edilmiş. Padişahın huzurunda kayd-ı hayat şartıyla takılan İmparatorluğun en yüksek ikinci dereceden nişanı. Gümüş üzerine mine işçilikli, merkezindeki altın kitabede Eski Türkçe (Osmanlıca) “Osmanlı Devleti'nin Hükümdarı, Allah'ın yön göstermesine dayanan Abdülaziz Han” yazmakta. Yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir. Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem Ölçüler: 78 x 78 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I OSMANÎ MİNYATÜRÜ / OSMANİYE NİŞANI MİNYATÜRÜ-19.Yüzyıl. Osmanlı. Nişan minyatürü, kurdeleli. Sultan Abdülaziz Han döneminde (Hicri 1278) ihdas edilmiş. Gümüş üzerine mine işçilikli, merkezindeki altın kitabede Eski Türkçe (Osmanlıca) “Osmanlı Devleti'nin Hükümdarı, Allah'ın yön göstermesine dayanan Abdülaziz Han” yazmakta. Orijinal muhafazası ile birlikte. Yüksek kıymette nadir koleksiyonluk eserdir.

Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten

Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem

Ölçüler: 15 x 15 mm.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I OSMANÎ MİNYATÜRÜ / OSMANİYE NİŞANI MİNYATÜRÜ-19.Yüzyıl. Osmanlı. Nişan minyatürü, kurdeleli. Sultan Abdülaziz Han döneminde (Hicri 1278) ihdas edilmiş. Gümüş üzerine mine işçilikli, merkezindeki altın kitabede Eski Türkçe (Osmanlıca) “Osmanlı Devleti'nin Hükümdarı, Allah'ın yön göstermesine dayanan Abdülaziz Han” yazmakta. Orijinal muhafazası ile birlikte. Yüksek kıymette nadir koleksiyonluk eserdir. Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem Ölçüler: 15 x 15 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL İFTİHAR NİŞANLI MİNYATÜR MADALYA BARI-19.Yüzyıl. Osmanlı. Murassa Nişan-ı İftihar, Nişan-ı Mecidî ve Napoleon Nişanı’ndan oluşan 3’lü minyatür madalya barı. Altın ve gümüş üzerine mine işçilikli. Orijinal muhafazası ile birlikte. Yüksek kıymette nadir koleksiyonluk eserdir.

Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten

Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem

Ölçüler: 11 x 11 mm. - 16 x 12 mm. - 12 x 12 mm.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  OSMANLI 19.YÜZYIL İFTİHAR NİŞANLI MİNYATÜR MADALYA BARI-19.Yüzyıl. Osmanlı. Murassa Nişan-ı İftihar, Nişan-ı Mecidî ve Napoleon Nişanı’ndan oluşan 3’lü minyatür madalya barı. Altın ve gümüş üzerine mine işçilikli. Orijinal muhafazası ile birlikte. Yüksek kıymette nadir koleksiyonluk eserdir. Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem Ölçüler: 11 x 11 mm. - 16 x 12 mm. - 12 x 12 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI HARP MADALYASI ve MİNYATÜR MADALYA BARI-Osmanlı. Harp Madalyası ve 5’li minyatür madalya barı. BB&Co imalat damgalı. Gümüş üzerine mine işçilikli. Yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir.

Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten

Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem

Madalya Ölçüsü: 55 x 55 mm.
Minyatür Ölçüsü: 85 x 24 mm.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  OSMANLI HARP MADALYASI ve MİNYATÜR MADALYA BARI-Osmanlı. Harp Madalyası ve 5’li minyatür madalya barı. BB&Co imalat damgalı. Gümüş üzerine mine işçilikli. Yüksek kıymette koleksiyonluk eserdir. Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem Madalya Ölçüsü: 55 x 55 mm. Minyatür Ölçüsü: 85 x 24 mm.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ERTUĞRUL KILICI-Üst düzey. Gümüş, altın vermeyli. Osmanlı Rokokosu üslubunda tezyinli. Balçağı “Osmanlı Devlet Arması” dekorlu. Bıçağına altın kakma ile çelenk içerisinde tuğra ve Vird (Kelime-i Tevhid) tatbik edilmiş.

Uzunluk: 95 cm.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ERTUĞRUL KILICI-Üst düzey. Gümüş, altın vermeyli. Osmanlı Rokokosu üslubunda tezyinli. Balçağı “Osmanlı Devlet Arması” dekorlu. Bıçağına altın kakma ile çelenk içerisinde tuğra ve Vird (Kelime-i Tevhid) tatbik edilmiş. Uzunluk: 95 cm.

  USDSatıldı
 • SULTAN V.MEHMED REŞAD HAN TUĞRALI KILIÇ -Bıçağına altın kakma ile Sultan V.Mehmed Reşad Han tuğrası ve “Kelime-i Tevhid” tatbik edilmiş. Kabzası boynuz, balçağı ve kını alpaka.

Uzunluk: 98 cm.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  SULTAN V.MEHMED REŞAD HAN TUĞRALI KILIÇ -Bıçağına altın kakma ile Sultan V.Mehmed Reşad Han tuğrası ve “Kelime-i Tevhid” tatbik edilmiş. Kabzası boynuz, balçağı ve kını alpaka. Uzunluk: 98 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN KAKMA TÜFEK-Hicri 1311 tarihli. “Amel-i Refed” usta damgalı. Altın kakma ile sahibi “Hattatzade …Hulusi bin İbrahim Efendi” ibareli. Mekanizması kazıma tekniği ile Rokoko üslubunda tezyinli.

Uzunluk: 98 cm.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN KAKMA TÜFEK-Hicri 1311 tarihli. “Amel-i Refed” usta damgalı. Altın kakma ile sahibi “Hattatzade …Hulusi bin İbrahim Efendi” ibareli. Mekanizması kazıma tekniği ile Rokoko üslubunda tezyinli. Uzunluk: 98 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “SARAY İŞİ” ÇİFT PİŞTOV-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Emrullah” usta damgalı. Firuze, garnet ve mercanlarla bezeli. Altın vermeyli. Gümüş kakma namlulu, fildişi harbili.

Uzunluk: 55 cm. (her biri)

  Lot No: 87

  Lot: 87

  OSMANLI 19.YÜZYIL “SARAY İŞİ” ÇİFT PİŞTOV-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Emrullah” usta damgalı. Firuze, garnet ve mercanlarla bezeli. Altın vermeyli. Gümüş kakma namlulu, fildişi harbili. Uzunluk: 55 cm. (her biri)

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL GÜMÜŞ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Hicri 1193 tarihli. Gümüş kakma ile ustası “Amel-i Ömer”, sahibi “Mustafa” ibareli. Kitabesinde Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Bıçak elde, Sübhan dilde gerek” yazılı. Fildişi kabzası mercanlarla bezeli, balçağı altın vermeyli. Kını üst düzey repoussé işçiliği ile Rokoko üslubunda dekorlu. 

Uzunluk: 73 cm.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  OSMANLI 18.YÜZYIL GÜMÜŞ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Hicri 1193 tarihli. Gümüş kakma ile ustası “Amel-i Ömer”, sahibi “Mustafa” ibareli. Kitabesinde Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Bıçak elde, Sübhan dilde gerek” yazılı. Fildişi kabzası mercanlarla bezeli, balçağı altın vermeyli. Kını üst düzey repoussé işçiliği ile Rokoko üslubunda dekorlu. Uzunluk: 73 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Hicri 1270 tarihli. Gümüş kakma ile ustası “Salih”, sahibi ve maliki “Muhammed Aga” ibareli. Kitabesinde Eski Türkçe (Osmanlıca) ile beyt yazılı. Fildişi kabzası mercanlarla bezeli, altın vermeyli balçağı yarı değerli taş aplikeli. Kını Rokoko üslubunda tezyinli, Saltanat Armaları ile dekorlu.

Uzunluk: 83 cm.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Hicri 1270 tarihli. Gümüş kakma ile ustası “Salih”, sahibi ve maliki “Muhammed Aga” ibareli. Kitabesinde Eski Türkçe (Osmanlıca) ile beyt yazılı. Fildişi kabzası mercanlarla bezeli, altın vermeyli balçağı yarı değerli taş aplikeli. Kını Rokoko üslubunda tezyinli, Saltanat Armaları ile dekorlu. Uzunluk: 83 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Hicri 1272 tarihli. Gümüş kakma ile ustası “Amel-i Mustafa”, sahibi ve maliki “Hüseyin Ağazade” ibareli. Fildişi kabzası mercanlarla bezeli, altın vermeyli balçağı yarı değerli taş aplikeli. Rokoko gümüş kınlı. 

Uzunluk: 78 cm.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Hicri 1272 tarihli. Gümüş kakma ile ustası “Amel-i Mustafa”, sahibi ve maliki “Hüseyin Ağazade” ibareli. Fildişi kabzası mercanlarla bezeli, altın vermeyli balçağı yarı değerli taş aplikeli. Rokoko gümüş kınlı. Uzunluk: 78 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Mors kabzası mercanlarla bezeli. Repoussé gümüş kını “Cami” ve “Selvi Ağacı” tasvirli, stilize lale motifleri ile tezyinli. Aykırı ebatlarda.

Uzunluk: 68 cm.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Mors kabzası mercanlarla bezeli. Repoussé gümüş kını “Cami” ve “Selvi Ağacı” tasvirli, stilize lale motifleri ile tezyinli. Aykırı ebatlarda. Uzunluk: 68 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ “SULTAN" İBARELİ AT ALINLIĞI ALAMETİ-Sultan II.Mahmud Han (1808-1839) dönemi.

Ölçüler: 6 x 5 cm.
Ağırlık: 69 gr.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ “SULTAN" İBARELİ AT ALINLIĞI ALAMETİ-Sultan II.Mahmud Han (1808-1839) dönemi. Ölçüler: 6 x 5 cm. Ağırlık: 69 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL TÖRENSEL ZIRH KEMERİ-Kallavi ebatlarda. Kurşun örme, gümüş düğmeli. Yüksek kıymette, ele geçmez koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 12 x 79 cm.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  OSMANLI 18.YÜZYIL TÖRENSEL ZIRH KEMERİ-Kallavi ebatlarda. Kurşun örme, gümüş düğmeli. Yüksek kıymette, ele geçmez koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 12 x 79 cm.

  USDSatıldı
 • SULTAN ABDÜLAZİZ HAN TUĞRALI (HIDİV/MISIR) GÜMÜŞ HANÇER-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 59. sayfasında yer almaktadır.

Uzunluk: 43 cm.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  SULTAN ABDÜLAZİZ HAN TUĞRALI (HIDİV/MISIR) GÜMÜŞ HANÇER-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 59. sayfasında yer almaktadır. Uzunluk: 43 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ HANÇER -Bıçağı altın kakma tezyinatlı.

Uzunluk: 41 cm.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  OSMANLI 18.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ HANÇER -Bıçağı altın kakma tezyinatlı. Uzunluk: 41 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ “SALTANAT ARMASI” KAVUK ALAMETİ-Ölçüler: 4.5 x 4 cm.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  OSMANLI 18.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ “SALTANAT ARMASI” KAVUK ALAMETİ-Ölçüler: 4.5 x 4 cm.

  USDSatıldı
 • ARMAND SEGAUD AINE -“Başıbozuk”

İmzalı. 1893 tarihli. Tuval üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 69 x 42 cm.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  ARMAND SEGAUD AINE -“Başıbozuk” İmzalı. 1893 tarihli. Tuval üzeri yağlıboya. Ölçüler: 69 x 42 cm.

  USDSatıldı
 • J.MARQUAY -“Bedevi”

İmzalı. 10 Dec 1874 tarihli. Kağıt üzeri suluboya.

Ölçüler: 46 x 34 cm.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  J.MARQUAY -“Bedevi” İmzalı. 10 Dec 1874 tarihli. Kağıt üzeri suluboya. Ölçüler: 46 x 34 cm.

  USDSatıldı
 • EUGENE LOUIS GINAIN (1818-1886)-“Cavaliers Arabes Acceptant Du Lait Dans Le Désert”

Tuval üzeri yağlıboya. Plaketli, altın varak orijinal çerçevesi içerisinde.

Referans: E.Benezit / Cilt: 5 Sayfa: 8

Ölçüler: 72 x 55 cm.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  EUGENE LOUIS GINAIN (1818-1886)-“Cavaliers Arabes Acceptant Du Lait Dans Le Désert” Tuval üzeri yağlıboya. Plaketli, altın varak orijinal çerçevesi içerisinde. Referans: E.Benezit / Cilt: 5 Sayfa: 8 Ölçüler: 72 x 55 cm.

  USDSatıldı
 • TURQUERIE 19.YÜZYIL İNGİLİZ PULAT VAZO-Turquerie Sanat Akımı’nın estetik ve görsel yönü yüksek görülmemiş örneklerinden. Kallavi ebatlarda. Dikey dilimli gövde yüzeyindeki madalyonlar yağlıboya ile “Oryantalist” konulu resimler ile tasvirli. Merkezinde ''Osmanlı Asilzade'' portresi yer almakta. Altın yaldız bezemeli. 

Ölçüler: 75 x 29 cm.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  TURQUERIE 19.YÜZYIL İNGİLİZ PULAT VAZO-Turquerie Sanat Akımı’nın estetik ve görsel yönü yüksek görülmemiş örneklerinden. Kallavi ebatlarda. Dikey dilimli gövde yüzeyindeki madalyonlar yağlıboya ile “Oryantalist” konulu resimler ile tasvirli. Merkezinde ''Osmanlı Asilzade'' portresi yer almakta. Altın yaldız bezemeli. Ölçüler: 75 x 29 cm.

  USDSatıldı
 • MÜNİF FEHİM (1899-1983)-“Kıbrıs’ın Fethi”

İmzalı. Kağıt üzeri suluboya. 50 Türk Zaferi Serisi’nden.
Sanatçının koleksiyon değeri yüksek özel eserlerindendir.

Provenans: Özel Koleksiyon

Literatür: Eserin görseli “Yirminci Asır, 1952 (5.Sayı Cilt:1) Sayfa:36”da yer almaktadır.

Ölçüler: 25 x 34 cm.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  MÜNİF FEHİM (1899-1983)-“Kıbrıs’ın Fethi” İmzalı. Kağıt üzeri suluboya. 50 Türk Zaferi Serisi’nden. Sanatçının koleksiyon değeri yüksek özel eserlerindendir. Provenans: Özel Koleksiyon Literatür: Eserin görseli “Yirminci Asır, 1952 (5.Sayı Cilt:1) Sayfa:36”da yer almaktadır. Ölçüler: 25 x 34 cm.

  USDSatıldı
 • B. IVANOFF-“Constantinople”

İmzalı. Const-ple ibareli. Kâğıt üzeri suluboya.

Çerçevesi “Arts & Crafts Limited Reference No:6623” etiketli.

Provenans: Özel Koleksiyon

Referans: E.Benezit. Cilt:5 Sayfa:747

Ölçüler: 34 x 24 cm.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  B. IVANOFF-“Constantinople” İmzalı. Const-ple ibareli. Kâğıt üzeri suluboya. Çerçevesi “Arts & Crafts Limited Reference No:6623” etiketli. Provenans: Özel Koleksiyon Referans: E.Benezit. Cilt:5 Sayfa:747 Ölçüler: 34 x 24 cm.

  USDSatıldı
 • CONTE AMADEO PREZIOSI (1816-1882)-“Osmanlı Tiplemeler”

Kağıt üzeri suluboya. İki adet. 

Provenans: Özel Koleksiyon

Referans: E.Benezit / Cilt: 8 Sayfa: 488

Ölçüler: 26 x 18 cm. - 24 x 18 cm.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  CONTE AMADEO PREZIOSI (1816-1882)-“Osmanlı Tiplemeler” Kağıt üzeri suluboya. İki adet. Provenans: Özel Koleksiyon Referans: E.Benezit / Cilt: 8 Sayfa: 488 Ölçüler: 26 x 18 cm. - 24 x 18 cm.

  USDSatıldı
 • CAROLINE FISHER (1862-1944)-“Sultanın Gözdesi”

Kağıt üzeri karışık teknik.
Çerçevesi “J.&G. Biddle” etiketli, Caroline Fisher ibareli.

Provenans: Özel Koleksiyon

Ölçüler: 38 x 25 cm.

  Lot No: 104

  Lot: 104

  CAROLINE FISHER (1862-1944)-“Sultanın Gözdesi” Kağıt üzeri karışık teknik. Çerçevesi “J.&G. Biddle” etiketli, Caroline Fisher ibareli. Provenans: Özel Koleksiyon Ölçüler: 38 x 25 cm.

  USDSatıldı
 • LOUIS HOTTOT (1834-1905)-İmzalı. Bronz. Brown patineli, elle renklendirilmiş.
Oryantalist. Tek mumluklu, haliyle.

Referans: E.Benezit. Cilt:5 / Sayfa:626

Yükseklik: 80 cm.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  LOUIS HOTTOT (1834-1905)-İmzalı. Bronz. Brown patineli, elle renklendirilmiş. Oryantalist. Tek mumluklu, haliyle. Referans: E.Benezit. Cilt:5 / Sayfa:626 Yükseklik: 80 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SEDEF KAKMA EL AYNASI-Ölçüler: 38 x 20 cm.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  OSMANLI 19.YÜZYIL SEDEF KAKMA EL AYNASI-Ölçüler: 38 x 20 cm.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “GÜVERCİN TASVİRLİ” AYNA-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 28 x 24 cm.
Ağırlık: 694 gr. (Ayna dahil)

  Lot No: 107

  Lot: 107

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “GÜVERCİN TASVİRLİ” AYNA-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 28 x 24 cm. Ağırlık: 694 gr. (Ayna dahil)

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ SARAY İŞİ EL AYNASI-Sultani madalyon içerisi “N.S” inisiyalli.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 30 x 16.5 cm.
Ağırlık: 766 gr. (Ayna dahil)

  Lot No: 108

  Lot: 108

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ SARAY İŞİ EL AYNASI-Sultani madalyon içerisi “N.S” inisiyalli. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 30 x 16.5 cm. Ağırlık: 766 gr. (Ayna dahil)

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “İSTANBUL İŞİ” GÜMÜŞ HAMAM TASI-Çap: 18.5 cm.
Ağırlık: 236 gr.

  Lot No: 109

  Lot: 109

  OSMANLI 19.YÜZYIL “İSTANBUL İŞİ” GÜMÜŞ HAMAM TASI-Çap: 18.5 cm. Ağırlık: 236 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ SEDEF KAKMA ÇİFT NALIN / TAKUNYA-Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 8.5 x 26.5 x 10 cm.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ SEDEF KAKMA ÇİFT NALIN / TAKUNYA-Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 8.5 x 26.5 x 10 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ESKİ TÜRKÇE YAZILI 4 ADET SABUN -Eski Türkçe (Osmanlıca) ile "Es-Seyyid Hazım, Kandiye", "Rıza Kapudan ve Mahdumları, Edremid" ve "Garsağ Kemal Zenabili, Haleb" ibareli.

Ölçüler: 5 x 6 x 6 cm. - 5 x 7 x 5 cm.

  Lot No: 111

  Lot: 111

  OSMANLI 19.YÜZYIL ESKİ TÜRKÇE YAZILI 4 ADET SABUN -Eski Türkçe (Osmanlıca) ile "Es-Seyyid Hazım, Kandiye", "Rıza Kapudan ve Mahdumları, Edremid" ve "Garsağ Kemal Zenabili, Haleb" ibareli. Ölçüler: 5 x 6 x 6 cm. - 5 x 7 x 5 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ORİJİNAL MUHAFAZASINDA KAĞIT SABUN -Eski Türkçe (Osmanlıca) ile "Amili Edremid'de Müderriszade Hilmi" ibareli. 

Ölçüler: 6 x 9 cm.

  Lot No: 112

  Lot: 112

  OSMANLI 19.YÜZYIL ORİJİNAL MUHAFAZASINDA KAĞIT SABUN -Eski Türkçe (Osmanlıca) ile "Amili Edremid'de Müderriszade Hilmi" ibareli. Ölçüler: 6 x 9 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI ZENNE 33’LÜK “FİLDİŞİ” TESPİH-Uzunluk: 24.5 cm.

  Lot No: 113

  Lot: 113

  OSMANLI ZENNE 33’LÜK “FİLDİŞİ” TESPİH-Uzunluk: 24.5 cm.

  USDSatıldı
 • SULTAN ABDÜLAZİZ HAN TUĞRALI GÜMÜŞ HAMAYIL-Mercan ve akçe sallantılı. Telkari işçilikli, zincirli. 

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 46.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 4 x 7 cm.
Ağırlık: 74 gr.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  SULTAN ABDÜLAZİZ HAN TUĞRALI GÜMÜŞ HAMAYIL-Mercan ve akçe sallantılı. Telkari işçilikli, zincirli. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 46.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 4 x 7 cm. Ağırlık: 74 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “MERCANLI” SEYAHAT TAKIMI-Osmanlı Rokokosu üslubunda tasarlanmış. Orijinal muhafazası ile birlikte. 

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Uzunluk: 19.5 cm. (her biri)
Ağırlık: 123 gr.

  Lot No: 115

  Lot: 115

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “MERCANLI” SEYAHAT TAKIMI-Osmanlı Rokokosu üslubunda tasarlanmış. Orijinal muhafazası ile birlikte. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Uzunluk: 19.5 cm. (her biri) Ağırlık: 123 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL MERCANLARLA BEZELİ GÜMÜŞ ÇİFT ZARF-Ölçüler: 6 x 5 cm. (her biri)
Ağırlık: 137 gr.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  OSMANLI 18.YÜZYIL MERCANLARLA BEZELİ GÜMÜŞ ÇİFT ZARF-Ölçüler: 6 x 5 cm. (her biri) Ağırlık: 137 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ “İNCİLİ” DİVAL İŞİ KADİFE ÖRTÜ-Ölçüler: 45 x 45 cm.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ “İNCİLİ” DİVAL İŞİ KADİFE ÖRTÜ-Ölçüler: 45 x 45 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “SARAY İŞİ” SIRMALI CEPKEN ve YELEK -Altın kılaptanla dival işi ve zincir işi tekniğinde işlenmiş, pullarla zenginleştirilmiş. Özel çerçeve içerisine alınmış. 

Çerçeve Ölçüsü: 123 x 88 cm.
Ceket Ölçüsü: 57 x 47 cm.
Yelek Ölçüsü: 47 x 35 cm.

  Lot No: 118

  Lot: 118

  OSMANLI 19.YÜZYIL “SARAY İŞİ” SIRMALI CEPKEN ve YELEK -Altın kılaptanla dival işi ve zincir işi tekniğinde işlenmiş, pullarla zenginleştirilmiş. Özel çerçeve içerisine alınmış. Çerçeve Ölçüsü: 123 x 88 cm. Ceket Ölçüsü: 57 x 47 cm. Yelek Ölçüsü: 47 x 35 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “SARAY İŞİ” SIRMALI FES-19.Yüzyıl. Osmanlı. Saray işi. Gümüş sırma ipliklerle stilize floral ve geometrik dekorlu, lale motifleri ile bezeli. Bordo renk alınlığı sallantılı süslemelerle çevrelenmiş. Gümüş sırma püsküllü. Osmanlı’nın yüksek zevkini gözler önüne seren nadir koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 12 x 18 cm.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  OSMANLI 19.YÜZYIL “SARAY İŞİ” SIRMALI FES-19.Yüzyıl. Osmanlı. Saray işi. Gümüş sırma ipliklerle stilize floral ve geometrik dekorlu, lale motifleri ile bezeli. Bordo renk alınlığı sallantılı süslemelerle çevrelenmiş. Gümüş sırma püsküllü. Osmanlı’nın yüksek zevkini gözler önüne seren nadir koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 12 x 18 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ ARMUDİYE ve MAHFAZASI-19.Yüzyıl. Osmanlı. Gümüş, altın vermeyli. Taç kısmına “Maşallah”, merkezine “Ashab-ı Kehf”, çevresine ise “Def-i Beliyyât” duası tatbik edilmiş. Def-i Beliyyât şifa duasında mealen “Ey lütf u keremi zâil olmayıp dâimî olan Latif! İnen bela ve musîbet hakkında bize lütfet. Ya Rabbi! Sen, kuvvet sahibisin, güçlüsün. Yevm-i halel olan kıyamet gününden ve dünyadaki tehlikeli günlerden bizi kurtar” yazmakta. Kese formlu muhafazası önden kapaklı, merkezi Ay-Yıldız dekorlu, askılı ve gümüş püsküllü. Fevkalade kondisyonda. Nadir koleksiyonluk eserdir.

Kese Ölçüsü: 20 x 15 cm.
Armudiye Ölçüsü: 9 x 7 cm.
Ağırlık: 20 gr.

  Lot No: 120

  Lot: 120

  OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ ARMUDİYE ve MAHFAZASI-19.Yüzyıl. Osmanlı. Gümüş, altın vermeyli. Taç kısmına “Maşallah”, merkezine “Ashab-ı Kehf”, çevresine ise “Def-i Beliyyât” duası tatbik edilmiş. Def-i Beliyyât şifa duasında mealen “Ey lütf u keremi zâil olmayıp dâimî olan Latif! İnen bela ve musîbet hakkında bize lütfet. Ya Rabbi! Sen, kuvvet sahibisin, güçlüsün. Yevm-i halel olan kıyamet gününden ve dünyadaki tehlikeli günlerden bizi kurtar” yazmakta. Kese formlu muhafazası önden kapaklı, merkezi Ay-Yıldız dekorlu, askılı ve gümüş püsküllü. Fevkalade kondisyonda. Nadir koleksiyonluk eserdir. Kese Ölçüsü: 20 x 15 cm. Armudiye Ölçüsü: 9 x 7 cm. Ağırlık: 20 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ “İNCİLİ” ARMUDİYE -Eserin merkezinde “Sultan II.Mahmud Han” tuğrası yer almaktadır.

Ölçüler: 6.5 x 4.5 cm.
Ağırlık: 13 gr.

  Lot No: 121

  Lot: 121

  OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ “İNCİLİ” ARMUDİYE -Eserin merkezinde “Sultan II.Mahmud Han” tuğrası yer almaktadır. Ölçüler: 6.5 x 4.5 cm. Ağırlık: 13 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ ARMUDİYE -Eserin, taç kısmına “Maşallah”, diğer bölümlere ise “Besmele-i Şerif” ve Esma’ül Hüsna'dan “Ya Kafi” ve “Ya Şafi” isimleri tatbik edilmiş.

Ölçüler: 7 x 5.5 cm.
Ağırlık: 9 gr.

  Lot No: 122

  Lot: 122

  OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ ARMUDİYE -Eserin, taç kısmına “Maşallah”, diğer bölümlere ise “Besmele-i Şerif” ve Esma’ül Hüsna'dan “Ya Kafi” ve “Ya Şafi” isimleri tatbik edilmiş. Ölçüler: 7 x 5.5 cm. Ağırlık: 9 gr.

  USDSatıldı
 • İSVİÇRE “VACHERON CONSTANTIN” ALTIN CEP SAATİ-İsviçre, Cenevre. İmalat ve 18 ayar altın garanti damgalı, seri numaralı. Türünün yüksek kıymete sahip seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir.

Çap: 30 mm.

  Lot No: 123

  Lot: 123

  İSVİÇRE “VACHERON CONSTANTIN” ALTIN CEP SAATİ-İsviçre, Cenevre. İmalat ve 18 ayar altın garanti damgalı, seri numaralı. Türünün yüksek kıymete sahip seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir. Çap: 30 mm.

  USDSatıldı
 • İSVİÇRE 19.YÜZYIL OSMANLI PAZARINA YAPILMIŞ ALTIN CEP SAATİ-19.Yüzyıl. İsviçre. İmalat ve 14 ayar altın garanti damgalı. Seri numaralı. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Kadranı Eski Türkçe rakamlı. Altın kasası çift kapaklı, kapak üzerleri kazıma (grave) ve kalemişi tekniği ile Rokoko üslubunda stilize floral tezyinatlı. Fevkalade kondisyonda. Türünün seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir.

Ölçüler: 30 x 80 mm.
Ağırlık: 52 gr.

  Lot No: 124

  Lot: 124

  İSVİÇRE 19.YÜZYIL OSMANLI PAZARINA YAPILMIŞ ALTIN CEP SAATİ-19.Yüzyıl. İsviçre. İmalat ve 14 ayar altın garanti damgalı. Seri numaralı. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Kadranı Eski Türkçe rakamlı. Altın kasası çift kapaklı, kapak üzerleri kazıma (grave) ve kalemişi tekniği ile Rokoko üslubunda stilize floral tezyinatlı. Fevkalade kondisyonda. Türünün seçkin ve koleksiyonluk bir örneğidir. Ölçüler: 30 x 80 mm. Ağırlık: 52 gr.

  USDSatıldı
 • İNGİLİZ 19.YÜZYIL “ALTIN” SEYAHAT DİKİŞ TAKIMI / ORİJİNAL MUHAFAZASINDA-Kutu Ölçüsü: 13 x 9 cm.
Ağırlık: 43 gr.

  Lot No: 125

  Lot: 125

  İNGİLİZ 19.YÜZYIL “ALTIN” SEYAHAT DİKİŞ TAKIMI / ORİJİNAL MUHAFAZASINDA-Kutu Ölçüsü: 13 x 9 cm. Ağırlık: 43 gr.

  USDSatıldı
 • ALİ TOY (1960)-“Zerendud Hat Levha”

Ketebeli. Hicri 1419 tarihli. Celi Talik hattı ile “Besmele-i Şerif” yazılı. Kobalt zemin üzerine zerendud tekniğiyle (altın) tatbik edilmiş, altın cetvelli. 

Ölçüler: 48 x 70 cm.

  Lot No: 126

  Lot: 126

  ALİ TOY (1960)-“Zerendud Hat Levha” Ketebeli. Hicri 1419 tarihli. Celi Talik hattı ile “Besmele-i Şerif” yazılı. Kobalt zemin üzerine zerendud tekniğiyle (altın) tatbik edilmiş, altın cetvelli. Ölçüler: 48 x 70 cm.

  USDSatıldı
 • ÇARŞAMBALI MEHMED ÂRİF BEY (1828-1892)-“İstifli Hat Levha”

Ketebeli. Hicri 1302 tarihli. Celi Talik hattı ile Ayet-i Kerime yazılı. Siyah zemin üzerine zırnık mürekkebi ile tatbik edilmiş, tezhipli. 

Fâtır Suresi 28. Ayet; Allah'tan kulları içinde ancak âlimler korkar.

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 42 x 39 cm.

  Lot No: 127

  Lot: 127

  ÇARŞAMBALI MEHMED ÂRİF BEY (1828-1892)-“İstifli Hat Levha” Ketebeli. Hicri 1302 tarihli. Celi Talik hattı ile Ayet-i Kerime yazılı. Siyah zemin üzerine zırnık mürekkebi ile tatbik edilmiş, tezhipli. Fâtır Suresi 28. Ayet; Allah'tan kulları içinde ancak âlimler korkar. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 42 x 39 cm.

  USDSatıldı
 • HATTAT MEHMED RIZA -“İstifli Hat Levha”

Hicri 1283 tarihli. Mehmed Rıza ketebeli. Celi sülüs hattı ile “Ya Hazreti Sultan Hacı Bektâş-ı Velî” yazılı. Tezhipli, altın cetvelli.

Ölçüler: 37 x 43 cm.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  HATTAT MEHMED RIZA -“İstifli Hat Levha” Hicri 1283 tarihli. Mehmed Rıza ketebeli. Celi sülüs hattı ile “Ya Hazreti Sultan Hacı Bektâş-ı Velî” yazılı. Tezhipli, altın cetvelli. Ölçüler: 37 x 43 cm.

  USDSatıldı
 • KÂMİL AKDİK (1861-1941)-“Osmanlı Hat Levha”

19.Yüzyıl. Ketebeli. Altın cetvelli.

“Himmet-i merdâne istiğnâ-yi derviş ez ganîst / Mertlik himmeti, dervişin (yoksul) ganîden (zengin) muhtaçsızlığıdır”

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 18 x 53 cm.

  Lot No: 129

  Lot: 129

  KÂMİL AKDİK (1861-1941)-“Osmanlı Hat Levha” 19.Yüzyıl. Ketebeli. Altın cetvelli. “Himmet-i merdâne istiğnâ-yi derviş ez ganîst / Mertlik himmeti, dervişin (yoksul) ganîden (zengin) muhtaçsızlığıdır” Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 18 x 53 cm.

  USDSatıldı
 • MEHMET HULÛSÎ-”Hat Levha”

Hicri 1348 tarihli. Mehmed Hulûsî ketebeli. Tezhipli, altın cetvelli. 

Ölçüler: 49 x 84 cm.

  Lot No: 130

  Lot: 130

  MEHMET HULÛSÎ-”Hat Levha” Hicri 1348 tarihli. Mehmed Hulûsî ketebeli. Tezhipli, altın cetvelli. Ölçüler: 49 x 84 cm.

  USDSatıldı
 • HASAN SIRRI EFENDİ (1836-1907) -“Hadis-i Şerif”

Ketebeli. Hicri 1310 tarihli. Sülüs hattı ile yazılmış. Tezhipli, altın cetvelli.

“Re’sü’l-hikmeti mehâfetullâh / Hikmetin başı Allah korkusudur”

Ölçüler: 33 x 64 cm.

  Lot No: 131

  Lot: 131

  HASAN SIRRI EFENDİ (1836-1907) -“Hadis-i Şerif” Ketebeli. Hicri 1310 tarihli. Sülüs hattı ile yazılmış. Tezhipli, altın cetvelli. “Re’sü’l-hikmeti mehâfetullâh / Hikmetin başı Allah korkusudur” Ölçüler: 33 x 64 cm.

  USDSatıldı
 • İCAZETNÂME (19.YÜZYIL)-Hicri 1258 tarihli. İcazeti alan “Mustafa es-Sukuti bi-Hafizu’l-Kur’an”. İcazeti veren hocaları “Mehmet Rasim min telamizi” ve “Mehmed Zakir bi-Hafizu’l-Kur’an”. Klasik tezhipli, altın cetvelli. Zerefşanlı.

Ölçüler: 21 x 26 cm.

  Lot No: 132

  Lot: 132

  İCAZETNÂME (19.YÜZYIL)-Hicri 1258 tarihli. İcazeti alan “Mustafa es-Sukuti bi-Hafizu’l-Kur’an”. İcazeti veren hocaları “Mehmet Rasim min telamizi” ve “Mehmed Zakir bi-Hafizu’l-Kur’an”. Klasik tezhipli, altın cetvelli. Zerefşanlı. Ölçüler: 21 x 26 cm.

  USDSatıldı
 • İCAZETNÂME (19.YÜZYIL)-Hicri 1260 tarihli. İcazeti alan “Mustafa Ayni”. İcazeti veren hocaları “Mustafa İzzet" ve “Muhammed Sadullah”. Klasik tezhipli, altın cetvelli. 

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 24 x 30 cm.

  Lot No: 133

  Lot: 133

  İCAZETNÂME (19.YÜZYIL)-Hicri 1260 tarihli. İcazeti alan “Mustafa Ayni”. İcazeti veren hocaları “Mustafa İzzet" ve “Muhammed Sadullah”. Klasik tezhipli, altın cetvelli. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 24 x 30 cm.

  USDSatıldı
 • İCAZETNÂME (19.YÜZYIL)-Hicri 1287 tarihli. Hasan Hilmi Efendi ketebeli. Klasik tezhipli, altın cetvelli.

Ölçüler: 26 x 34 cm.

  Lot No: 134

  Lot: 134

  İCAZETNÂME (19.YÜZYIL)-Hicri 1287 tarihli. Hasan Hilmi Efendi ketebeli. Klasik tezhipli, altın cetvelli. Ölçüler: 26 x 34 cm.

  USDSatıldı
 • MURAKKA İCAZETNÂME (19.YÜZYIL)-Hicri 1303 tarihli. İcazeti alan “Muhammed Arif”. İcazeti veren hocaları “Hüseyin Fevzi” ve “Muhammed el-Hamdi”. Hadis-i Şerif yazılı. Klasik tezhipli. Murakka formunda, sırtı ebrulu.

Ölçüler: 36 x 19 cm.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  MURAKKA İCAZETNÂME (19.YÜZYIL)-Hicri 1303 tarihli. İcazeti alan “Muhammed Arif”. İcazeti veren hocaları “Hüseyin Fevzi” ve “Muhammed el-Hamdi”. Hadis-i Şerif yazılı. Klasik tezhipli. Murakka formunda, sırtı ebrulu. Ölçüler: 36 x 19 cm.

  USDSatıldı
 • MURAKKA İCAZETNÂME (19.YÜZYIL)-Hicri 1309 tarihli. İcazeti alan “Muhammed el-Emin”. İcazeti veren hocaları “El-Hac Hafız Mehmet el-Vehbi” ve “El-Hac Muhammed el- Hamdi”. Hadis-i Şerif yazılı. Rokoko tezhipli. Murakka formunda.

Ölçüler: 38 x 23 cm.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  MURAKKA İCAZETNÂME (19.YÜZYIL)-Hicri 1309 tarihli. İcazeti alan “Muhammed el-Emin”. İcazeti veren hocaları “El-Hac Hafız Mehmet el-Vehbi” ve “El-Hac Muhammed el- Hamdi”. Hadis-i Şerif yazılı. Rokoko tezhipli. Murakka formunda. Ölçüler: 38 x 23 cm.

  USDSatıldı
 • MUSTAFA HALİM ÖZYAZICI (1897-1964)-“Nikâh Akdi”

Hicri 1381 tarihli. Mustafa Halim ketebeli. Tezhipli, altın cetvelli. Besmele-i Şerif ile başlamakta. 2 Mart 1926 tarihinde icra kılınan nikah merasimi hatırası. Katılımcıların imzaları “Fahrettin Zaim, Şerife Saffet Naima, Mehmet Fahri, Asım, Güzide, Fahri Toyun, İsmail Hakkı Kolbay” yer almakta.

Ölçüler: 35 x 42 cm.

  Lot No: 137

  Lot: 137

  MUSTAFA HALİM ÖZYAZICI (1897-1964)-“Nikâh Akdi” Hicri 1381 tarihli. Mustafa Halim ketebeli. Tezhipli, altın cetvelli. Besmele-i Şerif ile başlamakta. 2 Mart 1926 tarihinde icra kılınan nikah merasimi hatırası. Katılımcıların imzaları “Fahrettin Zaim, Şerife Saffet Naima, Mehmet Fahri, Asım, Güzide, Fahri Toyun, İsmail Hakkı Kolbay” yer almakta. Ölçüler: 35 x 42 cm.

  USDSatıldı
 • KÂMİL AKDİK (1861-1941)-“Hat Levha”

Ketebeli. Hicri 1332 tarihli. 4 satır hat levha. Siyah renk mürekkep ile yazılmış. Müzehhip tarafından hazırlanmış levhaya tatbik edilmiş. Müzehhibi Mustafa Şükrü tarafından “Düyun-ı Umumiye Memurin Şubesi Maaş Kalemi ketebesinden” şeklinde ketebeli. 

“Ol Resûl-i müctebâ hem rahmeten li’l-âlemin. Bende medfûndur deyû eflâke fahr eyler zemîn. Ravzasın edip ziyâret dedi Cibrîl-i Emîn. Hâzihi cennâtu adnin fedhulûhâ hâlidîn / O seçilmiş Rasul alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Yeryüzü, gökyüzüne Resulullah bende defnedildi diye övünmektedir. Ravzasını ziyaret eden Cebrail Aleyhisselam; İşte bu cennetin en yüksek mertebilerinden olan Adn Cenneti’dir, oraya ebedi kalmak üzere giriniz.”

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 47 x 38 cm.

  Lot No: 138

  Lot: 138

  KÂMİL AKDİK (1861-1941)-“Hat Levha” Ketebeli. Hicri 1332 tarihli. 4 satır hat levha. Siyah renk mürekkep ile yazılmış. Müzehhip tarafından hazırlanmış levhaya tatbik edilmiş. Müzehhibi Mustafa Şükrü tarafından “Düyun-ı Umumiye Memurin Şubesi Maaş Kalemi ketebesinden” şeklinde ketebeli. “Ol Resûl-i müctebâ hem rahmeten li’l-âlemin. Bende medfûndur deyû eflâke fahr eyler zemîn. Ravzasın edip ziyâret dedi Cibrîl-i Emîn. Hâzihi cennâtu adnin fedhulûhâ hâlidîn / O seçilmiş Rasul alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Yeryüzü, gökyüzüne Resulullah bende defnedildi diye övünmektedir. Ravzasını ziyaret eden Cebrail Aleyhisselam; İşte bu cennetin en yüksek mertebilerinden olan Adn Cenneti’dir, oraya ebedi kalmak üzere giriniz.” Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 47 x 38 cm.

  USDSatıldı
 • ÖZBEK ŞEYHİ HEZARFEN İBRAHİM EDHEM EFENDİ-“Murakka”

Hicri 1285 tarihli. İbrahim Edhem eş-Şevki ketebeli. 4.Ordu-ı Hümâyun Jurnal Katib-i Sanisi ibareli. Nesih ve sülüs hattı ile yazılmış 3 sayfa murakka. Altın cetvelli, orijinal paspartusu ebrulu. Ebrusu İbrahim Edhem Efendi tarafından yapılmış. 

Özbekler Tekkesi Şeyhi İbrahim Edhem Efendi'nin hat hocası "Çarşambalı Ârif Efendi"dir. Bazı eserleri Paris Sergisi'nde teşhir edilmiş (1867) ve kendisine madalya verilmiştir. 

Ölçüler: 51 x 32 cm.

  Lot No: 139

  Lot: 139

  ÖZBEK ŞEYHİ HEZARFEN İBRAHİM EDHEM EFENDİ-“Murakka” Hicri 1285 tarihli. İbrahim Edhem eş-Şevki ketebeli. 4.Ordu-ı Hümâyun Jurnal Katib-i Sanisi ibareli. Nesih ve sülüs hattı ile yazılmış 3 sayfa murakka. Altın cetvelli, orijinal paspartusu ebrulu. Ebrusu İbrahim Edhem Efendi tarafından yapılmış. Özbekler Tekkesi Şeyhi İbrahim Edhem Efendi'nin hat hocası "Çarşambalı Ârif Efendi"dir. Bazı eserleri Paris Sergisi'nde teşhir edilmiş (1867) ve kendisine madalya verilmiştir. Ölçüler: 51 x 32 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI HAT LEVHA-19.Yüzyıl. Sülüs hattı ile yazılmış, 6 satır. 

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 25 x 22 cm.

  Lot No: 140

  Lot: 140

  OSMANLI HAT LEVHA-19.Yüzyıl. Sülüs hattı ile yazılmış, 6 satır. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 25 x 22 cm.

  USDSatıldı
 • HAMİD AYTAÇ (1891-1982)-“Talik Kıta”

Ketebeli. Hicri 1393 tarihli. Talik hattı ile yazılmış kıta. 4 satır.

“Ey zâir-i sâhib-nefes, Hubb-ı sivâdan meyli kes, Dünyâda kalmaz hiç kes, Allahü bes bâkî heves”

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 38 x 41 cm.

  Lot No: 141

  Lot: 141

  HAMİD AYTAÇ (1891-1982)-“Talik Kıta” Ketebeli. Hicri 1393 tarihli. Talik hattı ile yazılmış kıta. 4 satır. “Ey zâir-i sâhib-nefes, Hubb-ı sivâdan meyli kes, Dünyâda kalmaz hiç kes, Allahü bes bâkî heves” Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 38 x 41 cm.

  USDSatıldı
 • HAMİD AYTAÇ (1891-1982)-“Besmele-i Şerif” 

Ketebeli. Hicri 1393 tarihli. Talik hattı ile yazılmış hat levha.

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 68 x 28 cm.

  Lot No: 142

  Lot: 142

  HAMİD AYTAÇ (1891-1982)-“Besmele-i Şerif” Ketebeli. Hicri 1393 tarihli. Talik hattı ile yazılmış hat levha. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 68 x 28 cm.

  USDSatıldı
 • NEYZEN MEHMED EMİN DEDE / MEHMED EMİN YAZICI-“Kıt’a”

Hicri 1346. Neyzen Mehmed Emin Dede (Mehmed Emin Yazıcı) ketebeli. Zikir ve Hadis-i Şerif içerikli. Sülüs ve nesih hattı ile yazılmış.

Ölçüler: 12 x 22 cm.

  Lot No: 143

  Lot: 143

  NEYZEN MEHMED EMİN DEDE / MEHMED EMİN YAZICI-“Kıt’a” Hicri 1346. Neyzen Mehmed Emin Dede (Mehmed Emin Yazıcı) ketebeli. Zikir ve Hadis-i Şerif içerikli. Sülüs ve nesih hattı ile yazılmış. Ölçüler: 12 x 22 cm.

  USDSatıldı
 • KARALAMA MEŞK -Osmanlı. Karalama Meşk. Altın cetvelli, altın duraklı.

Ölçüler: 14 x 21 cm.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  KARALAMA MEŞK -Osmanlı. Karalama Meşk. Altın cetvelli, altın duraklı. Ölçüler: 14 x 21 cm.

  USDSatıldı
 • MEHMED VASFİ EFENDİ (19.YÜZYIL)-“Talik Kıt’a”

Hicri 1310 tarihli. Ketebeli. Talik hattı ile yazılmış. Klasik Rumi üslubunda tezhipli, altın cetvelli.

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 23 x 13 cm.

  Lot No: 145

  Lot: 145

  MEHMED VASFİ EFENDİ (19.YÜZYIL)-“Talik Kıt’a” Hicri 1310 tarihli. Ketebeli. Talik hattı ile yazılmış. Klasik Rumi üslubunda tezhipli, altın cetvelli. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 23 x 13 cm.

  USDSatıldı
 • HAMDULLAH (18.YÜZYIL)-Hicri 1199 tarihli. “Hamdullah” ketebeli. Talik hattı ile yazılmış kıt’a. Altın cetvelli.

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 21 x 13 cm.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  HAMDULLAH (18.YÜZYIL)-Hicri 1199 tarihli. “Hamdullah” ketebeli. Talik hattı ile yazılmış kıt’a. Altın cetvelli. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 21 x 13 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI KIT’A-Mehmed Es’ad Yesârî ekolü. Aharlı kağıt üzerine is mürekkebi ile dört satır talik hatla kaleme alınmış. Altın cetvelli.

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 19 x 12 cm.

  Lot No: 147

  Lot: 147

  OSMANLI KIT’A-Mehmed Es’ad Yesârî ekolü. Aharlı kağıt üzerine is mürekkebi ile dört satır talik hatla kaleme alınmış. Altın cetvelli. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 19 x 12 cm.

  USDSatıldı
 • TALİK MEŞK (18.YÜZYIL)-18.Yüzyıl. Talik hattı ile yazılmış meşk, ebrulu.

Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 30 x 18 cm.

  Lot No: 148

  Lot: 148

  TALİK MEŞK (18.YÜZYIL)-18.Yüzyıl. Talik hattı ile yazılmış meşk, ebrulu. Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Ölçüler: 30 x 18 cm.

  USDSatıldı
 • SULTAN V.MEHMED REŞAD HAN TUĞRASI-“Mehmed Han bin Abdülmecid el-muzaffer daima el-Gazi”

Eski Türkçe (Osmanlıca) imzalı, 1922 tarihli. Tuval üzeri yağlıboya ve karışık teknik. 

Ölçüler: 30 x 40 cm.

  Lot No: 149

  Lot: 149

  SULTAN V.MEHMED REŞAD HAN TUĞRASI-“Mehmed Han bin Abdülmecid el-muzaffer daima el-Gazi” Eski Türkçe (Osmanlıca) imzalı, 1922 tarihli. Tuval üzeri yağlıboya ve karışık teknik. Ölçüler: 30 x 40 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI KÜTAHYA SERAMİK TABLALI AHŞAP SEHPA-Tabla Ölçüsü: 39 x 29 cm.
Yükseklik: 77 cm.

  Lot No: 150

  Lot: 150

  OSMANLI KÜTAHYA SERAMİK TABLALI AHŞAP SEHPA-Tabla Ölçüsü: 39 x 29 cm. Yükseklik: 77 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK “HİLMİ USTA” İMZALI TABAK-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile "Kütahyalı Hilmi Usta" imzalı. Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örneğidir.

Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı

Türk Çini ve Seramikleri, Sadberk Hanım Müzesi 1991 / John Carswell

Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi

Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France)

Çap: 19 cm.

  Lot No: 151

  Lot: 151

  OSMANLI 19.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK “HİLMİ USTA” İMZALI TABAK-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile "Kütahyalı Hilmi Usta" imzalı. Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örneğidir. Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı Türk Çini ve Seramikleri, Sadberk Hanım Müzesi 1991 / John Carswell Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France) Çap: 19 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK (MANGAN MORU) TABAK-Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örneğidir.

Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı

Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi

Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France)

Çap: 19 cm.

  Lot No: 152

  Lot: 152

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK (MANGAN MORU) TABAK-Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örneğidir. Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France) Çap: 19 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK (SİNEKLİ) KULPLU KUPA-Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örneğidir.

Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı

Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi

Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France)

Ölçüler: 9 x 12 cm.

  Lot No: 153

  Lot: 153

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK (SİNEKLİ) KULPLU KUPA-Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örneğidir. Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France) Ölçüler: 9 x 12 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK 4 ADET FİNCAN-Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örnekleridir.

Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı

Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi

Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France)

Ölçüler: 6 x 7 cm. - 4 x 7 cm. - 4 x 6 cm. - 3.5 x 6 cm.

  Lot No: 154

  Lot: 154

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK 4 ADET FİNCAN-Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örnekleridir. Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France) Ölçüler: 6 x 7 cm. - 4 x 7 cm. - 4 x 6 cm. - 3.5 x 6 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK (SERAPHİM MELEKLİ) ASKI SÜSÜ -Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örneğidir.

Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı

Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi

Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France)

Ölçüler: 16 x 11 cm.

  Lot No: 155

  Lot: 155

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK (SERAPHİM MELEKLİ) ASKI SÜSÜ -Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örneğidir. Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France) Ölçüler: 16 x 11 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK GÜMÜŞ BOYUNLU GÜLABDAN / MAVİ-BEYAZ-Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örneğidir.

Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı

Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi

Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France)

Yükseklik: 20 cm.

  Lot No: 156

  Lot: 156

  OSMANLI 18.YÜZYIL KÜTAHYA SERAMİK GÜMÜŞ BOYUNLU GÜLABDAN / MAVİ-BEYAZ-Kütahya Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan yüksek kıymette koleksiyonluk örneğidir. Referans: Yadıgâr-ı Kütahya, 1997 / Vehbi Koç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri, 2005 / Pera Müzesi Splendeurs de la Ceramique Ottomane, 2000 / Vehbi Koç Vakfı (Musée Jacquemart, Paris - Institut de France) Yükseklik: 20 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL GÜMÜŞ GÜLABDAN-Osmanlı Gümüş Sanatı’nın erken dönem nadir koleksiyonluk örneklerindendir.

Yükseklik: 17 cm.
Ağırlık: 135 gr.

  Lot No: 157

  Lot: 157

  OSMANLI 18.YÜZYIL GÜMÜŞ GÜLABDAN-Osmanlı Gümüş Sanatı’nın erken dönem nadir koleksiyonluk örneklerindendir. Yükseklik: 17 cm. Ağırlık: 135 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL LİTÜRJİK GÜMÜŞ TAS-Omphalos’unda “Çift başlı Bizans Kartalı” yer almakta.

Çap: 13 cm.
Ağırlık: 81 gr.

  Lot No: 158

  Lot: 158

  OSMANLI 19.YÜZYIL LİTÜRJİK GÜMÜŞ TAS-Omphalos’unda “Çift başlı Bizans Kartalı” yer almakta. Çap: 13 cm. Ağırlık: 81 gr.

  USDSatıldı
 • RUS 19.YÜZYIL “ERMENİ İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ VAFTİZ KEPÇESİ-1878 tarihli. Rus 84 imalat ve gümüş garanti, Tiflis “Egor Ivanovich Blomberg” yapımcı ve “Ermenice” usta damgalı. Kallavi ebatlarda. Kepçesi repoussé işçiliği ile dekorlu. Sap kısmı grave tekniği ile “Ermenice” ithaflı.

Uzunluk: 35 cm.
Ağırlık: 228 gr.

  Lot No: 159

  Lot: 159

  RUS 19.YÜZYIL “ERMENİ İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ VAFTİZ KEPÇESİ-1878 tarihli. Rus 84 imalat ve gümüş garanti, Tiflis “Egor Ivanovich Blomberg” yapımcı ve “Ermenice” usta damgalı. Kallavi ebatlarda. Kepçesi repoussé işçiliği ile dekorlu. Sap kısmı grave tekniği ile “Ermenice” ithaflı. Uzunluk: 35 cm. Ağırlık: 228 gr.

  USDSatıldı
 • LİTÜRJİK 18.YÜZYIL BAŞI (TÖRENSEL) GÜMÜŞ TABAK-1720 tarihli. İmalat damgalı. 

Ölçüler: 22 x 30 cm.
Ağırlık: 321 gr.

  Lot No: 160

  Lot: 160

  LİTÜRJİK 18.YÜZYIL BAŞI (TÖRENSEL) GÜMÜŞ TABAK-1720 tarihli. İmalat damgalı. Ölçüler: 22 x 30 cm. Ağırlık: 321 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ MÜCEVHER KUTUSU-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 7.5 x 8 cm.
Ağırlık: 78 gr.

  Lot No: 161

  Lot: 161

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ MÜCEVHER KUTUSU-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 7.5 x 8 cm. Ağırlık: 78 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ MÜCEVHER SANDIĞI-İmalat ve usta damgalı. Osmanlı Pazarı için imal edilmiş. Anahtarı mevcut, içi yenilenmiş.

Ölçüler: 15 x 30 x 20 cm.
Ağırlık: 2770 gr. (Ahşap kasası dahil)

  Lot No: 162

  Lot: 162

  OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ MÜCEVHER SANDIĞI-İmalat ve usta damgalı. Osmanlı Pazarı için imal edilmiş. Anahtarı mevcut, içi yenilenmiş. Ölçüler: 15 x 30 x 20 cm. Ağırlık: 2770 gr. (Ahşap kasası dahil)

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL PİŞTOV HARBİSİ-Uzunluk: 48 cm.

  Lot No: 163

  Lot: 163

  OSMANLI 19.YÜZYIL PİŞTOV HARBİSİ-Uzunluk: 48 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ (KUBBESEL KAPAKLI) NARGİLE SERİ-Uzunluk: 40 cm.
Ağırlık: 435 gr.

  Lot No: 164

  Lot: 164

  OSMANLI 18.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ (KUBBESEL KAPAKLI) NARGİLE SERİ-Uzunluk: 40 cm. Ağırlık: 435 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ GÜMÜŞ KAHVEDAN-İstanbul işi. Osmanlı Rokokosu üslubunda dekore edilmiş. 

Ölçüler: 19 x 12 cm.
Ağırlık: 466 gr.

  Lot No: 165

  Lot: 165

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ GÜMÜŞ KAHVEDAN-İstanbul işi. Osmanlı Rokokosu üslubunda dekore edilmiş. Ölçüler: 19 x 12 cm. Ağırlık: 466 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (UZAKDOĞU FİNCANLI) KAHVE TAKIMI / 6 ADET-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Fincan Ölçüsü: 3 x 7.5 cm. (her biri)
Tabak Çap: 11 cm. (her biri)
Ağırlık: 371 gr.

  Lot No: 166

  Lot: 166

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (UZAKDOĞU FİNCANLI) KAHVE TAKIMI / 6 ADET-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Fincan Ölçüsü: 3 x 7.5 cm. (her biri) Tabak Çap: 11 cm. (her biri) Ağırlık: 371 gr.

  USDSatıldı
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL “ODIOT” GÜMÜŞ ROKOKO ÇAY TAKIMI-“Odiot Paris” imalat ve garanti damgalı, seri numaralı. Altın vermeyli.

Çaydanlık Ölçüsü: 18 x 29 x 17 cm.
Şekerlik Ölçüsü: 18 x 22 x 15 cm.
Sütlük Ölçüsü: 15 x 18 x 13 cm.
Ağırlık: 2503 gr.

  Lot No: 167

  Lot: 167

  FRANSIZ 19.YÜZYIL “ODIOT” GÜMÜŞ ROKOKO ÇAY TAKIMI-“Odiot Paris” imalat ve garanti damgalı, seri numaralı. Altın vermeyli. Çaydanlık Ölçüsü: 18 x 29 x 17 cm. Şekerlik Ölçüsü: 18 x 22 x 15 cm. Sütlük Ölçüsü: 15 x 18 x 13 cm. Ağırlık: 2503 gr.

  USDSatıldı
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL “BOULLE” KONSOL SAAT-III.Napolyon Dönemi (1852-1870). Muhteşem bronz işçilikli, zengin altın vermeyli . Bağa (kaplumbağa kabuğu) üzeri bronz marküteri. Kadranı Romen rakamlı, makinesi “S.Marti” imzalı, seri numaralı. 

Ölçüler: 77 x 35 x 14 cm.

  Lot No: 168

  Lot: 168

  FRANSIZ 19.YÜZYIL “BOULLE” KONSOL SAAT-III.Napolyon Dönemi (1852-1870). Muhteşem bronz işçilikli, zengin altın vermeyli . Bağa (kaplumbağa kabuğu) üzeri bronz marküteri. Kadranı Romen rakamlı, makinesi “S.Marti” imzalı, seri numaralı. Ölçüler: 77 x 35 x 14 cm.

  USDSatıldı
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ “KANTAŞI” YAZIHANE TAKIMI-19.Yüzyıl. Fransız. Rokoko üslubunda kazıma (grave) ve kalemişi tekniği ile dekorlu sapları kıymetli kan taşından mamül mektup açacağı, kalem ve mühürden oluşan tam set. Altın vermeyli. Mühürleri kazınmamış. Fevkalade kondisyonda. Orijinal meşin muhafazası içerisinde. Türünün yüksek kıymete sahip ele geçmez koleksiyonluk örneğidir.

Kalem Uzunluğu: 17 cm.
Mühür Uzunluğu: 9 cm.
Zarf Açacağı Uzunluğu: 21 cm.

  Lot No: 169

  Lot: 169

  FRANSIZ 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ “KANTAŞI” YAZIHANE TAKIMI-19.Yüzyıl. Fransız. Rokoko üslubunda kazıma (grave) ve kalemişi tekniği ile dekorlu sapları kıymetli kan taşından mamül mektup açacağı, kalem ve mühürden oluşan tam set. Altın vermeyli. Mühürleri kazınmamış. Fevkalade kondisyonda. Orijinal meşin muhafazası içerisinde. Türünün yüksek kıymete sahip ele geçmez koleksiyonluk örneğidir. Kalem Uzunluğu: 17 cm. Mühür Uzunluğu: 9 cm. Zarf Açacağı Uzunluğu: 21 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL MÜHÜR KOLEKSİYONU / 5 ADET-Gümüş saplı Kantaşı “Süleyman Faik, Hicri 1290”
Gümüş saplı Beykoz “Ya İmam, Hicri 1317”
Gümüş saplı Yıldız Taşı “Estağfurullah”
Gümüş üç yüzlü “Hüseyin Hakkı, Hicri 1316”
Altın vermey saplı Kantaşı “Şaban, Hicri 1301”

Ölçüler: 40 x 20 mm. - 36 x 15 mm. - 34 x 17 mm. - 28 x 22 mm. - 27 x 17 mm.
Ağırlık: 15 gr. - 4 gr. - 7 gr. - 6 gr. - 5 gr.

  Lot No: 170

  Lot: 170

  OSMANLI 19.YÜZYIL MÜHÜR KOLEKSİYONU / 5 ADET-Gümüş saplı Kantaşı “Süleyman Faik, Hicri 1290” Gümüş saplı Beykoz “Ya İmam, Hicri 1317” Gümüş saplı Yıldız Taşı “Estağfurullah” Gümüş üç yüzlü “Hüseyin Hakkı, Hicri 1316” Altın vermey saplı Kantaşı “Şaban, Hicri 1301” Ölçüler: 40 x 20 mm. - 36 x 15 mm. - 34 x 17 mm. - 28 x 22 mm. - 27 x 17 mm. Ağırlık: 15 gr. - 4 gr. - 7 gr. - 6 gr. - 5 gr.

  USDSatıldı
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL "MİNERVA" GÜMÜŞ HOKKA TAKIMI -“Tête de Minerve” damgalı.

Ölçüler: 13 x 23 x 15 cm.
Ağırlık: 443 gr.

  Lot No: 171

  Lot: 171

  FRANSIZ 19.YÜZYIL "MİNERVA" GÜMÜŞ HOKKA TAKIMI -“Tête de Minerve” damgalı. Ölçüler: 13 x 23 x 15 cm. Ağırlık: 443 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL PORSELEN HOKKA TAKIMI-Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu

Tabak Ölçüsü: 24 x 13 cm.
Ölçüler: 7 x 8 cm. - 5.5 x 5 cm. - 6 x 7 cm.

  Lot No: 172

  Lot: 172

  OSMANLI 19.YÜZYIL PORSELEN HOKKA TAKIMI-Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Tabak Ölçüsü: 24 x 13 cm. Ölçüler: 7 x 8 cm. - 5.5 x 5 cm. - 6 x 7 cm.

  USDSatıldı
 • SAX 19.YÜZYIL PORSELEN BONBONNIÈRE ve TABAĞI-19.Yüzyıl. Sax. Osmanlı Pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Lahana formunda, yoğun altın yaldız bezemeli. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren nadir koleksiyonluk eserdir.

Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ

Tabak Çapı: 18 cm.
Bonboniere Ölçüsü: 14 x 11 cm.

  Lot No: 173

  Lot: 173

  SAX 19.YÜZYIL PORSELEN BONBONNIÈRE ve TABAĞI-19.Yüzyıl. Sax. Osmanlı Pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Lahana formunda, yoğun altın yaldız bezemeli. Osmanlının yüksek zevkini gözler önüne seren nadir koleksiyonluk eserdir. Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ Tabak Çapı: 18 cm. Bonboniere Ölçüsü: 14 x 11 cm.

  USDSatıldı
 • VİYANA 18.YÜZYIL “SAX” PORSELEN KAPAKLI SAHAN ve TABAĞI -18.Yüzyıl. Viyana. Damgalı (mavi sepet damga). Osmanlı Pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Kapaklı sahan ve büyük boy tabaktan oluşan takım. Krokodil desenli, kapak tutamağı limon formunda. Yoğun altın yaldız bezemeli, haliyle. Osmanlı'nın yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk eserdir.

Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ

Tabak Çapı: 27 cm.
Sahan Ölçüsü: 17 x 21 cm.

  Lot No: 174

  Lot: 174

  VİYANA 18.YÜZYIL “SAX” PORSELEN KAPAKLI SAHAN ve TABAĞI -18.Yüzyıl. Viyana. Damgalı (mavi sepet damga). Osmanlı Pazarı için özel olarak tasarlanılarak imal edilmiş. Kapaklı sahan ve büyük boy tabaktan oluşan takım. Krokodil desenli, kapak tutamağı limon formunda. Yoğun altın yaldız bezemeli, haliyle. Osmanlı'nın yüksek zevkini gözler önüne seren koleksiyonluk eserdir. Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ Tabak Çapı: 27 cm. Sahan Ölçüsü: 17 x 21 cm.

  USDSatıldı
 • TURQUERIE 19.YÜZYIL “MEISSEN” PORSELEN ÇİFT FİGÜR-“Sultanın Atı ve Seyisi”

19.Yüzyıl başı. Turquerie. Meissen imalat damgalı, model numaralı. Çift. Johann Joachim Kaendler’in 1700’lerin ortalarında tasarladığı “Sultanın Atı ve Seyisi” konulu. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, renksiz şeffaf sırlı ve çok renk sıraltı boyamalı. 1721 yılında Osmanlı Elçisi Yirmisekiz Mehmed Çelebi’nin Paris’e gönderilmesi ile özellikle Fransa’da başlayan ve öteki Avrupa merkezlerine de yayılan Turquerie Sanat Akımı’nın etkisi altında son derece görsel ve estetik şekilde tasarlanılarak imal edilmiş. Realist üslupta otantik kıyafetler içinde tasvir edilmiş seyislerin başı serpuşludur. Haliyle. Fevkalade görsellikte nadir damgaya sahip koleksiyonluk eserlerdir.

Ölçüler: 26 x 22 x 11 cm. - 24 x 22 x 11 cm.

  Lot No: 175

  Lot: 175

  TURQUERIE 19.YÜZYIL “MEISSEN” PORSELEN ÇİFT FİGÜR-“Sultanın Atı ve Seyisi” 19.Yüzyıl başı. Turquerie. Meissen imalat damgalı, model numaralı. Çift. Johann Joachim Kaendler’in 1700’lerin ortalarında tasarladığı “Sultanın Atı ve Seyisi” konulu. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, renksiz şeffaf sırlı ve çok renk sıraltı boyamalı. 1721 yılında Osmanlı Elçisi Yirmisekiz Mehmed Çelebi’nin Paris’e gönderilmesi ile özellikle Fransa’da başlayan ve öteki Avrupa merkezlerine de yayılan Turquerie Sanat Akımı’nın etkisi altında son derece görsel ve estetik şekilde tasarlanılarak imal edilmiş. Realist üslupta otantik kıyafetler içinde tasvir edilmiş seyislerin başı serpuşludur. Haliyle. Fevkalade görsellikte nadir damgaya sahip koleksiyonluk eserlerdir. Ölçüler: 26 x 22 x 11 cm. - 24 x 22 x 11 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL KONSOL SAAT-19.Yüzyıl. Fransız, Osmanlı Pazarı için özel imalat. Kadranı Eski Türkçe (Osmanlıca) rakamlı. Mekanizması seri numaralı. Siyah lake ahşap kasalı, bronz aplikeli, sarkaçlı. Zengin altın vermeyli. Kallavi ebatlarda. İhtişamlı ve estetik görüntüsü ile dikkat çeken koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 65 x 33 x 14 cm.

  Lot No: 176

  Lot: 176

  OSMANLI 19.YÜZYIL KONSOL SAAT-19.Yüzyıl. Fransız, Osmanlı Pazarı için özel imalat. Kadranı Eski Türkçe (Osmanlıca) rakamlı. Mekanizması seri numaralı. Siyah lake ahşap kasalı, bronz aplikeli, sarkaçlı. Zengin altın vermeyli. Kallavi ebatlarda. İhtişamlı ve estetik görüntüsü ile dikkat çeken koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 65 x 33 x 14 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL EDİRNEKÂRİ KAVUKLUK-18.Yüzyıl. Osmanlı. Edirnekâri. Ihlamur ağacından Osmanlı Rokokosu üslubunda oyma tekniğiyle ajurlu olarak imal edilmiş. Gövde, kavuk rafı ve şahnişten müteşekkil. Yoğun altın yaldız ve tempera ile boyanmış, çark-ı felek motifli. Üst ve şahniş altı penç motifleri ile teyzin edilmiş. Topkapı Sarayı’nın hemen her köşesinde tüm ihtişamıyla göze çarpan Edirnekâri Sanatı’nın yüksek kıymette, zarif ve koleksiyonluk bir örneğidir.

Provenans: Mehmet İbrahim Hilmi Bozcaadalı Koleksiyonu

Ölçüler: 90 x 35 x 34 cm.

  Lot No: 177

  Lot: 177

  OSMANLI 18.YÜZYIL EDİRNEKÂRİ KAVUKLUK-18.Yüzyıl. Osmanlı. Edirnekâri. Ihlamur ağacından Osmanlı Rokokosu üslubunda oyma tekniğiyle ajurlu olarak imal edilmiş. Gövde, kavuk rafı ve şahnişten müteşekkil. Yoğun altın yaldız ve tempera ile boyanmış, çark-ı felek motifli. Üst ve şahniş altı penç motifleri ile teyzin edilmiş. Topkapı Sarayı’nın hemen her köşesinde tüm ihtişamıyla göze çarpan Edirnekâri Sanatı’nın yüksek kıymette, zarif ve koleksiyonluk bir örneğidir. Provenans: Mehmet İbrahim Hilmi Bozcaadalı Koleksiyonu Ölçüler: 90 x 35 x 34 cm.

  USDSatıldı
 • SULTAN ABDÜLMECİD HAN DÖNEMİ “SARAY İŞİ” TOMBAK SEHPA-Arma-i Osmanî ve Mızıka-ı Hümâyun üslubunda silah ve müzik aletlerinden oluşturulmuş “Asalet Armaları” ile dekorlu. Tombağı hiç kalmamış. Ahşap kasalı, Kabriyole 4 ayaklı.

Ölçüler: 38 x 34 cm.

  Lot No: 178

  Lot: 178

  SULTAN ABDÜLMECİD HAN DÖNEMİ “SARAY İŞİ” TOMBAK SEHPA-Arma-i Osmanî ve Mızıka-ı Hümâyun üslubunda silah ve müzik aletlerinden oluşturulmuş “Asalet Armaları” ile dekorlu. Tombağı hiç kalmamış. Ahşap kasalı, Kabriyole 4 ayaklı. Ölçüler: 38 x 34 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL İSTANBUL İŞİ “ÜSKÜDAR” ÇATMA -Referans: Çatma ve Kemha, 2007 Hülya Bilgi / Sadberk Hanım Müzesi

Osmanlı İmparatorluğu Dönemi Türk İşlemeleri, 1999 / T.C. Kültür Bakanlığı Yayınları

Ölçüler: 57 x 120 cm.

  Lot No: 179

  Lot: 179

  OSMANLI 19.YÜZYIL İSTANBUL İŞİ “ÜSKÜDAR” ÇATMA -Referans: Çatma ve Kemha, 2007 Hülya Bilgi / Sadberk Hanım Müzesi Osmanlı İmparatorluğu Dönemi Türk İşlemeleri, 1999 / T.C. Kültür Bakanlığı Yayınları Ölçüler: 57 x 120 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL AFYON İŞİ ÇİFT SEHPA-19.Yüzyıl. Osmanlı. Afyon işi. Çift. Gümüş işçilikli, üç ayaklı, sekizgen tablalı. Tüm yüzeyler tenzil işi gümüş teller kullanılarak Osmanlı rokokosu üslubunda “S” kıvrımlı motifler ile zenginleştirilmiş asma yaprakları ile dekorlu. 

Ölçüler: 66 x 26 cm. (her biri)

  Lot No: 180

  Lot: 180

  OSMANLI 19.YÜZYIL AFYON İŞİ ÇİFT SEHPA-19.Yüzyıl. Osmanlı. Afyon işi. Çift. Gümüş işçilikli, üç ayaklı, sekizgen tablalı. Tüm yüzeyler tenzil işi gümüş teller kullanılarak Osmanlı rokokosu üslubunda “S” kıvrımlı motifler ile zenginleştirilmiş asma yaprakları ile dekorlu. Ölçüler: 66 x 26 cm. (her biri)

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ “ALTIN KILAPTAN” İPEK SATEN ÖRTÜ-Provenans: Özel Koleksiyon

Ölçüler: 192 x 160 cm.

  Lot No: 181

  Lot: 181

  OSMANLI 19.YÜZYIL SARAY İŞİ “ALTIN KILAPTAN” İPEK SATEN ÖRTÜ-Provenans: Özel Koleksiyon Ölçüler: 192 x 160 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “ŞİŞLİ” BEY ASASI-Hicri 1321 tarihli. Yatağanlı Süleyman usta imzalı. Şişi gümüş kakma. Sapı gümüş, altın vermeyli.
Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “La feta illa Ali la Seyfe illa Zülfikar / Zülfikar'dan başka kılıç, Ali'den başka yiğit yoktur” ve Ashab-ı Kehf’in isimleri “Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Debernuş, Şazenuş, Kefeştatayyuş ve Kıtmir” yazılı. 

Referans: Aynı ustaya ait benzer eser ARTHILL 14.Müzayede de (14.04.2021) yer almıştır. Lot 54: "Osmanlı 19.Yüzyıl Müzelik Bektaşi Şişli Şeyh Asası".

Uzunluk: 93 cm.

  Lot No: 182

  Lot: 182

  OSMANLI 19.YÜZYIL “ŞİŞLİ” BEY ASASI-Hicri 1321 tarihli. Yatağanlı Süleyman usta imzalı. Şişi gümüş kakma. Sapı gümüş, altın vermeyli. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “La feta illa Ali la Seyfe illa Zülfikar / Zülfikar'dan başka kılıç, Ali'den başka yiğit yoktur” ve Ashab-ı Kehf’in isimleri “Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Debernuş, Şazenuş, Kefeştatayyuş ve Kıtmir” yazılı. Referans: Aynı ustaya ait benzer eser ARTHILL 14.Müzayede de (14.04.2021) yer almıştır. Lot 54: "Osmanlı 19.Yüzyıl Müzelik Bektaşi Şişli Şeyh Asası". Uzunluk: 93 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK KANDİL-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Kazıma (grave) ve kalemişi tekniği ile stilize tezyinatlı eser sahan kapağından dönüştürülmüş. Türk Maden Sanatı’nın yüksek kondisyonda koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018

Ölçüler: 9.5 x 18 cm.

  Lot No: 183

  Lot: 183

  OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK KANDİL-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Kazıma (grave) ve kalemişi tekniği ile stilize tezyinatlı eser sahan kapağından dönüştürülmüş. Türk Maden Sanatı’nın yüksek kondisyonda koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018 Ölçüler: 9.5 x 18 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK SAKIZLIK-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Dairesel yüksek halka tabanlı, silindirik gövdeli, yuvarlak ağızlı ve menteşeli kubbe kapaklı, kapak tutamağı tomurcuk formunda. Kalemişi ve kazıma/grave tekniği ile stilize floral tezyinatlı. Türk Maden Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018

Ölçüler: 12 x 8 cm.

  Lot No: 184

  Lot: 184

  OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK SAKIZLIK-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Dairesel yüksek halka tabanlı, silindirik gövdeli, yuvarlak ağızlı ve menteşeli kubbe kapaklı, kapak tutamağı tomurcuk formunda. Kalemişi ve kazıma/grave tekniği ile stilize floral tezyinatlı. Türk Maden Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018 Ölçüler: 12 x 8 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK GÜLABDAN-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Dairesel halka tabanlı, silindirik gövdeli ve uzun boyunlu. Kalemişi ve kazıma/grave tekniği ile stilize floral tezyinatlı. Türk Maden Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018

Uzunluk: 18 cm.

  Lot No: 185

  Lot: 185

  OSMANLI 19.YÜZYIL TOMBAK GÜLABDAN-19.Yüzyıl. Osmanlı. İstanbul işi. Bakırdan dövme tekniği ile imal edilmiş altın ve cıva amalgamı ile tombaklanmış. Dairesel halka tabanlı, silindirik gövdeli ve uzun boyunlu. Kalemişi ve kazıma/grave tekniği ile stilize floral tezyinatlı. Türk Maden Sanatı’nın koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Tombak - Altından Süzülen Zarafet / Yapı Kredi Yayınları, 2018 Uzunluk: 18 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL ALTIN ve GÜMÜŞ SIRMALI ALINLIK-Asma aparatları mevcut.

Ölçüler: 74 x 134 cm.

  Lot No: 186

  Lot: 186

  OSMANLI 18.YÜZYIL ALTIN ve GÜMÜŞ SIRMALI ALINLIK-Asma aparatları mevcut. Ölçüler: 74 x 134 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL MİHRAPLI TİP “DİVAL İŞİ” KADİFE SECCADE-Bordo renk kadife üzerine altın kılaptanla dival işi tekniğinde Osmanlı Rokokosu üslubunda stilize floral motiflerle bezeli. Sırma saçaklı, astarlı.

Ölçüler: 130 x 80 cm.

  Lot No: 187

  Lot: 187

  OSMANLI 19.YÜZYIL MİHRAPLI TİP “DİVAL İŞİ” KADİFE SECCADE-Bordo renk kadife üzerine altın kılaptanla dival işi tekniğinde Osmanlı Rokokosu üslubunda stilize floral motiflerle bezeli. Sırma saçaklı, astarlı. Ölçüler: 130 x 80 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “HIDİV HANEDANLIK ARMALI” ÇİFT BRONZ KAPI TOKMAĞI-Ölçüler: 8 x 6.5 cm. (her biri)

  Lot No: 188

  Lot: 188

  OSMANLI 19.YÜZYIL “HIDİV HANEDANLIK ARMALI” ÇİFT BRONZ KAPI TOKMAĞI-Ölçüler: 8 x 6.5 cm. (her biri)

  USDSatıldı
 • OSMANLI SADRAZAMI GAZİ AHMET MUHTAR PAŞA’YA İTHAFLI ve İMZALI 3 CİLT DICTIONNAIRE -İskenderiye 1903 tarihli. 3 cilt, 2744 sayfa. “Ay-Yıldız”lı özel ciltleri içerisinde. Majesteleri Hıdiv Abbas Hilmi Paşa’ya methiye ile başlayan Fransızca - Arapça Sözlük. F.Mızrahi tarafından basılmış. 

Osmanlı Sadrazamı Gazi Ahmet Muhtar Paşa’ya “à Son Excellence Ghazi A. Mokhtar Pacha Haut Commissaire Impérial Ottoman en Egypte par l’auteur Mohamad El Naggary, Le Caire 20 Avrril 1907” şeklinde eserin yazarı İskenderiye Mahkemesi Yargıcı Mohammad El-Naggary Bey tarafından (el yazısı ile) ithaflı ve imzalı. Fevkalade kondisyonda. 

Ölçüler: 31 x 23 cm. (her biri)

  Lot No: 189

  Lot: 189

  OSMANLI SADRAZAMI GAZİ AHMET MUHTAR PAŞA’YA İTHAFLI ve İMZALI 3 CİLT DICTIONNAIRE -İskenderiye 1903 tarihli. 3 cilt, 2744 sayfa. “Ay-Yıldız”lı özel ciltleri içerisinde. Majesteleri Hıdiv Abbas Hilmi Paşa’ya methiye ile başlayan Fransızca - Arapça Sözlük. F.Mızrahi tarafından basılmış. Osmanlı Sadrazamı Gazi Ahmet Muhtar Paşa’ya “à Son Excellence Ghazi A. Mokhtar Pacha Haut Commissaire Impérial Ottoman en Egypte par l’auteur Mohamad El Naggary, Le Caire 20 Avrril 1907” şeklinde eserin yazarı İskenderiye Mahkemesi Yargıcı Mohammad El-Naggary Bey tarafından (el yazısı ile) ithaflı ve imzalı. Fevkalade kondisyonda. Ölçüler: 31 x 23 cm. (her biri)

  USDSatıldı
 • BARTLETT ve PURSER GRAVÜRLERİ İLE ÜNLÜ JOHN CARNE SEYAHATNAMESİ / 3 CİLT-“Syria, The Holy Land, Asia Minor 1836 / Fisher, Son & Co.”

19.Yüzyıl. İngiliz seyyah John Carne’ın (1789-1844), W.H. Bartlett (1809-1854) ve William Purser (1785-1856) gravürleri ile hazırladığı 1836 tarihli 3 cilt haritalı seyahatname.

Ölçüler: 28 x 22 cm.

  Lot No: 190

  Lot: 190

  BARTLETT ve PURSER GRAVÜRLERİ İLE ÜNLÜ JOHN CARNE SEYAHATNAMESİ / 3 CİLT-“Syria, The Holy Land, Asia Minor 1836 / Fisher, Son & Co.” 19.Yüzyıl. İngiliz seyyah John Carne’ın (1789-1844), W.H. Bartlett (1809-1854) ve William Purser (1785-1856) gravürleri ile hazırladığı 1836 tarihli 3 cilt haritalı seyahatname. Ölçüler: 28 x 22 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI VÜCÛD-I BEŞER (KATMANLI) ANATOMİ KİTABI-“Vücûd-ı Beşer ve Aza-i Dahiliye ve Hariciyeleri ve Onların Vazifeleri Kitabı”

Hicri 1329 tarihli. Arşak Garoyan Matbaası. Eski Türkçe (Osmanlıca) ve Fransızca. Karton kapaklı, katmanlı (3D boyutlu) 

Ölçüler: 30 x 20 cm.

  Lot No: 191

  Lot: 191

  OSMANLI VÜCÛD-I BEŞER (KATMANLI) ANATOMİ KİTABI-“Vücûd-ı Beşer ve Aza-i Dahiliye ve Hariciyeleri ve Onların Vazifeleri Kitabı” Hicri 1329 tarihli. Arşak Garoyan Matbaası. Eski Türkçe (Osmanlıca) ve Fransızca. Karton kapaklı, katmanlı (3D boyutlu) Ölçüler: 30 x 20 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI (EL ÇEKME) FERMAN-Konstantiniyye’de verilmiş. Murassa Osmânî ve Mecîdî Nişanları ile İmtiyaz Nişanı sâhibi Serasker Vezir Rızâ Paşa’ya hitaben, Yâverân-ı Padişah’tan Kolağası Nazîf Bey’e güzel hizmetinden dolayı terfi ile Binbaşılık rütbesi verildiğine dair. 12 Rebîulevvel 1325.

Ölçüler: 82 x 57 cm.

  Lot No: 192

  Lot: 192

  OSMANLI SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI (EL ÇEKME) FERMAN-Konstantiniyye’de verilmiş. Murassa Osmânî ve Mecîdî Nişanları ile İmtiyaz Nişanı sâhibi Serasker Vezir Rızâ Paşa’ya hitaben, Yâverân-ı Padişah’tan Kolağası Nazîf Bey’e güzel hizmetinden dolayı terfi ile Binbaşılık rütbesi verildiğine dair. 12 Rebîulevvel 1325. Ölçüler: 82 x 57 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I MECİDÎ / MECİDİYE NİŞANI-19.Yüzyıl. Osmanlı. IV.Rütbe. Darphane-i Âmire. Altın ve gümüş üzerine mine işçilikli. Sultan Abdülmecid Han döneminde (Hicri 1268) ihdas edilmiş. Merkezinde yer alan altın zeminli Sultan tuğrasının etrafı altın ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Gayret, Hamiyet, Sadakat” yazılı kırmızı mineli kartuşlar ile çevrili. Orijinal muhafazası ile birlikte. 

Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten

Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem

Ölçüler: 55 x 55 mm.

  Lot No: 193

  Lot: 193

  OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I MECİDÎ / MECİDİYE NİŞANI-19.Yüzyıl. Osmanlı. IV.Rütbe. Darphane-i Âmire. Altın ve gümüş üzerine mine işçilikli. Sultan Abdülmecid Han döneminde (Hicri 1268) ihdas edilmiş. Merkezinde yer alan altın zeminli Sultan tuğrasının etrafı altın ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Gayret, Hamiyet, Sadakat” yazılı kırmızı mineli kartuşlar ile çevrili. Orijinal muhafazası ile birlikte. Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem Ölçüler: 55 x 55 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I MECİDÎ / MECİDİYE NİŞANI-19.Yüzyıl. Osmanlı. V.Rütbe. Darphane-i Âmire. Gümüş üzerine mine işçilikli. Sultan Abdülmecid Han döneminde (Hicri 1268) ihdas edilmiş. Merkezinde yer alan Sultan tuğrasının etrafı altın ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Gayret, Hamiyet, Sadakat” yazılı kırmızı mineli kartuşlar ile çevrili. Orijinal muhafazası ile birlikte. 

Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten

Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem

Ölçüler: 55 x 55 mm.

  Lot No: 194

  Lot: 194

  OSMANLI 19.YÜZYIL NİŞAN-I MECİDÎ / MECİDİYE NİŞANI-19.Yüzyıl. Osmanlı. V.Rütbe. Darphane-i Âmire. Gümüş üzerine mine işçilikli. Sultan Abdülmecid Han döneminde (Hicri 1268) ihdas edilmiş. Merkezinde yer alan Sultan tuğrasının etrafı altın ile Eski Türkçe (Osmanlıca) “Gayret, Hamiyet, Sadakat” yazılı kırmızı mineli kartuşlar ile çevrili. Orijinal muhafazası ile birlikte. Referans: Osmanlı Madalya ve Nişanları, 2001 / Metin Üreten Osmanlı Nişan ve Madalyaları Tarihi, Osmanlı Bankası 2004 / Edhem Eldem Ölçüler: 55 x 55 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI (CEZAYİR) 19.YÜZYIL BORU TİPİ NAMLULU TÜFEK-Usta damgalı. Gümüş aplikeli. Kemik rozet ve mercanlarla bezeli.
Cezayir, 1847'ye kadar Osmanlı İmparatorluğu’nun vilayetleri arasında gösterilmiştir. 

Uzunluk: 185 cm.

  Lot No: 195

  Lot: 195

  OSMANLI (CEZAYİR) 19.YÜZYIL BORU TİPİ NAMLULU TÜFEK-Usta damgalı. Gümüş aplikeli. Kemik rozet ve mercanlarla bezeli. Cezayir, 1847'ye kadar Osmanlı İmparatorluğu’nun vilayetleri arasında gösterilmiştir. Uzunluk: 185 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 18.YÜZYIL BALKANLAR “KİRPİ MODELİ” ÇİFT PİŞTOV ve KUBURU-Hicri 1185 tarihli. Usta damgalı. Altın vermeyli gümüş giydirme. Osmanlı Rokokosu üslubunda dekorlu. Namlusu altın kakma ile stilize tezyinli. Orijinal sırmalı deri kuburu ile birlikte.

Uzunluk: 52 cm. (her biri)
Kubur Ölçüsü: 27 x 22 cm.

  Lot No: 196

  Lot: 196

  OSMANLI 18.YÜZYIL BALKANLAR “KİRPİ MODELİ” ÇİFT PİŞTOV ve KUBURU-Hicri 1185 tarihli. Usta damgalı. Altın vermeyli gümüş giydirme. Osmanlı Rokokosu üslubunda dekorlu. Namlusu altın kakma ile stilize tezyinli. Orijinal sırmalı deri kuburu ile birlikte. Uzunluk: 52 cm. (her biri) Kubur Ölçüsü: 27 x 22 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL BAŞI ALTIN KAKMA BARUT ÖLÇER / BARUTLUK-Uzunluk: 15 cm.

  Lot No: 197

  Lot: 197

  OSMANLI 19.YÜZYIL BAŞI ALTIN KAKMA BARUT ÖLÇER / BARUTLUK-Uzunluk: 15 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN KAKMA MORS KABZALI KAMA-Altın kakma ile Eski Türkçe (Osmanlıca) ibareli. 

Uzunluk: 64 cm.

  Lot No: 198

  Lot: 198

  OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN KAKMA MORS KABZALI KAMA-Altın kakma ile Eski Türkçe (Osmanlıca) ibareli. Uzunluk: 64 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ BOYNUZ KABZALI HANÇER-Uzunluk: 40 cm.

  Lot No: 199

  Lot: 199

  OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ BOYNUZ KABZALI HANÇER-Uzunluk: 40 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ PAZUBENT-Savat tekniği ile Osmanlı Rokokosu üslubunda dekorlu, merkezine kutsal mekan tasviri çalışılmış. Üstten sürgü kapaklı, orijinal deri kemerli. Kallavi ebatlarda.

Ölçüler: 6 x 8 cm.
Ağırlık: 97 gr.

  Lot No: 200

  Lot: 200

  OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ PAZUBENT-Savat tekniği ile Osmanlı Rokokosu üslubunda dekorlu, merkezine kutsal mekan tasviri çalışılmış. Üstten sürgü kapaklı, orijinal deri kemerli. Kallavi ebatlarda. Ölçüler: 6 x 8 cm. Ağırlık: 97 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ İTHAFLI TABAKA-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve Ermenice “M.B” usta damgalı. “Vefik Güldağ, 19.6.1907” şeklinde ithaflı. Merkezi “Osmanlı Saltanat Arması” dekorlu, altın vermeyli. 

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 100. sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 6 x 10 cm.
Ağırlık: 126 gr.

  Lot No: 201

  Lot: 201

  OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ İTHAFLI TABAKA-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve Ermenice “M.B” usta damgalı. “Vefik Güldağ, 19.6.1907” şeklinde ithaflı. Merkezi “Osmanlı Saltanat Arması” dekorlu, altın vermeyli. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 100. sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 6 x 10 cm. Ağırlık: 126 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ TABAKA-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve Ermenice “K.M” usta damgalı. Merkezi “Osmanlı Saltanat Arması” dekorlu, stilize tezyinli.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 72. sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 5.5 x 9.5 cm.
Ağırlık: 101 gr.

  Lot No: 202

  Lot: 202

  OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ TABAKA-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve Ermenice “K.M” usta damgalı. Merkezi “Osmanlı Saltanat Arması” dekorlu, stilize tezyinli. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 72. sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 5.5 x 9.5 cm. Ağırlık: 101 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI “HANKİYAN USTA” DAMGALI GÜMÜŞ TABAKA-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve “Hankiyan” usta damgalı. Mektup zarfı şeklinde tasarlanmış. Savat işçiliği ile “15.1.905” tarihi, “Van” ibaresi, “Osmanlı Saltanat Arması” ve “Osmanlı Pulu” tatbik edilmiş. Altın vermeyli. 

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 98. sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 6.5 x 8.5 cm.
Ağırlık: 89 gr.

  Lot No: 203

  Lot: 203

  OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI “HANKİYAN USTA” DAMGALI GÜMÜŞ TABAKA-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve “Hankiyan” usta damgalı. Mektup zarfı şeklinde tasarlanmış. Savat işçiliği ile “15.1.905” tarihi, “Van” ibaresi, “Osmanlı Saltanat Arması” ve “Osmanlı Pulu” tatbik edilmiş. Altın vermeyli. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 98. sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 6.5 x 8.5 cm. Ağırlık: 89 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ ŞEYH (POSTNİŞ) TABAKASI-Recep 1315 Hicri tarihli. “Şeyh Muhtâr Efendi” ibareli. Şeyh Ahmed Muhtâr Efendi (1820-1901) Hasırîzâde Dergâhı şeyhi ve tekkenin dördüncü postnişidir. 

Ölçüler: 6 x 8.5 cm.
Ağırlık: 75 gr.

  Lot No: 204

  Lot: 204

  OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ ŞEYH (POSTNİŞ) TABAKASI-Recep 1315 Hicri tarihli. “Şeyh Muhtâr Efendi” ibareli. Şeyh Ahmed Muhtâr Efendi (1820-1901) Hasırîzâde Dergâhı şeyhi ve tekkenin dördüncü postnişidir. Ölçüler: 6 x 8.5 cm. Ağırlık: 75 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN V.MEHMED REŞAD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “İTHAFLI” HATIRA TABAK-“Muallim Neşet Osman Bey’e 1330-1331 Seferberlik Hatırası” ibareli. Osmanlı Sertabip Muallim Binbaşı Neşet Osman Bey’e talebeleri tarafından takdim edilmiş.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Çap: 25 cm.
Ağırlık: 540 gr.

  Lot No: 205

  Lot: 205

  SULTAN V.MEHMED REŞAD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “İTHAFLI” HATIRA TABAK-“Muallim Neşet Osman Bey’e 1330-1331 Seferberlik Hatırası” ibareli. Osmanlı Sertabip Muallim Binbaşı Neşet Osman Bey’e talebeleri tarafından takdim edilmiş. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Çap: 25 cm. Ağırlık: 540 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN ABDÜLAZİZ HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “SARAY İŞİ” BAHARATLIK-Hicri 1290 tarihli. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Ceddi Behic” ibareli. Çift hazneli.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 46.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 13 x 15 x 5.5 cm.
Ağırlık: 244 gr.

  Lot No: 206

  Lot: 206

  SULTAN ABDÜLAZİZ HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “SARAY İŞİ” BAHARATLIK-Hicri 1290 tarihli. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Ceddi Behic” ibareli. Çift hazneli. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 46.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 13 x 15 x 5.5 cm. Ağırlık: 244 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ÇİFT SİGARALIK-İnisiyalli, aykırı formda. 2 adet.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 4.5 x 6.5 x 15 cm.
Ağırlık: 176 gr.

  Lot No: 207

  Lot: 207

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ÇİFT SİGARALIK-İnisiyalli, aykırı formda. 2 adet. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 4.5 x 6.5 x 15 cm. Ağırlık: 176 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “TÊTE À TÊTE” KAHVE TAKIMI / ÇİFT-Aykırı formda, altın vermeyli. Fransız porselen fincanlı. Orijinal muhafazası ile birlikte. 

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Fincan Ölçüsü: 4 x 8 cm. (her biri)
Tabak Çap: 10.5 cm. (her biri)
Ağırlık: 295 gr.

  Lot No: 208

  Lot: 208

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “TÊTE À TÊTE” KAHVE TAKIMI / ÇİFT-Aykırı formda, altın vermeyli. Fransız porselen fincanlı. Orijinal muhafazası ile birlikte. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Fincan Ölçüsü: 4 x 8 cm. (her biri) Tabak Çap: 10.5 cm. (her biri) Ağırlık: 295 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ZEMZEM TAKIMI / 6 ADET-Orijinal muhafazası ile birlikte.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 6 x 5.5 cm. (her biri)
Ağırlık: 91 gr.

  Lot No: 209

  Lot: 209

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ZEMZEM TAKIMI / 6 ADET-Orijinal muhafazası ile birlikte. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 6 x 5.5 cm. (her biri) Ağırlık: 91 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (BARDAK) KUPA TAKIMI / 6 ADET-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 8 x 7 cm.
Ağırlık: 334 gr.

  Lot No: 210

  Lot: 210

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (BARDAK) KUPA TAKIMI / 6 ADET-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 8 x 7 cm. Ağırlık: 334 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” KÖRÜKLÜ SEYAHAT BARDAĞI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 9.5 x 7.5 cm.
Ağırlık: 99 gr.

  Lot No: 211

  Lot: 211

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” KÖRÜKLÜ SEYAHAT BARDAĞI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 9.5 x 7.5 cm. Ağırlık: 99 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” ALTIN VERMEYLİ ÇİFT BARDAK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 10 x 8 cm. (her biri)
Ağırlık: 171 gr.

  Lot No: 212

  Lot: 212

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” ALTIN VERMEYLİ ÇİFT BARDAK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 10 x 8 cm. (her biri) Ağırlık: 171 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” ÇİFT KADEH-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 14 x 7 cm. (her biri)
Ağırlık: 330 gr.

  Lot No: 213

  Lot: 213

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” ÇİFT KADEH-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 14 x 7 cm. (her biri) Ağırlık: 330 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” ÇİFT ÇEREZLİK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Çap: 10.5 cm. (her biri)
Ağırlık: 147 gr.

  Lot No: 214

  Lot: 214

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” ÇİFT ÇEREZLİK-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Çap: 10.5 cm. (her biri) Ağırlık: 147 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” HAMAM TASI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Çap: 20.5 cm.
Ağırlık: 306 gr.

  Lot No: 215

  Lot: 215

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” HAMAM TASI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Çap: 20.5 cm. Ağırlık: 306 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN ABDÜLMECİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ SARAY İŞİ ROKOKO OVAL AYNA-Arma-i Osmanî üslubunda Osmanlı silahlarından oluşturulmuş “Asalet Arması” ile dekorlu, orijinal aynalı.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 46.sayfasında yer almaktadır.

Çap: 25 cm.
Ağırlık: 907 gr. (Ayna dahil)

  Lot No: 216

  Lot: 216

  SULTAN ABDÜLMECİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ SARAY İŞİ ROKOKO OVAL AYNA-Arma-i Osmanî üslubunda Osmanlı silahlarından oluşturulmuş “Asalet Arması” ile dekorlu, orijinal aynalı. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 46.sayfasında yer almaktadır. Çap: 25 cm. Ağırlık: 907 gr. (Ayna dahil)

  USDSatıldı
 • OSMANLI “DİVANHANE ÇİVİSİ” ELMAS KAKMA ALTIN YÜZÜK-Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu

Çap: 18 mm.
Ağırlık: 6 gr.

  Lot No: 217

  Lot: 217

  OSMANLI “DİVANHANE ÇİVİSİ” ELMAS KAKMA ALTIN YÜZÜK-Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu Çap: 18 mm. Ağırlık: 6 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI GEÇ DÖNEM ELMAS KAKMA BİLEKLİK-Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu 

Referans: Osmanlı Saray Mücevheri / Gül İrepoğlu

Ölçüler: 60 x 25 mm.
Ağırlık: 8 gr.

  Lot No: 218

  Lot: 218

  OSMANLI GEÇ DÖNEM ELMAS KAKMA BİLEKLİK-Provenans: Osmanlı Kadın Ressamlardan Nevzat Hanım Aile Koleksiyonu Referans: Osmanlı Saray Mücevheri / Gül İrepoğlu Ölçüler: 60 x 25 mm. Ağırlık: 8 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI GEÇ DÖNEM ELMAS KAKMA ALTIN KOLYE UCU-Referans: Osmanlı Saray Mücevheri / Gül İrepoğlu

Ölçüler: 50 x 30 mm.
Ağırlık: 13 gr.

  Lot No: 219

  Lot: 219

  OSMANLI GEÇ DÖNEM ELMAS KAKMA ALTIN KOLYE UCU-Referans: Osmanlı Saray Mücevheri / Gül İrepoğlu Ölçüler: 50 x 30 mm. Ağırlık: 13 gr.

  USDSatıldı
 • RUS EKOLÜ (19.YÜZYIL)-“Portre”

Tuval üzeri yağlıboya. 
Rus Resim Sanatı’nın koleksiyon değeri yüksek etkileyici bir örneğidir.

Ölçüler: 68 x 55 cm.

  Lot No: 220

  Lot: 220

  RUS EKOLÜ (19.YÜZYIL)-“Portre” Tuval üzeri yağlıboya. Rus Resim Sanatı’nın koleksiyon değeri yüksek etkileyici bir örneğidir. Ölçüler: 68 x 55 cm.

  USDSatıldı
 • JEAN-BAPTİSTE VANMOUR EKOLÜ-“Turkse Janissariër”

18.Yüzyıl. Tuval üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 83 x 58 cm.

  Lot No: 221

  Lot: 221

  JEAN-BAPTİSTE VANMOUR EKOLÜ-“Turkse Janissariër” 18.Yüzyıl. Tuval üzeri yağlıboya. Ölçüler: 83 x 58 cm.

  USDSatıldı
 • A….MANN (19.YÜZYIL)-“Osmanlı Portresi”

İmzalı. 1826 tarihli. İmza okunamadı. Duralit üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 37 x 30 cm.

  Lot No: 222

  Lot: 222

  A….MANN (19.YÜZYIL)-“Osmanlı Portresi” İmzalı. 1826 tarihli. İmza okunamadı. Duralit üzeri yağlıboya. Ölçüler: 37 x 30 cm.

  USDSatıldı
 • FELIX WYGRZYWALSKI (1875-1944)-“Çölde İbadet”

İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya.

Provenans: Christie's London, United Kingdom / 21.11.2002 - Lot: 190

Referans: E.Benezit / Cilt: 10 Sayfa: 819

Ölçüler: 50 x 75 cm.

  Lot No: 223

  Lot: 223

  FELIX WYGRZYWALSKI (1875-1944)-“Çölde İbadet” İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Provenans: Christie's London, United Kingdom / 21.11.2002 - Lot: 190 Referans: E.Benezit / Cilt: 10 Sayfa: 819 Ölçüler: 50 x 75 cm.

  USDSatıldı
 • ARMAND LYNEN (1849-1932)-“İmparatorun Şehre Girişi”

İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 38 x 55 cm.

  Lot No: 224

  Lot: 224

  ARMAND LYNEN (1849-1932)-“İmparatorun Şehre Girişi” İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Ölçüler: 38 x 55 cm.

  USDSatıldı
 • LOUIS LOTTIER (1815-1892)-“Constantinople”

İmzalı. Peyzaj. Ahşap üzeri yağlıboya. 

Referans: E.Benezit / Cilt: 10 Sayfa: 367

Ölçüler: 23 x 35 cm.

  Lot No: 225

  Lot: 225

  LOUIS LOTTIER (1815-1892)-“Constantinople” İmzalı. Peyzaj. Ahşap üzeri yağlıboya. Referans: E.Benezit / Cilt: 10 Sayfa: 367 Ölçüler: 23 x 35 cm.

  USDSatıldı
 • JEAN-BAPTİSTE VANMOUR EKOLÜ-“Sultan ve Maiyeti’nin Av Sahnesi-I”

18.Yüzyıl. Tuval üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 49.5 x 69.5 cm.

  Lot No: 226

  Lot: 226

  JEAN-BAPTİSTE VANMOUR EKOLÜ-“Sultan ve Maiyeti’nin Av Sahnesi-I” 18.Yüzyıl. Tuval üzeri yağlıboya. Ölçüler: 49.5 x 69.5 cm.

  USDSatıldı
 • JEAN-BAPTİSTE VANMOUR EKOLÜ-“Sultan ve Maiyeti’nin Av Sahnesi-II”

18.Yüzyıl. Tuval üzeri yağlıboya.

Ölçüler: 49.5 x 69.5 cm.

  Lot No: 227

  Lot: 227

  JEAN-BAPTİSTE VANMOUR EKOLÜ-“Sultan ve Maiyeti’nin Av Sahnesi-II” 18.Yüzyıl. Tuval üzeri yağlıboya. Ölçüler: 49.5 x 69.5 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI EMPRESYONİST (19.YÜZYIL)-Eski Türkçe (Osmanlıca) imzalı, imzası okunamadı. Kontrplak üzeri yağlıboya. 
Arkası Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Müslim Efendi Yadigarı” ibareli. 

Ölçüler: 25 x 30 cm.

  Lot No: 228

  Lot: 228

  OSMANLI EMPRESYONİST (19.YÜZYIL)-Eski Türkçe (Osmanlıca) imzalı, imzası okunamadı. Kontrplak üzeri yağlıboya. Arkası Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Müslim Efendi Yadigarı” ibareli. Ölçüler: 25 x 30 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK BÜST ŞEKERLİK-19.Yüzyıl. Osmanlı. Barbutin tekniği ile yapılmış eser kırmızı hamurlu, şeffaf parlak sırlı, çok renk süslemeli ve sıraltına koyu kahve renktedir. Benzer örnekleri Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi ve Ankara Etnografya Müzesi Koleksiyonu’nda bulunmaktadır. Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın en nadir örneklerinden olan koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 12 x 9 x 9.5 cm.

  Lot No: 229

  Lot: 229

  OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK BÜST ŞEKERLİK-19.Yüzyıl. Osmanlı. Barbutin tekniği ile yapılmış eser kırmızı hamurlu, şeffaf parlak sırlı, çok renk süslemeli ve sıraltına koyu kahve renktedir. Benzer örnekleri Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi ve Ankara Etnografya Müzesi Koleksiyonu’nda bulunmaktadır. Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın en nadir örneklerinden olan koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 12 x 9 x 9.5 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK BATTAL BOZALIK-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir.

Ölçüler: 47 x 19 cm.

  Lot No: 230

  Lot: 230

  OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK BATTAL BOZALIK-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir. Ölçüler: 47 x 19 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK “SİMİT” MATARA-19.Yüzyıl. Osmanlı. Barbutin tekniği ile dekore edilmiş. Kırmızı hamurlu, şeffaf sırlı. Detaylar zemine hamur yapıştırma tekniği ile belirlenmiş. Halka gövdesinde kabartma rozetler mevcut. Taşıma kulplu. Benzer örnekleri Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi ve Ankara Etnografya Müzesi Koleksiyonu’nda bulunmakta. Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın yüksek kıymette koleksiyonluk bir örneğidir.

Referans: Benzer örneği “Sadberk Hanım Müzesi, Türk Çini ve Seramikleri” isimli kitabın 128.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 28 x 21 cm.

  Lot No: 231

  Lot: 231

  OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK “SİMİT” MATARA-19.Yüzyıl. Osmanlı. Barbutin tekniği ile dekore edilmiş. Kırmızı hamurlu, şeffaf sırlı. Detaylar zemine hamur yapıştırma tekniği ile belirlenmiş. Halka gövdesinde kabartma rozetler mevcut. Taşıma kulplu. Benzer örnekleri Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi ve Ankara Etnografya Müzesi Koleksiyonu’nda bulunmakta. Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın yüksek kıymette koleksiyonluk bir örneğidir. Referans: Benzer örneği “Sadberk Hanım Müzesi, Türk Çini ve Seramikleri” isimli kitabın 128.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 28 x 21 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK HÖRGÜÇLÜ DEVE FİGÜRÜ (KAP)-Benzer örnekleri Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi ve Ankara Etnografya Müzesi Koleksiyonu’nda bulunmaktadır.

Referans: Benzer örneği “Sadberk Hanım Müzesi, Türk Çini ve Seramikleri” isimli kitabın 141.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 17 x 19 x 7 cm.

  Lot No: 232

  Lot: 232

  OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK HÖRGÜÇLÜ DEVE FİGÜRÜ (KAP)-Benzer örnekleri Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi ve Ankara Etnografya Müzesi Koleksiyonu’nda bulunmaktadır. Referans: Benzer örneği “Sadberk Hanım Müzesi, Türk Çini ve Seramikleri” isimli kitabın 141.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 17 x 19 x 7 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK KALEMLİKLİ HOKKA-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir.

Ölçüler: 17 x 12.5 x 8 cm.

  Lot No: 233

  Lot: 233

  OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK KALEMLİKLİ HOKKA-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir. Ölçüler: 17 x 12.5 x 8 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK ASLAN KAFASI ŞEKERLİK-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir.

Ölçüler: 8 x 7.5 x 9 cm.

  Lot No: 234

  Lot: 234

  OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK ASLAN KAFASI ŞEKERLİK-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir. Ölçüler: 8 x 7.5 x 9 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK (TESTİ) SÜRAHİ-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir.

Ölçüler: 41 x 25 cm.

  Lot No: 235

  Lot: 235

  OSMANLI 19.YÜZYIL ÇANAKKALE SERAMİK (TESTİ) SÜRAHİ-Türk Seramik Sanatı’na ilginç formları ve kimi zaman aşırılığa kaçan süslemeleriyle desen ve form bakımından yenilikler getirmiş olan Çanakkale Seramik Sanatı’nın benzer örnekleri müze koleksiyonlarında yer alan koleksiyonluk örneğidir. Ölçüler: 41 x 25 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL PORSELEN AŞURELİK-19.Yüzyıl. Fransız. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile ithalatçı damgalı, model numaralı. Kapak tutamağı dalında gül formunda ve bronz menteşeli. Porselen yüzeyi zengin altın yaldız bezemeli. Kallavi ebatlarda.

Ölçüler: 42 x 21 cm.

  Lot No: 236

  Lot: 236

  OSMANLI 19.YÜZYIL PORSELEN AŞURELİK-19.Yüzyıl. Fransız. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile ithalatçı damgalı, model numaralı. Kapak tutamağı dalında gül formunda ve bronz menteşeli. Porselen yüzeyi zengin altın yaldız bezemeli. Kallavi ebatlarda. Ölçüler: 42 x 21 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL PORSELEN AŞURELİK-19.Yüzyıl. Fransız. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Kapak tutamağı gonca formunda ve bronz menteşeli. Kartuşlara ayrılmış porselen yüzeyi el boyaması çok renk stilize floral dekorlu, zengin altın yaldız bezemeli. Kallavi ebatlarda.

Ölçüler: 45 x 20 cm.

  Lot No: 237

  Lot: 237

  OSMANLI 19.YÜZYIL PORSELEN AŞURELİK-19.Yüzyıl. Fransız. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Kapak tutamağı gonca formunda ve bronz menteşeli. Kartuşlara ayrılmış porselen yüzeyi el boyaması çok renk stilize floral dekorlu, zengin altın yaldız bezemeli. Kallavi ebatlarda. Ölçüler: 45 x 20 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “URANYUM CAM” NARGİLE ŞİŞESİ ve BONCUK İŞİ HORTUMU-Ölçüler: 26 x 11 cm.

  Lot No: 238

  Lot: 238

  OSMANLI 19.YÜZYIL “URANYUM CAM” NARGİLE ŞİŞESİ ve BONCUK İŞİ HORTUMU-Ölçüler: 26 x 11 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL BİLLUR SAHLEPLİK -19.Yüzyıl. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Aplike altın vermey bronz tutamaklı.

Sahleplik Ölçüsü: 7 x 20 cm.
Tabak Çap: 15.5 cm.

  Lot No: 239

  Lot: 239

  OSMANLI 19.YÜZYIL BİLLUR SAHLEPLİK -19.Yüzyıl. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Aplike altın vermey bronz tutamaklı. Sahleplik Ölçüsü: 7 x 20 cm. Tabak Çap: 15.5 cm.

  USDSatıldı
 • FRANSIZ “LALIQUE” İMZALI SUNUMLUK-Fransız. Lalique imzalı. Tavuskuşları ile dekorlu, kallavi ebatlarda.

Çap: 39 cm.

  Lot No: 240

  Lot: 240

  FRANSIZ “LALIQUE” İMZALI SUNUMLUK-Fransız. Lalique imzalı. Tavuskuşları ile dekorlu, kallavi ebatlarda. Çap: 39 cm.

  USDSatıldı
 • RUS 19.YÜZYIL “GARDNER” PORSELEN TABAK-Rus. 19.Yüzyıl. “Gardner Moskova” imalat damgalı. Oryantal pazar için özel üretilmiş, ibareli. No:930 model numaralı. Stilize floral motifler ile bezeli. 1741-1917 tarihleri arasında “Emperyal Rus Porselen Fabrikası” tarafından kullanılan “Chyper” imalat mührüne sahip. Çarlık dönemi Rusya’da porselen imalatı 1917 ihtilaline kadar devam etmiştir. Rus porselenlerinin sayı bakımından günümüze az intikal etmesinin sebebi ihtilal sonrası birçoğunun kırılarak yok edilmesindendir. Fevkalade kondisyonda. Yüksek kıymette nadir ele geçen koleksiyonluk eserdir.

Çap: 37 cm.

  Lot No: 241

  Lot: 241

  RUS 19.YÜZYIL “GARDNER” PORSELEN TABAK-Rus. 19.Yüzyıl. “Gardner Moskova” imalat damgalı. Oryantal pazar için özel üretilmiş, ibareli. No:930 model numaralı. Stilize floral motifler ile bezeli. 1741-1917 tarihleri arasında “Emperyal Rus Porselen Fabrikası” tarafından kullanılan “Chyper” imalat mührüne sahip. Çarlık dönemi Rusya’da porselen imalatı 1917 ihtilaline kadar devam etmiştir. Rus porselenlerinin sayı bakımından günümüze az intikal etmesinin sebebi ihtilal sonrası birçoğunun kırılarak yok edilmesindendir. Fevkalade kondisyonda. Yüksek kıymette nadir ele geçen koleksiyonluk eserdir. Çap: 37 cm.

  USDSatıldı
 • ADOLF HAMANN 19.YÜZYIL “DRESDEN” ÇİFT PORSELEN VAZO-19.Yüzyıl. Dresden. Adolf Hamann (Dresden) imalat damgalı. Çift. Eserin damga örneği “Porselencilik Tarihi” kitabı sayfa 103’te yer almaktadır. Ünlü ressam Jean-Antoine Watteau’nun eserlerinden ilham alınmış gerçek yaşam sahneleri ile dekorlu, realist floral kompozisyonlar ve motiflerle bezeli, altın yaldız bezemeli. 1866’da Hamann tarafından Dresden’de kurulan atölyenin son derece dekoratif, zengin dekorasyonu ile dikkat çeken koleksiyonluk örnekleridir.

Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ

Yükseklik: 32 cm. (her biri)

  Lot No: 242

  Lot: 242

  ADOLF HAMANN 19.YÜZYIL “DRESDEN” ÇİFT PORSELEN VAZO-19.Yüzyıl. Dresden. Adolf Hamann (Dresden) imalat damgalı. Çift. Eserin damga örneği “Porselencilik Tarihi” kitabı sayfa 103’te yer almaktadır. Ünlü ressam Jean-Antoine Watteau’nun eserlerinden ilham alınmış gerçek yaşam sahneleri ile dekorlu, realist floral kompozisyonlar ve motiflerle bezeli, altın yaldız bezemeli. 1866’da Hamann tarafından Dresden’de kurulan atölyenin son derece dekoratif, zengin dekorasyonu ile dikkat çeken koleksiyonluk örnekleridir. Referans: Porselencilik Tarihi, 1941 / Hüseyin KOCABAŞ Yükseklik: 32 cm. (her biri)

  USDSatıldı
 • İTALYAN “MAZZETTI” TASARIMI GÜMÜŞ BONBONNIÈRE -İmalat damgalı. Malahit tutamaklı, altın vermeyli. Kallavi ebatlarda. Özel muhafazası ile birlikte.

Ölçüler: 27 x 16 cm.
Tabak Çap: 20.5 cm.
Ağırlık: 1254 gr.

  Lot No: 243

  Lot: 243

  İTALYAN “MAZZETTI” TASARIMI GÜMÜŞ BONBONNIÈRE -İmalat damgalı. Malahit tutamaklı, altın vermeyli. Kallavi ebatlarda. Özel muhafazası ile birlikte. Ölçüler: 27 x 16 cm. Tabak Çap: 20.5 cm. Ağırlık: 1254 gr.

  USDSatıldı
 • FRANSIZ 19.YÜZYIL “MİNERVA” SAVATLI GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-“Tête de Minerve” damgalı. Altın vermeyli. 

Ölçüler: 5 x 9 cm.
Ağırlık: 118 gr.

  Lot No: 244

  Lot: 244

  FRANSIZ 19.YÜZYIL “MİNERVA” SAVATLI GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-“Tête de Minerve” damgalı. Altın vermeyli. Ölçüler: 5 x 9 cm. Ağırlık: 118 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ TABAKA-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve Ermenice “K.Ç” usta damgalı. Merkezi “Van” ibareli ve “Van Kalesi” tasvirli, altın vermeyli. 

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 99. sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 5.5 x 9.5 cm.
Ağırlık: 106 gr.

  Lot No: 245

  Lot: 245

  OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ TABAKA-Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Van” ve Ermenice “K.Ç” usta damgalı. Merkezi “Van” ibareli ve “Van Kalesi” tasvirli, altın vermeyli. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 99. sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 5.5 x 9.5 cm. Ağırlık: 106 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ “AYASOFYA TASVİRLİ” BALIKLI ÇAMÇAK-Eserde yer alan madalyonlar içerisine "Ayasofya", "Aya İrini" ve "Yeni Camii" tasvir edilmiştir. 

Ölçüler: 3 x 8 cm.
Ağırlık: 53 gr.

  Lot No: 246

  Lot: 246

  OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ “AYASOFYA TASVİRLİ” BALIKLI ÇAMÇAK-Eserde yer alan madalyonlar içerisine "Ayasofya", "Aya İrini" ve "Yeni Camii" tasvir edilmiştir. Ölçüler: 3 x 8 cm. Ağırlık: 53 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ERMENİ İŞİ REPOUSSÉ KAHVEDAN-Ermeni usta damgalı. İstanbul İşi. İnisiyalli. Rokoko üslubunda dekore edilmiş.

Ölçüler: 21 x 14 cm.
Ağırlık: 383 gr.

  Lot No: 247

  Lot: 247

  OSMANLI 19.YÜZYIL ERMENİ İŞİ REPOUSSÉ KAHVEDAN-Ermeni usta damgalı. İstanbul İşi. İnisiyalli. Rokoko üslubunda dekore edilmiş. Ölçüler: 21 x 14 cm. Ağırlık: 383 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (UZAKDOĞU FİNCANLI) KAHVE TAKIMI / 6 ADET-Orijinal muhafazası ile birlikte.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Fincan Ölçüsü: 3.5 x 7.5 cm. (her biri)
Tabak Çap: 11 cm. (her biri)
Ağırlık: 297 gr.

  Lot No: 248

  Lot: 248

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (UZAKDOĞU FİNCANLI) KAHVE TAKIMI / 6 ADET-Orijinal muhafazası ile birlikte. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Fincan Ölçüsü: 3.5 x 7.5 cm. (her biri) Tabak Çap: 11 cm. (her biri) Ağırlık: 297 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (UZAKDOĞU FİNCANLI) KAHVE TAKIMI / 6 ADET-Orijinal muhafazası ile birlikte.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Fincan Ölçüsü: 5.5 x 8.5 cm. (her biri)
Tabak Çap: 13 cm. (her biri)
Ağırlık: 223 gr.

  Lot No: 249

  Lot: 249

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (UZAKDOĞU FİNCANLI) KAHVE TAKIMI / 6 ADET-Orijinal muhafazası ile birlikte. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Fincan Ölçüsü: 5.5 x 8.5 cm. (her biri) Tabak Çap: 13 cm. (her biri) Ağırlık: 223 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (AJURLU) ISKATA TAKIMI / 6 ADET-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 10.5 x 10.5 cm. (her biri)
Ağırlık: 805 gr.

  Lot No: 250

  Lot: 250

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (AJURLU) ISKATA TAKIMI / 6 ADET-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 10.5 x 10.5 cm. (her biri) Ağırlık: 805 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN ABDÜLAZİZ HAN TUĞRALI GÜMÜŞ REPOUSSÉ MÜCEVHER KUTUSU-Kallavi ebatlarda, çift kulplu. Anahtarı mevcut.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 46.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 20 x 25 x 17 cm.
Ağırlık: 573 gr.

  Lot No: 251

  Lot: 251

  SULTAN ABDÜLAZİZ HAN TUĞRALI GÜMÜŞ REPOUSSÉ MÜCEVHER KUTUSU-Kallavi ebatlarda, çift kulplu. Anahtarı mevcut. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 46.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 20 x 25 x 17 cm. Ağırlık: 573 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “BALIK PULU TEZYİNLİ” HAMAM TASI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Çap: 21.5 cm.
Ağırlık: 510 gr.

  Lot No: 252

  Lot: 252

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “BALIK PULU TEZYİNLİ” HAMAM TASI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Çap: 21.5 cm. Ağırlık: 510 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ HAMAM TASI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Çap: 20.5 cm.
Ağırlık: 368 gr.

  Lot No: 253

  Lot: 253

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ HAMAM TASI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Çap: 20.5 cm. Ağırlık: 368 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ALTIN VERMEYLİ ÇİFT KADEH-Çelenkler içerisinde Osmanlı Saltanat Arması ve Sultan tuğrası dekorlu.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Yükseklik: 15.5 cm. (her biri)
Ağırlık: 340 gr.

  Lot No: 254

  Lot: 254

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ALTIN VERMEYLİ ÇİFT KADEH-Çelenkler içerisinde Osmanlı Saltanat Arması ve Sultan tuğrası dekorlu. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Yükseklik: 15.5 cm. (her biri) Ağırlık: 340 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (ALTIN VERMEYLİ) ÇİFT ISKATA-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 14 x 10.5 cm. (her biri)
Ağırlık: 158 gr.

  Lot No: 255

  Lot: 255

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ (ALTIN VERMEYLİ) ÇİFT ISKATA-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 14 x 10.5 cm. (her biri) Ağırlık: 158 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ÇİFT ISKATA-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 6 x 11 cm. (her biri)
Ağırlık: 101 gr.

  Lot No: 256

  Lot: 256

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ÇİFT ISKATA-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 6 x 11 cm. (her biri) Ağırlık: 101 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” KÖRÜKLÜ SEYAHAT BARDAĞI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Ölçüler: 8.5 x 7 cm. 
Ağırlık: 58 gr.

  Lot No: 257

  Lot: 257

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” KÖRÜKLÜ SEYAHAT BARDAĞI-Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 8.5 x 7 cm. Ağırlık: 58 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ KUPA-Orijinal muhafazası ile birlikte.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. 

Ölçüler: 6.5 x 5.5 cm. 
Ağırlık: 31 gr.

  Lot No: 258

  Lot: 258

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ KUPA-Orijinal muhafazası ile birlikte. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Ölçüler: 6.5 x 5.5 cm. Ağırlık: 31 gr.

  USDSatıldı
 • SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” TATLI KAŞIĞI TAKIMI / 12 ADET-Orijinal muhafazası ile birlikte.

Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır.

Uzunluk: 16 cm. (her biri)
Ağırlık: 406 gr.

  Lot No: 259

  Lot: 259

  SULTAN II.ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ “AZNAVUR İŞİ” TATLI KAŞIĞI TAKIMI / 12 ADET-Orijinal muhafazası ile birlikte. Referans: Eserin damgası "Osmanlı Gümüş Damgaları / Garo Kürkman" kitabının 47.sayfasında yer almaktadır. Uzunluk: 16 cm. (her biri) Ağırlık: 406 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “ESKİ TÜRKÇE İTHAFLI” GÜMÜŞ ÇAMÇAK-Ölçüler: 7 x 14 cm.
Ağırlık: 151 gr.

  Lot No: 260

  Lot: 260

  OSMANLI 19.YÜZYIL “ESKİ TÜRKÇE İTHAFLI” GÜMÜŞ ÇAMÇAK-Ölçüler: 7 x 14 cm. Ağırlık: 151 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ (MAHFAZA) OBJE-Yükseklik: 11 cm.
Ağırlık: 154 gr.

  Lot No: 261

  Lot: 261

  OSMANLI 19.YÜZYIL ALTIN VERMEYLİ GÜMÜŞ (MAHFAZA) OBJE-Yükseklik: 11 cm. Ağırlık: 154 gr.

  USDSatıldı
 • MEHMET ALİ LAGA (1878-1947)-“Peyzaj”

İmzalı. Kağıt üzeri suluboya.

Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa:441

Ölçüler: 14 x 24 cm.

  Lot No: 262

  Lot: 262

  MEHMET ALİ LAGA (1878-1947)-“Peyzaj” İmzalı. Kağıt üzeri suluboya. Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa:441 Ölçüler: 14 x 24 cm.

  USDSatıldı
 • MEHMET ALİ LAGA EKOLÜ / 2 ADET -“Peyzaj”

İmzasız. Ahşap üzeri yağlıboya. İki adet.

Ölçüler: 16 x 24 cm. (her biri)

  Lot No: 263

  Lot: 263

  MEHMET ALİ LAGA EKOLÜ / 2 ADET -“Peyzaj” İmzasız. Ahşap üzeri yağlıboya. İki adet. Ölçüler: 16 x 24 cm. (her biri)

  USDSatıldı
 • PERTEV BOYAR (1897-1981)-"Şile’de Gün Batımı’’

İmzalı. 1969 tarihli. Peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 175

Ölçüler: 39 x 45 cm.

  Lot No: 264

  Lot: 264

  PERTEV BOYAR (1897-1981)-"Şile’de Gün Batımı’’ İmzalı. 1969 tarihli. Peyzaj. Duralit üzeri yağlıboya. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 175 Ölçüler: 39 x 45 cm.

  USDSatıldı
 • NECDET KALAY (1932-1986)-“Peyzaj”

İmzalı. 1973 tarihli. Ahşap panel üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa: 375

Ölçüler: 51 x 101 cm.

  Lot No: 265

  Lot: 265

  NECDET KALAY (1932-1986)-“Peyzaj” İmzalı. 1973 tarihli. Ahşap panel üzeri yağlıboya. Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa: 375 Ölçüler: 51 x 101 cm.

  USDSatıldı
 • NECDET KALAY (1932-1986)-“Natürmort”

İmzalı. 1990 tarihli. Duralit üzeri yağlıboya.

Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa: 375

Ölçüler: 48 x 29 cm.

  Lot No: 266

  Lot: 266

  NECDET KALAY (1932-1986)-“Natürmort” İmzalı. 1990 tarihli. Duralit üzeri yağlıboya. Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa: 375 Ölçüler: 48 x 29 cm.

  USDSatıldı
 • CİHAT BURAK (1915-1994)-İmzalı. 03.05.1984 Tarihli. Karton üzeri karışık teknik. Duralite marufle.

Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur.

Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa: 103

Ölçüler: 34 x 49 cm.

  Lot No: 267

  Lot: 267

  CİHAT BURAK (1915-1994)-İmzalı. 03.05.1984 Tarihli. Karton üzeri karışık teknik. Duralite marufle. Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur. Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa: 103 Ölçüler: 34 x 49 cm.

  USDSatıldı
 • ALİ AVNİ ÇELEBİ (1904-1993)-“Portre”

İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya.

Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur.

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 239

Ölçüler: 39.5 x 29.5 cm.

  Lot No: 268

  Lot: 268

  ALİ AVNİ ÇELEBİ (1904-1993)-“Portre” İmzalı. Tuval üzeri yağlıboya. Sertifika: Eserin, Yüksek Ressam Restoratör Bayram Karşit tarafından verilmiş sertifikası mevcuttur. Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 239 Ölçüler: 39.5 x 29.5 cm.

  USDSatıldı
 • HAMİT GÖRELE (1900-1980)-“Necip Fazıl Kısakürek”

İmzalı. Portre. Kağıt üzeri karakalem.

Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa:225

Ölçüler: 27 x 18 cm.

  Lot No: 269

  Lot: 269

  HAMİT GÖRELE (1900-1980)-“Necip Fazıl Kısakürek” İmzalı. Portre. Kağıt üzeri karakalem. Referans: Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedisi / Sayfa:225 Ölçüler: 27 x 18 cm.

  USDSatıldı
 • ZÜHTÜ MÜRİDOĞLU (1906-1992)-“Desen”

Kağıt üzeri karakalem. Eserin arkasında onay yazısı mevcuttur.

Ölçüler: 45 x 28 cm.

  Lot No: 270

  Lot: 270

  ZÜHTÜ MÜRİDOĞLU (1906-1992)-“Desen” Kağıt üzeri karakalem. Eserin arkasında onay yazısı mevcuttur. Ölçüler: 45 x 28 cm.

  USDSatıldı
 • FUAT SOYHAN (1885-1961)-“Karpuz Satıcıları”

Tuval üzeri yağlıboya.

Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 211

Ölçüler: 50 x 37 cm.

  Lot No: 271

  Lot: 271

  FUAT SOYHAN (1885-1961)-“Karpuz Satıcıları” Tuval üzeri yağlıboya. Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 211 Ölçüler: 50 x 37 cm.

  USDSatıldı
 • FUAT SOYHAN (1885-1961)-“Kuşlar”

İmzalı. Çift. Çuval üzeri yağlıboya.

Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 211

Ölçüler: 70 x 60 cm. (her biri)

  Lot No: 272

  Lot: 272

  FUAT SOYHAN (1885-1961)-“Kuşlar” İmzalı. Çift. Çuval üzeri yağlıboya. Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 211 Ölçüler: 70 x 60 cm. (her biri)

  USDSatıldı
 • FUAT SOYHAN (1885-1961)-
“Kediler”

İmzalı. Kontrplak üzeri yağlıboya.

Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu

Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 211

Ölçüler: 35 x 50 cm.

  Lot No: 273

  Lot: 273

  FUAT SOYHAN (1885-1961)- “Kediler” İmzalı. Kontrplak üzeri yağlıboya. Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu Referans: Türk Ressamları Hayatları ve Eserleri / Sayfa: 211 Ölçüler: 35 x 50 cm.

  USDSatıldı
 • FUAT SOYHAN İMZALI TABLO ve SANATÇININ MODEL KULLANDIĞI ANTİKA SERAMİK OBJE-Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu

Tablo Ölçüsü: 30 x 40 cm.
Vazo Ölçüsü: 21 x 11 cm.

  Lot No: 274

  Lot: 274

  FUAT SOYHAN İMZALI TABLO ve SANATÇININ MODEL KULLANDIĞI ANTİKA SERAMİK OBJE-Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu Tablo Ölçüsü: 30 x 40 cm. Vazo Ölçüsü: 21 x 11 cm.

  USDSatıldı
 • RESSAM FUAT SOYHAN’IN ŞAHSİ MÜHRÜ-Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu

Ölçüler: 22 x 16 mm.

  Lot No: 275

  Lot: 275

  RESSAM FUAT SOYHAN’IN ŞAHSİ MÜHRÜ-Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu Ölçüler: 22 x 16 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 2 ADET (MATBU) BERAT-I ŞERİFE-1.Sultan II.Abdülhamid Han altın tuğralı. 21 Cemâziyelâhir 1310.
Haremeyn Evkâfından İstanbul’da Ayasofya Câmii yanındaki Sultan Mahmud Han vakıflarından almak üzere günlük iki mükemmel aş ve günlük iki çıkın fodula ve iki buçuk akçe hissenin yarım hissesinin üçte birinin sahibi Cihât Kalemi İkinci Mümeyyizi Fahri bin Feyzullah’ın el çekmesiyle bu hissenin Üsküdar’da Debbâğlar Mahallesi sakinlerinden Tabîb Ahmed Sûdî bin İsmail’e verildiğine dair. 

2.Sultan V.Mehmed Reşâd Han altın tuğralı. 14 Receb 1327.
İstanbul’da Sultan Süleyman Han imâretinden almak üzere günlük 2 çıkın ve aylık 10 kıta ve yine ayrıca günlük aşıyla iki buçuk çıkın ki toplam günlük 4 çıkın ve aylık 10 kıta fodulanın sahibi Hüsne Neyyire binti İsmail Hanım’ın hissesinden el çekmesiyle bunun Kasımpaşa’nın Câmi-i Kebîr Mahallesinde Tahsin Efendi’nin annesi Hatice binti İbrahim Hanım’a verildiğine dair. 

Ölçüler: 77 x 56 cm. - 81 x 57 cm.

  Lot No: 276

  Lot: 276

  OSMANLI 2 ADET (MATBU) BERAT-I ŞERİFE-1.Sultan II.Abdülhamid Han altın tuğralı. 21 Cemâziyelâhir 1310. Haremeyn Evkâfından İstanbul’da Ayasofya Câmii yanındaki Sultan Mahmud Han vakıflarından almak üzere günlük iki mükemmel aş ve günlük iki çıkın fodula ve iki buçuk akçe hissenin yarım hissesinin üçte birinin sahibi Cihât Kalemi İkinci Mümeyyizi Fahri bin Feyzullah’ın el çekmesiyle bu hissenin Üsküdar’da Debbâğlar Mahallesi sakinlerinden Tabîb Ahmed Sûdî bin İsmail’e verildiğine dair. 2.Sultan V.Mehmed Reşâd Han altın tuğralı. 14 Receb 1327. İstanbul’da Sultan Süleyman Han imâretinden almak üzere günlük 2 çıkın ve aylık 10 kıta ve yine ayrıca günlük aşıyla iki buçuk çıkın ki toplam günlük 4 çıkın ve aylık 10 kıta fodulanın sahibi Hüsne Neyyire binti İsmail Hanım’ın hissesinden el çekmesiyle bunun Kasımpaşa’nın Câmi-i Kebîr Mahallesinde Tahsin Efendi’nin annesi Hatice binti İbrahim Hanım’a verildiğine dair. Ölçüler: 77 x 56 cm. - 81 x 57 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 2 ADET (MATBU) BERAT-I ŞERİFE-1.Sultan II.Abdülhamid Han altın tuğralı. 22 Şevval 1309.
Evkâf-ı Hümâyûn’dan İstanbul Bahçekapı yanındaki Sultan Abdülmecid imâreti’nden almak üzere günlük bir çıkın fodulanın sahibi Şerîfe Afîfe Hanım’ın kendi rızasıyla hissesinden el çekmesi üzerine bu hissenin Yıldız civârında Hammâmî Muhyiddin Mahallesi sâkinlerinden Fâtıma Nedîme binti Abdülkerîm Hanım’a verildiğine dair. 

2.Sultan V.Mehmed Reşâd Han altın tuğralı. 29 Cemâziyelâhir 1327.
Haremeyn Evkâfından Üsküdar’da Sultan Ahmed’in vâlidesi merhûmenin Cedîd Vâlide Sultan imâretinden almak üzere aylık 42 parça fodulanın sahibi Suâd Hanım’ın rızâsıyla hissesinden el çekmesi üzerine bu hissenin Üsküdar’da Hamza Fakîh Mahallesi’nde Abdi Efendi sokağında 8 numaralı evde sâkin Hatice Hidâyet binti Abdullah Hanım’a verildiğine dair. 

Ölçüler: 82 x 27.5 cm. - 82 x 28 cm.

  Lot No: 277

  Lot: 277

  OSMANLI 2 ADET (MATBU) BERAT-I ŞERİFE-1.Sultan II.Abdülhamid Han altın tuğralı. 22 Şevval 1309. Evkâf-ı Hümâyûn’dan İstanbul Bahçekapı yanındaki Sultan Abdülmecid imâreti’nden almak üzere günlük bir çıkın fodulanın sahibi Şerîfe Afîfe Hanım’ın kendi rızasıyla hissesinden el çekmesi üzerine bu hissenin Yıldız civârında Hammâmî Muhyiddin Mahallesi sâkinlerinden Fâtıma Nedîme binti Abdülkerîm Hanım’a verildiğine dair. 2.Sultan V.Mehmed Reşâd Han altın tuğralı. 29 Cemâziyelâhir 1327. Haremeyn Evkâfından Üsküdar’da Sultan Ahmed’in vâlidesi merhûmenin Cedîd Vâlide Sultan imâretinden almak üzere aylık 42 parça fodulanın sahibi Suâd Hanım’ın rızâsıyla hissesinden el çekmesi üzerine bu hissenin Üsküdar’da Hamza Fakîh Mahallesi’nde Abdi Efendi sokağında 8 numaralı evde sâkin Hatice Hidâyet binti Abdullah Hanım’a verildiğine dair. Ölçüler: 82 x 27.5 cm. - 82 x 28 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 2 ADET (MATBU) BERAT-I ŞERİFE-1.Sultan Abdülaziz Han altın tuğralı. 18 Rebîulevvel 1283.
Haremeyn vakıflarından Üsküdar’da Mihrimâh Vâlide Sultân imâretinden almak üzere günlük iki buçuk hisse aşın sahibi Tavâşî Hasan Ağa Mahallesi Bekçisi İbrahim Bahâeddin bin Ahmed’in kendi rızasıyla hissesinden el çekmesiyle bunun Bandırma Tekkesi şeyhi Şeyh Mehmed Gâlib bin Abdurrahim’e verildiğine dair. 

2.Sultan II.Abdülhamid altın tuğralı. 3 Şevval 1311.
Maiyet-i seniyye emir çavuşlarından Mehmed Nazîf Efendi’ye görülen güzel hizmetinden ötürü Mecîdî Nişânı’nın 5. Rütbesinden nişan verildiğini dair. 

Ölçüler: 80 x 27 cm. - 57 x 38 cm.

  Lot No: 278

  Lot: 278

  OSMANLI 2 ADET (MATBU) BERAT-I ŞERİFE-1.Sultan Abdülaziz Han altın tuğralı. 18 Rebîulevvel 1283. Haremeyn vakıflarından Üsküdar’da Mihrimâh Vâlide Sultân imâretinden almak üzere günlük iki buçuk hisse aşın sahibi Tavâşî Hasan Ağa Mahallesi Bekçisi İbrahim Bahâeddin bin Ahmed’in kendi rızasıyla hissesinden el çekmesiyle bunun Bandırma Tekkesi şeyhi Şeyh Mehmed Gâlib bin Abdurrahim’e verildiğine dair. 2.Sultan II.Abdülhamid altın tuğralı. 3 Şevval 1311. Maiyet-i seniyye emir çavuşlarından Mehmed Nazîf Efendi’ye görülen güzel hizmetinden ötürü Mecîdî Nişânı’nın 5. Rütbesinden nişan verildiğini dair. Ölçüler: 80 x 27 cm. - 57 x 38 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI DONANMA-I İANE MADALYASI SETİ ve NİZAMNAME SURETİ -Normal ve Zenne tipte 2 adet “Donanma-ı İane Madalyası” takım ve “Donanma-ı İane Madalyası Nizamnamesi Sureti”. Sultan V.Mehmed Reşat Han tuğralı, Hicri 1331 tarihinde “Matbaa-ı Hayriye ve Şürekası”nda tertip olunmuş. 

Çap: 24 mm. - 16 mm.

  Lot No: 279

  Lot: 279

  OSMANLI DONANMA-I İANE MADALYASI SETİ ve NİZAMNAME SURETİ -Normal ve Zenne tipte 2 adet “Donanma-ı İane Madalyası” takım ve “Donanma-ı İane Madalyası Nizamnamesi Sureti”. Sultan V.Mehmed Reşat Han tuğralı, Hicri 1331 tarihinde “Matbaa-ı Hayriye ve Şürekası”nda tertip olunmuş. Çap: 24 mm. - 16 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI DONANMA-I İANE MADALYASI ve CEMİYETİ ROZETİ-Osmanlı "Donanma-ı İane Madalyası" ve "Donanma-ı İane Cemiyeti Rozeti"nden oluşan set. Gümüş üzerine mine işçilikli.

Çap: 25 mm. - 19 mm.

  Lot No: 280

  Lot: 280

  OSMANLI DONANMA-I İANE MADALYASI ve CEMİYETİ ROZETİ-Osmanlı "Donanma-ı İane Madalyası" ve "Donanma-ı İane Cemiyeti Rozeti"nden oluşan set. Gümüş üzerine mine işçilikli. Çap: 25 mm. - 19 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI İLK DÖNEM HİLAL-İ AHMER MADALYASI-“Osmanlı Mecruhin ve Mardayı Askeriyeye İmdat ve Muavenet Cemiyeti Madalyası”

Hilal-i Ahmer, ilk olarak 11 Haziran 1868’de “Osmanlı Mecruhin ve Mardayı Askeriyeye İmdat ve Muavenet Cemiyeti” adıyla kurulmuştur.

Referans: Kızılay Madalya ve Nişanları, Celil Ender, 2011 / Sayfa: 30

Ölçüler: 40 x 40 mm.

  Lot No: 281

  Lot: 281

  OSMANLI İLK DÖNEM HİLAL-İ AHMER MADALYASI-“Osmanlı Mecruhin ve Mardayı Askeriyeye İmdat ve Muavenet Cemiyeti Madalyası” Hilal-i Ahmer, ilk olarak 11 Haziran 1868’de “Osmanlı Mecruhin ve Mardayı Askeriyeye İmdat ve Muavenet Cemiyeti” adıyla kurulmuştur. Referans: Kızılay Madalya ve Nişanları, Celil Ender, 2011 / Sayfa: 30 Ölçüler: 40 x 40 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI HİLAL-İ AHMER MADALYA ve PAZUBANT-Pazubant üzeri “Societé du Croissant Rouge Ottoman / Osmanlı Hilal-i Ahmer Cemiyeti, 30 Temmuz 1331” ibareli.

Pazubant Ölçüsü: 10.5 x 41 cm.
Madalya Çap: 30 mm.

  Lot No: 282

  Lot: 282

  OSMANLI HİLAL-İ AHMER MADALYA ve PAZUBANT-Pazubant üzeri “Societé du Croissant Rouge Ottoman / Osmanlı Hilal-i Ahmer Cemiyeti, 30 Temmuz 1331” ibareli. Pazubant Ölçüsü: 10.5 x 41 cm. Madalya Çap: 30 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI GÜMÜŞ MADALYA GRUBU / 4 ADET-1.Hilal-i Ahmer Madalyası, 1912.
2.Camiyi Nusret İskodra Madalyası, 1831.
3.İmtiyaz Madalyası, 1882.
4.Akka Madalyası, 1840.

Çap: 28 mm. - 27 mm. - 30 mm. - 30 mm.

  Lot No: 283

  Lot: 283

  OSMANLI GÜMÜŞ MADALYA GRUBU / 4 ADET-1.Hilal-i Ahmer Madalyası, 1912. 2.Camiyi Nusret İskodra Madalyası, 1831. 3.İmtiyaz Madalyası, 1882. 4.Akka Madalyası, 1840. Çap: 28 mm. - 27 mm. - 30 mm. - 30 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI GÜMÜŞ MADALYA GRUBU / 4 ADET-1.İstiklal Madalyası, H.1336.
2.İftihar Madalyası, 1853.
3.Yunan Harbi Madalyası, 1897
4.Liyakat Madalyası, 1890.

Çap: 40 x 35 mm. - 31 mm. - 24 mm. - 24 mm.

  Lot No: 284

  Lot: 284

  OSMANLI GÜMÜŞ MADALYA GRUBU / 4 ADET-1.İstiklal Madalyası, H.1336. 2.İftihar Madalyası, 1853. 3.Yunan Harbi Madalyası, 1897 4.Liyakat Madalyası, 1890. Çap: 40 x 35 mm. - 31 mm. - 24 mm. - 24 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI GÜMÜŞ MADALYA GRUBU / 3 ADET-1.Sanayi İftihar Madalyası, H.1332
2.Kırım Harbi Madalyası, M.1855
3.Girit Madalyası, H.1285

Çap: 37 mm. - 36 mm. - 36 mm.

  Lot No: 285

  Lot: 285

  OSMANLI GÜMÜŞ MADALYA GRUBU / 3 ADET-1.Sanayi İftihar Madalyası, H.1332 2.Kırım Harbi Madalyası, M.1855 3.Girit Madalyası, H.1285 Çap: 37 mm. - 36 mm. - 36 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI HARP MADALYASI GRUBU / 3 ADET-Sultan V.Mehmed Reşad Han döneminde (Hicri 1333) ihdas edilmiş. 3 adet.

Çap: 53 mm. (her biri)

  Lot No: 286

  Lot: 286

  OSMANLI HARP MADALYASI GRUBU / 3 ADET-Sultan V.Mehmed Reşad Han döneminde (Hicri 1333) ihdas edilmiş. 3 adet. Çap: 53 mm. (her biri)

  USDSatıldı
 • OSMANLI TOPÇU MERASİM KILICI-Hicri 1333 tarihli. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Mehmed Selahaddin” ibareli. D-Guard tip. Gergedan kabzalı bıçağı “Allah Bizimledir” yazılı.

Uzunluk: 55 cm.

  Lot No: 287

  Lot: 287

  OSMANLI TOPÇU MERASİM KILICI-Hicri 1333 tarihli. Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Mehmed Selahaddin” ibareli. D-Guard tip. Gergedan kabzalı bıçağı “Allah Bizimledir” yazılı. Uzunluk: 55 cm.

  USDSatıldı
 • ENVER PAŞA KUR’AN-I KERİM CÜZÜ -Hicri 1332-1323 tarihli. Osmanlıca “Gazi Arkadaşlarıma, Başkumandan Vekili Enver” ibareli. Enver Paşa matbu imzalı. Enver Paşa'nın üst rütbeli subay gazilere dağıttığı “Matbaa-i Ahmet İhsan Şürekâsı” Kuran-ı Kerim Cüzü. Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere görselli. Orijinal muhafaza ve kılıfı ile birlikte.

Ölçüler: 8 x 11 cm.

  Lot No: 288

  Lot: 288

  ENVER PAŞA KUR’AN-I KERİM CÜZÜ -Hicri 1332-1323 tarihli. Osmanlıca “Gazi Arkadaşlarıma, Başkumandan Vekili Enver” ibareli. Enver Paşa matbu imzalı. Enver Paşa'nın üst rütbeli subay gazilere dağıttığı “Matbaa-i Ahmet İhsan Şürekâsı” Kuran-ı Kerim Cüzü. Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere görselli. Orijinal muhafaza ve kılıfı ile birlikte. Ölçüler: 8 x 11 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ SANCAK KURAN MUHAFAZI-Merkezine İhlas Suresi’nin ilk ayeti (Kul huvallâhu ehad / De ki, O Allah birdir) tatbik edilmiş. Çift fişeklikli. 

Ölçüler: 8 x 10 cm.
Ağırlık: 90 gr.

  Lot No: 289

  Lot: 289

  OSMANLI 19.YÜZYIL GÜMÜŞ SANCAK KURAN MUHAFAZI-Merkezine İhlas Suresi’nin ilk ayeti (Kul huvallâhu ehad / De ki, O Allah birdir) tatbik edilmiş. Çift fişeklikli. Ölçüler: 8 x 10 cm. Ağırlık: 90 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ HAMAYIL-Savat tekniği ile ön yüzüne “Osmanlı Saltanat Arması”, diğer yüzüne ise cami tasviri çalışılmış. Üstten sürgü kapaklı, orijinal zincir askılı.

Ölçüler: 6.5 x 8 cm.
Ağırlık: 150 gr.

  Lot No: 290

  Lot: 290

  OSMANLI 19.YÜZYIL “VAN İŞİ” SAVATLI GÜMÜŞ HAMAYIL-Savat tekniği ile ön yüzüne “Osmanlı Saltanat Arması”, diğer yüzüne ise cami tasviri çalışılmış. Üstten sürgü kapaklı, orijinal zincir askılı. Ölçüler: 6.5 x 8 cm. Ağırlık: 150 gr.

  USDSatıldı
 • OSMANLI MADALYON GRUBU / 6 ADET-1.Abdülaziz Londra Seyahati, 1867.

2.Osmanlı Avusturya-Macaristan Antlaşması, 1693.

3.Paris Expo Osmanlı Sergi Katılımı, 1855. (2 Adet)

4.Ahıska Muharebesi Osmanlı-Rus Savaşı, 1828. (2 Adet)

Çap: 65 mm. - 70 mm. - 60 mm. - 65 mm. - 60 mm. - 70 mm.

  Lot No: 291

  Lot: 291

  OSMANLI MADALYON GRUBU / 6 ADET-1.Abdülaziz Londra Seyahati, 1867. 2.Osmanlı Avusturya-Macaristan Antlaşması, 1693. 3.Paris Expo Osmanlı Sergi Katılımı, 1855. (2 Adet) 4.Ahıska Muharebesi Osmanlı-Rus Savaşı, 1828. (2 Adet) Çap: 65 mm. - 70 mm. - 60 mm. - 65 mm. - 60 mm. - 70 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI MADALYON GRUBU / 9 ADET-1.Abdülmecid tasvirli, Osmanlı-İngiltere-Fransa Antlaşması, 1854. (3 Adet)

2.Azmi Ahmed Efendi tasvirli Osmanlı Berlin Elçiliği, 1791. (3 Adet)

3.Kanuni tasvirli, Turki Kaiser, 1600'ler. (2 Adet)

4.Osmanlı Avusturya işgali, 1600'ler.

Çap: 36 mm. - 36 mm. - 36 mm. - 31 mm. - 31 mm. - 31 mm. - 27 mm. - 27 mm. - 27 mm.

  Lot No: 292

  Lot: 292

  OSMANLI MADALYON GRUBU / 9 ADET-1.Abdülmecid tasvirli, Osmanlı-İngiltere-Fransa Antlaşması, 1854. (3 Adet) 2.Azmi Ahmed Efendi tasvirli Osmanlı Berlin Elçiliği, 1791. (3 Adet) 3.Kanuni tasvirli, Turki Kaiser, 1600'ler. (2 Adet) 4.Osmanlı Avusturya işgali, 1600'ler. Çap: 36 mm. - 36 mm. - 36 mm. - 31 mm. - 31 mm. - 31 mm. - 27 mm. - 27 mm. - 27 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL REPOUSSÉ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Hicri 1274 tarihli. Gümüş kakma ile ustası “Amel-i Hüseyin”, sahibi “Ömer” ibareli, Mühr-ü Süleyman motifli. Fildişi kabzalı, pirinç kınlı. Altın vermeyli, balçağı yarı değerli taş aplikeli. 

Uzunluk: 83 cm.

  Lot No: 293

  Lot: 293

  OSMANLI 19.YÜZYIL REPOUSSÉ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Hicri 1274 tarihli. Gümüş kakma ile ustası “Amel-i Hüseyin”, sahibi “Ömer” ibareli, Mühr-ü Süleyman motifli. Fildişi kabzalı, pirinç kınlı. Altın vermeyli, balçağı yarı değerli taş aplikeli. Uzunluk: 83 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL YALIN KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Hicri 1230 tarihli. Tuğra formunda gümüş kakma ile ustası “Amel-i Hasan”, sahibi “Ali” ibareli. Mors kabzası mercanlarla bezeli. Yalın işçilikli pirinç kınlı. Altın vermeyli balçağı yarı değerli taş aplikeli.

Uzunluk: 73 cm.

  Lot No: 294

  Lot: 294

  OSMANLI 19.YÜZYIL YALIN KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Hicri 1230 tarihli. Tuğra formunda gümüş kakma ile ustası “Amel-i Hasan”, sahibi “Ali” ibareli. Mors kabzası mercanlarla bezeli. Yalın işçilikli pirinç kınlı. Altın vermeyli balçağı yarı değerli taş aplikeli. Uzunluk: 73 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL DERİ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Kitabesi Eski Türkçe (Osmanlıca) ibareli. Fildişi kabzası mercanlarla bezeli. Altın vermeyli balçağı yarı değerli taş aplikeli.

Uzunluk: 77 cm.

  Lot No: 295

  Lot: 295

  OSMANLI 19.YÜZYIL DERİ KINLI FİLKULAK YATAĞAN-Kitabesi Eski Türkçe (Osmanlıca) ibareli. Fildişi kabzası mercanlarla bezeli. Altın vermeyli balçağı yarı değerli taş aplikeli. Uzunluk: 77 cm.

  USDSatıldı
 • GREK 19.YÜZYIL “BİZANS KARTALI” TASVİRLİ PİŞTOV-Çift başlı Bizans Kartalı ve stilize suratlar ile tezyin edilmiş. 

Uzunluk: 35 cm.

  Lot No: 296

  Lot: 296

  GREK 19.YÜZYIL “BİZANS KARTALI” TASVİRLİ PİŞTOV-Çift başlı Bizans Kartalı ve stilize suratlar ile tezyin edilmiş. Uzunluk: 35 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ KAMÇI-Latin harfleri ile sahibi “Alim Aga” ibareli.

Uzunluk: 48 cm.

  Lot No: 297

  Lot: 297

  OSMANLI 19.YÜZYIL SAVATLI GÜMÜŞ KAMÇI-Latin harfleri ile sahibi “Alim Aga” ibareli. Uzunluk: 48 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI SİVAS VİLAYETİ “ZİRAAT ve SANAT SERGİSİ” İPEK HATIRA MENDİLİ-19 Ağustos 1319 tarihli. Viyana’da üretilmiş, literatüre göre üç adeti günümüze kadar ulaşabilmiş. 

Ölçüler: 45 x 44 cm.

  Lot No: 298

  Lot: 298

  OSMANLI SİVAS VİLAYETİ “ZİRAAT ve SANAT SERGİSİ” İPEK HATIRA MENDİLİ-19 Ağustos 1319 tarihli. Viyana’da üretilmiş, literatüre göre üç adeti günümüze kadar ulaşabilmiş. Ölçüler: 45 x 44 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI KIBRIS “ÜSERÂ-I OSMANİYE” İPEK HATIRA MENDİLİ-1919 tarihli. Osmanoğlu Zekeriya, Rodos. Kıbrıs Mağosa Tutsak Kampı.

Kıbrıs, Mağosa Tarihi Tahliyesi. 16.Fırka, 1 Nakliye Taburu’nun 153 no’lu Kolunda Sıhhıye Onbaşısı Osmanoğlu Zekeriya.

Ölçüler: 44 x 44 cm.

  Lot No: 299

  Lot: 299

  OSMANLI KIBRIS “ÜSERÂ-I OSMANİYE” İPEK HATIRA MENDİLİ-1919 tarihli. Osmanoğlu Zekeriya, Rodos. Kıbrıs Mağosa Tutsak Kampı. Kıbrıs, Mağosa Tarihi Tahliyesi. 16.Fırka, 1 Nakliye Taburu’nun 153 no’lu Kolunda Sıhhıye Onbaşısı Osmanoğlu Zekeriya. Ölçüler: 44 x 44 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İANE SERGİSİ YADİGÂRI” İPEK HATIRA MENDİLİ-"Osmanlı Şehid Evladı ve Malül Askere Yardım Sergisi"

Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu.

Ölçüler: 40 x 40 cm.

  Lot No: 300

  Lot: 300

  OSMANLI "İANE SERGİSİ YADİGÂRI” İPEK HATIRA MENDİLİ-"Osmanlı Şehid Evladı ve Malül Askere Yardım Sergisi" Provenans: Ressam Fuat Soyhan Aile Koleksiyonu. Ölçüler: 40 x 40 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI MADALYON GRUBU / 8 ADET-1.Sultan Abdülmecid Han Ziyareti Anısına, 1854.

2.Osmanlı-Avusturya İşgali Anısına, 1683. (2 Adet)

3.Osmanlı-İngiltere Antlaşması, 1856. (2 Adet)

4.Osmanlı-Rus Antlaşması, II.Nikolay dönemi.

5.Osmanlı-Sardinia Antlaşması, 1855.

6.Osmanlı İttifak, 1914.

Çap: 50 mm. - 40 mm. - 40 mm. - 38 mm. - 34 mm. - 34 mm. - 32 mm. - 31 mm.

  Lot No: 301

  Lot: 301

  OSMANLI MADALYON GRUBU / 8 ADET-1.Sultan Abdülmecid Han Ziyareti Anısına, 1854. 2.Osmanlı-Avusturya İşgali Anısına, 1683. (2 Adet) 3.Osmanlı-İngiltere Antlaşması, 1856. (2 Adet) 4.Osmanlı-Rus Antlaşması, II.Nikolay dönemi. 5.Osmanlı-Sardinia Antlaşması, 1855. 6.Osmanlı İttifak, 1914. Çap: 50 mm. - 40 mm. - 40 mm. - 38 mm. - 34 mm. - 34 mm. - 32 mm. - 31 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI MADALYON GRUBU / 4 ADET-1.Aynalıkavak Antlaşması Ayasofya tasvirli, 1779.

2.İttifak Plaket, 1914.

3.Enver Paşa Plaket, 1913.

4.Viribus Unitis / "Birimiz Hepimiz için ibareli". 1914.

Ölçüler: 70 x 65 mm. - 70 x 45 mm. - 65 x 35 mm. - 60 mm.

  Lot No: 302

  Lot: 302

  OSMANLI MADALYON GRUBU / 4 ADET-1.Aynalıkavak Antlaşması Ayasofya tasvirli, 1779. 2.İttifak Plaket, 1914. 3.Enver Paşa Plaket, 1913. 4.Viribus Unitis / "Birimiz Hepimiz için ibareli". 1914. Ölçüler: 70 x 65 mm. - 70 x 45 mm. - 65 x 35 mm. - 60 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MADALYON ve ROZET GRUBU / 6 ADET-Çap: 45 mm. - 33 mm. - 33 mm. - 30 mm. - 25 mm. - 23 mm.

  Lot No: 303

  Lot: 303

  OSMANLI "İTTİFAK" MADALYON ve ROZET GRUBU / 6 ADET-Çap: 45 mm. - 33 mm. - 33 mm. - 30 mm. - 25 mm. - 23 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MADALYA GRUBU / 4 ADET-Osmanlı "İttifak" Havacı temalı.

Ölçüler: 44 x 51 mm. - 17 x 77 mm. - 30 mm. - 50 x 64 mm.

  Lot No: 304

  Lot: 304

  OSMANLI "İTTİFAK" MADALYA GRUBU / 4 ADET-Osmanlı "İttifak" Havacı temalı. Ölçüler: 44 x 51 mm. - 17 x 77 mm. - 30 mm. - 50 x 64 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 26 mm. - 30 mm. - 26 mm. - 30 mm. - 24 mm. - 27 mm. - 30 mm. - 29 mm.

  Lot No: 305

  Lot: 305

  OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 26 mm. - 30 mm. - 26 mm. - 30 mm. - 24 mm. - 27 mm. - 30 mm. - 29 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 20 mm. - 18 mm. - 20 mm. - 21 mm. - 24 mm. - 24 mm. - 17 mm. - 27 mm.

  Lot No: 306

  Lot: 306

  OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 20 mm. - 18 mm. - 20 mm. - 21 mm. - 24 mm. - 24 mm. - 17 mm. - 27 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 10 ADET-Çap: 20 mm. - 10 mm. - 15 mm. - 19 mm. - 10 mm. - 29 mm. - 13 mm. - 15 mm.

  Lot No: 307

  Lot: 307

  OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 10 ADET-Çap: 20 mm. - 10 mm. - 15 mm. - 19 mm. - 10 mm. - 29 mm. - 13 mm. - 15 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 9 ADET-Çap: 20 mm. - 13 mm. - 12 mm. - 12 mm. - 12 mm. - 19 mm. - 16 mm. - 18 mm. - 18 mm. - 20 mm.

  Lot No: 308

  Lot: 308

  OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 9 ADET-Çap: 20 mm. - 13 mm. - 12 mm. - 12 mm. - 12 mm. - 19 mm. - 16 mm. - 18 mm. - 18 mm. - 20 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 24 mm. - 25 mm. - 25 mm. - 28 mm. - 21 mm. - 26 mm. - 30 mm. - 19 mm.

  Lot No: 309

  Lot: 309

  OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 24 mm. - 25 mm. - 25 mm. - 28 mm. - 21 mm. - 26 mm. - 30 mm. - 19 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 33 mm. - 26 mm. - 30 mm. - 25 mm. - 28 mm. - 24 mm. - 24 mm. - 19 mm.

  Lot No: 310

  Lot: 310

  OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 33 mm. - 26 mm. - 30 mm. - 25 mm. - 28 mm. - 24 mm. - 24 mm. - 19 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 33 mm. - 26 mm. - 30 mm. - 30 mm. - 28 mm. - 25 mm. - 27 mm. - 28 mm.

  Lot No: 311

  Lot: 311

  OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 33 mm. - 26 mm. - 30 mm. - 30 mm. - 28 mm. - 25 mm. - 27 mm. - 28 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 37 mm. - 26 mm. - 30 mm. - 31 mm. - 35 mm. - 20 mm. - 21 mm. - 31 mm.

  Lot No: 312

  Lot: 312

  OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 37 mm. - 26 mm. - 30 mm. - 31 mm. - 35 mm. - 20 mm. - 21 mm. - 31 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 24 mm. - 29 mm. - 29 mm. - 20 mm. - 27 mm. - 22 mm. - 22 mm. - 20 mm.

  Lot No: 313

  Lot: 313

  OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 8 ADET-Çap: 24 mm. - 29 mm. - 29 mm. - 20 mm. - 27 mm. - 22 mm. - 22 mm. - 20 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 6 ADET-Çap: 33 mm. - 22 mm. - 33 mm. - 25 mm. - 24 mm. - 23 mm.

  Lot No: 314

  Lot: 314

  OSMANLI "İTTİFAK" MİNELİ ROZET GRUBU / 6 ADET-Çap: 33 mm. - 22 mm. - 33 mm. - 25 mm. - 24 mm. - 23 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI ROZET GRUBU / 6 ADET-1.Sultan V.Mehmed Reşad Han dönemi. "İttifak" rozet. (5 Adet)

2.Enver Paşa temalı "Çanakkale Geçilmez" ibareli rozet.

Ölçüler: 35 x 23 mm. - 28 x 40 mm. - 38 x 31 mm. - 32 x 32 mm. - 37 x 29 mm. - 42 x 34 mm.

  Lot No: 315

  Lot: 315

  OSMANLI ROZET GRUBU / 6 ADET-1.Sultan V.Mehmed Reşad Han dönemi. "İttifak" rozet. (5 Adet) 2.Enver Paşa temalı "Çanakkale Geçilmez" ibareli rozet. Ölçüler: 35 x 23 mm. - 28 x 40 mm. - 38 x 31 mm. - 32 x 32 mm. - 37 x 29 mm. - 42 x 34 mm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI “İTTİFAK” HAVAN-Sultan V.Mehmed Reşad Han ve diğer ittifak liderleri tasvirli. Kallavi ebatlarda. İmalat damgalı. Nadir koleksiyonluk eserdir.

Ölçüler: 16 x 17 cm.

  Lot No: 316

  Lot: 316

  OSMANLI “İTTİFAK” HAVAN-Sultan V.Mehmed Reşad Han ve diğer ittifak liderleri tasvirli. Kallavi ebatlarda. İmalat damgalı. Nadir koleksiyonluk eserdir. Ölçüler: 16 x 17 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI “İTTİFAK” KÜLLÜK ve SÜTLÜK-Sultan V.Mehmed Reşad Han ve diğer ittifak liderleri tasvirli. “Royal Austria” imalat damgalı, model numaralı. Zengin altın yaldız bezemeli porselen küllük ve sütlük. Nadir örneklerdir. 

Sütlük Ölçüsü: 10 x 13 cm.
Küllük Ölçüsü: 11.5 x 16 cm.

  Lot No: 317

  Lot: 317

  OSMANLI “İTTİFAK” KÜLLÜK ve SÜTLÜK-Sultan V.Mehmed Reşad Han ve diğer ittifak liderleri tasvirli. “Royal Austria” imalat damgalı, model numaralı. Zengin altın yaldız bezemeli porselen küllük ve sütlük. Nadir örneklerdir. Sütlük Ölçüsü: 10 x 13 cm. Küllük Ölçüsü: 11.5 x 16 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI “İTTİFAK” AJURLU SUNUM ve VAZO-Sultan V.Mehmed Reşad Han tasvirli porselen (ajurlu) sunum ve ittifak liderleri temalı vazo. Altın yaldız bezemeli. Koleksiyonluk ve seçkin örneklerdir.

Vazo Yükseklik: 18 cm.
Sunumluk Ölçüsü: 12 x 12 cm.

  Lot No: 318

  Lot: 318

  OSMANLI “İTTİFAK” AJURLU SUNUM ve VAZO-Sultan V.Mehmed Reşad Han tasvirli porselen (ajurlu) sunum ve ittifak liderleri temalı vazo. Altın yaldız bezemeli. Koleksiyonluk ve seçkin örneklerdir. Vazo Yükseklik: 18 cm. Sunumluk Ölçüsü: 12 x 12 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI “İTTİFAK” 5 ADET PORSELEN PİPO-Osmanlı “Ay-yıldız” bayraklı fevkalade tasarıma sahip porselen pipo grubu. Metal kapaklı, altın yaldız bezemeli. 

Uzunluk: 16 cm. (her biri)

  Lot No: 319

  Lot: 319

  OSMANLI “İTTİFAK” 5 ADET PORSELEN PİPO-Osmanlı “Ay-yıldız” bayraklı fevkalade tasarıma sahip porselen pipo grubu. Metal kapaklı, altın yaldız bezemeli. Uzunluk: 16 cm. (her biri)

  USDSatıldı
 • OSMANLI “İTTİFAK” ÇİFT PORSELEN AJURLU SUNUM ve VAZO -Sultan V.Mehmed Reşad Han ve diğer ittifak liderleri tasvirli. 1908-1912 imalat damgalı. Altın yaldız bezemeli.

Vazo Yükseklik: 18 cm.
Sunumluk Ölçüsü: 17 x 28 cm.

  Lot No: 320

  Lot: 320

  OSMANLI “İTTİFAK” ÇİFT PORSELEN AJURLU SUNUM ve VAZO -Sultan V.Mehmed Reşad Han ve diğer ittifak liderleri tasvirli. 1908-1912 imalat damgalı. Altın yaldız bezemeli. Vazo Yükseklik: 18 cm. Sunumluk Ölçüsü: 17 x 28 cm.

  USDSatıldı
 • OSMANLI MEŞRUTİYET DÖNEMİ ÇİFT CAM BARDAK-Sultan Mehmed Reşad Han dönemi. Meşrutiyet Sancaklı ve Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Yadigâr” ibareli iki adet cam bardak. Türünün nadir ele geçen koleksiyonluk örnekleridir. 

Yükseklik: 12 cm. - 11 cm.

  Lot No: 321

  Lot: 321

  OSMANLI MEŞRUTİYET DÖNEMİ ÇİFT CAM BARDAK-Sultan Mehmed Reşad Han dönemi. Meşrutiyet Sancaklı ve Eski Türkçe (Osmanlıca) ile “Yadigâr” ibareli iki adet cam bardak. Türünün nadir ele geçen koleksiyonluk örnekleridir. Yükseklik: 12 cm. - 11 cm.

  USDSatıldı